Ne yapacağımı bilemiyorum...

Kodla Büyü

cmtzl

Üye
Arkadaşlar okulumuzda birden fazla sorunla karşı karşıyayım şuan ikisi içinde çok fazla yol denedim ama yetersiz kaldı. Anlamadığım problemler var sizlerle paylaşmak istiyorum. Umarım yardımcı olursunuz ve beni büyük bi yükten kurtarırsınız.

İlk sorunumuz, internetimiz... internet sabah saatlerinde oluyor sonrasın gidiytüdu tüm gün olduğu çok nadirdi. Dönem başından beri böyle kullanıyorduk... Sonrasında tümden gitti ttnet ile haberleştdeğişrun hattınız da değil sinyal kopmalarınız mevcut dendi. Teknik servis geldi bi sorun bulamadı.. Bende epey uğraştım meslekte ikinci yılım deneyimin sıfırdan hallice ama araştırıp uğraşmaya çalıştım başarılı olamadım :( her neyse onlarda halledemediler switchte bi problem olabilir diye düşündüm ilçedeki başka okulda switchi denedi bir hoca çalışıyor dedi,kabloları test ettim hepsi çalışıyor. Problem sizce ne olabilir?

İkincisi, bilgisayarlardan birinde windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Cmd yi bile açmama müsaade etmiyor. Formattan başka çözüm var mıdır?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Tek sorunun bunlar olsun hocam.

İnternet fiber ise sabit hattan 121 arayıp çağrı bırakın,
Bilgisayara format atın gitsin.

Önerim
1-Kablolarinizi gözden geçirin.
2-Combofix deneyin.

İnternet fiber değilse modemi değiştirin, bende de vardı o şekilde problem, sonunda modemi değiştirerek çözmüştüm.

1. sorun için yazıyorum. Hocam tüm sistemi kafanızda tasarlayın ve olaylara parça parça bakmayı öğrenin. Okul ne kadar büyük olursa olsun sistemi en baştan düşünmeniz gerekir. En baş nedir peki. tabiki ana modem. Ana modemden tüm kabloları çıkarın. sadece kendi bilgisayarınızı bağlayın. Ana modeme internet geldiyse zaten binaya gelir. Sorun modemde ise modemin kurulumunu tekrar yapmanız gerekecek. Modemden interneti aldığınız anda artık kabloları tek tek bağlayacak ve hub lara erişeceksiniz. sorun hangi hub ta ise ona odaklanacaksınız. Daha sonra ayrıntıya girecek ve kabloları kontrol edeceksiniz. en son ise bilgisayarları. Olayı basite indirgeyin. bütünsel bakmayın.

• Beğen
Tepkiler: H_M
hocam öncelikle sakin ol. bizim de başımıza geliyor bu tarz durumlar panik yapma. okulunuzda fiber net yok sanırım şu an. kaç tana bina var? modem nereye takılı? bunları kontrol et, en fazla bir gününü alır. hiç üstesinden gelemezsen de servis çağır, bazen göremediğimiz ince ayrıntılar olabiliyor

Hocalarım modemi değiştirdim değiştirdiğim modemde aynı problem oldu..
Kabloları kontrol et denmiş kontrol ettiğimi yazmıştım aynı şekilde serviste çağırdım çözüm olmadı o yüzden panikledim :(

Hocalarım modemi değiştirdim değiştirdiğim modemde aynı problem oldu..
Kabloları kontrol et denmiş kontrol ettiğimi yazmıştım aynı şekilde serviste çağırdım çözüm olmadı o yüzden panikledim :(
O halde ana modeme odaklan. tüm kabloları çıkar ana modemden. tek bir kablo ile kendi bilgisayarını tak. kurulumu yapmayı dene. mesala dsl ışığı yanıyor mu? modem arayüzüne girmen lazım. burada bağlantı ayarları ok ok ok mi mesela. değilse hangi bağlantılar ok değil. her modemin arayüzü farklıdır. türk telekomdan kullanıcı adı ve şifreyi tekrar iste. gerekirse çalışan bir okulun modemini 10 dakikalığına iste ders bitimi rica et. takınca anında çalışması lazım. çalışmıyorsa sorun senden kaynaklı değil santralden gelen kablolardandır. bu durumda senin arızayı çözmen çok zor. servis çağırman lazım.

Ben yine de senin modem kurulumunda hata yaptığını düşünüyorum.

Modem olabilir. Benim çalıştığım okulun birinde virüs olan bir bilgisayardan dolayı bu sıkıntıyı yaşamıştık. Şüphelendiğin bir bilgisayar varsa onun kablosunu çıkartıp dağıtıcıyı açıp kapatabilirsin.

İnternet sorunu can sıkıcı ama elbet çözümü vardır ancak diğer sorunu kafana takmana bile değmez bas formatı geç

Benzer sorunu 3 katli okulumuzda 3. kattaki accens pointten dolayi yasamistik. Onun fisini cekip denemistik.
Sonrada o accrns pointi resetleyip ayarini tekrar yapmistik.

Herkese çok teşekkür ederim switchte problem varmış başka bir switchle olayı çözdük stres yaptığıma değmedi..

Sorunları çözmek için önce sorunu tanımlamalı ve yapılan işlemleri not almalısınız.
Sorununuzu yazarken okuldaki sistemi yazmayı unutmayın.
Okulda internet adsl mi vdsl mi fiber mi var?
Modem marka modeli ne?
İnternet Modemde mi görünmüyor yoksa bilgisayarlardan mı internete girilemiyor?
Bilgisayar özellikleri işletim sistemi vs nedir?
gibi bilgileri de ekleyerek sorununuzu paylaşırsanız daha hızlı ve doğru yardımlar elde edersiniz.
Umarım sonraki sorunlarınız da sizi geliştirmeye devam eder zira sorunsuz bir hayat bizler için yok :)
kolay gelsin

Hocam İnternet kesintisi ile ilgili benim başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum sizinki ile benzerlik gösteriyor. İnternet bazı zamanlar gelip gidiyordu. switch kontrol ettim. aynı kablonun iki ucu da switche takılıydı ve bu yüzden İnternet gidip geliyormuş. belki sizde de aynı durum mevcuttur bi kontrol edin isterseniz.

Geri