Ne tür bir yazılım yazardınız?

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Bir programlama dili bilseniz ne tür bir program yazmayı isterdiniz fikirlerinizi almak istiyorum.

ösym'nin kullandığı programı yazmak isterdim hocam. Girdiğim derslere ait konular ve sorular şeklinde bir banka oluşturup örneğin 25 kişilik sınıfa 25 aynı ama farklı sınav kağıdı çıkaran bir program. Ölçme değerlendirme derslerinde öğrendiğimiz pek çok şeyi de bunun içine katmak isterdim. Soruların zorluk dereceleri, ayırt edicilik indeksleri gibi. Tabi sınavları test hazırlayıp optik okuyucu ile değerlendirecek. C#.net ile başladım, soru bankası kısmını bitirdim ama sonrasını getiremedim. Eğer bitirebilseydim herkese dağıtacaktım. Hayalim de buydu. :) kısmet diyelim.

developer' Alıntı:
Soru bankasını bende bitirdim sqle çeviriyorum :)

Çok iyi hocam, inşallah devamını getirirsiniz. Bunun yanında yapay zeka uygulamalarına da merak sarmıştım bir aralar. Bir mülakat programı yapmak isterdim, öğrenilere rehberlik edebilen ya da bir konu hakkında veri toplayabilen. Bunu da bir web sitesine aktarıp daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlardım.

Bir de Flowchart programını biliyorsunuzdur hocam, onun bir dille entegre edilmiş örneğin c++, bir versiyonunu yazmak isterdim. Öğrenci adım adım flowchartı, akış diyagramını ve programramlama dilini görecek ve kullanacak. :roll:

keplir' Alıntı:
developer' Alıntı:
Soru bankasını bende bitirdim sqle çeviriyorum :)

Çok iyi hocam, inşallah devamını getirirsiniz. Bunun yanında yapay zeka uygulamalarına da merak sarmıştım bir aralar. Bir mülakat programı yapmak isterdim, öğrenilere rehberlik edebilen ya da bir konu hakkında veri toplayabilen. Bunu da bir web sitesine aktarıp daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlardım.
Onlar ileri düzeye kaçıyor biraz benim bahsettiklerim daha ufak çapta kullanılabilir.

daha basit tarzda ise, usb yani flash bellekler ile ilgili bir program yazmak isterdim. Biraz araştırdım ama sonra bıraktım. Örneğin flash belleğin ismi filanca olmazsa flah belleği görmesin gibi

Bankalar,uçaklar,yol,köprü,trafik buralarda ne tür dil ve yazılımlar kullanılıyor

Progmatik tarzı bir program yapmıştım, biraz daha farklı ama daha eski :)
Şimdi ise mario tarzı flash bir oyun yapıyorum boş zamanlarımda, kendi yaptığın oyunu oynamak ayrı zevkli, kurallar senin köpeğin oluyo :++:

Geri