Ne olacak bu işin sonu?

Kodla Büyü

blankkeyframe

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Eylül 17 den beri okulda 8-5 durmaktayım bugünde yine 8 de geldim. Formatörlük yazısı hala gelmedi geçen ay için ek ders yazılmadı haliyle.. kendimi aptal yerine koyulmuş gibi hissediyorum.. sabah nöbetçi öğretmenleri panoya yazmadığım için müdür yardımcısından fırçamı bile yedim.. Sisteme küfür etmekten yoruldum.. ne yapacam ben şimdi sadece derslerime girip evime gitsem bu idarecilerle papaz olcaz iyice.. gitmesem boşu boşuna angarya işler yapmak zoruma gidiyor. Bu reva mı şimdi? bize yapılan bu haksızlıklar ne zaman son bulur dersiniz? daha meslek hayatının 8. ayında bunları söyletiyolar kaçış yolu aratıyolar insana bize bunları yaşatan herkesin Allah belasını versin..

amin. artık malesef beddua etmeye başladık. sisteme başıımızdakilere

blankkeyframe' Alıntı:
sabah nöbetçi öğretmenleri panoya yazmadığım için müdür yardımcısından fırçamı bile yedim..

Hocam sen ne yapıyorsun. sanane nöbetçi listesinden. Aman dikkat et elini vermişsin kol gidiyor. Sende ağzına geleni söyleseydin. Adam olsaydında listeni assaydın deseydin ya hocam bu onun görevi. hemde görev başlamadan neden kalıyorsun okulda. Seni biraz acemi görmüşler sanırım artık böyle davranmalarını engelle.

Evet sıkıntı çok.Çoğıukişi aynı durumda.Onaylar gelmediği için alamadılar ekdersi.Ama okulda duruyorsanız yazı geldikten sonra yani diğer ayın ekdersinde almanız lazım.
Panoya yazı yazmadığınız için fırça yemek nedir arkadaşım?Benim takıldığım konu bu?

diğer ayın ekdersini alamaz hocam. görev başlangıcı itibariyle alır.

hocam daha aday öğretmen olduğumuz için idarecilerimiz bizi her türlü idari görev verebilirlermiş yönetmeliği okuttu hakikaten öyle bunlarda onu kullanıyorlar.. yoksa tabiki benim görevim değil panoya yazmak ki rica etse yine yazarım problem değil... sizce yazım gelmediği için dersim olmadığı saatler okulda durmasam mı?? sorun yaratır mı? hem idarecilere nasıl dicem bunu size kolay gibi gelilyor bunu söylemek ama benim için çok zor..

hocam ezdirmeyin kendinizi. formatör olacam nasıl olsa diye derslerimi 3 güne topladım.
sabah ilk saatleride drs koymadım. formatörlük yazısı gelinceye kadar 3 gün 8.30 12.30 çalışıyor 4 gün tatil yapıyorum valla. diğer öğretmenlerin çekemez bakışlarına da idareye de takmıyorm valla...

hocam bildiğin kaşınmıssın yani ne nöbeti ne 8-5 i,onay yazın çıkmadan.bu işler böyle yürür. 24 saat okulda kalsan sana 24 saatlik ek ders mi yazacaklar sanırsın. görev yazın gelmeden ne ekdersi bekliyon

diğer ayın derken eylül ayından bahsediyorum.Onay eski tarihe dönük olarak gelir.O tarihten itibaren alabilir.Muhtemelen aynı şeyi söylüyoruz.

valla hocam başta yumuşak yüzünü göstermişsin artık işin zor. Bende adayken idarecilere sormazdım çıkar giderdim. bir sorunda yaşamadım. tabi sizin idare ne yapar bilemem. eğer yinede ayne davranırlarsa sık dişini adaylığın kalkınca hiç bir isteklerini yapmazsın ve cevaplarını sakınmazsın.

daha yeniyim hocalar o yüzden böyle durum şimdi beni gaza getirdiniz, derse girip eve gitcem yazım gelmedi dicem.. bana idarecimizin vereceği cevap şu olacak; hee öylemi tamam yazın gelincede yazıdaki kuralları uyugularız o zaman 5'e kadar durursun burda dicek..

resmi yazıyı göremeden fazladan 1 dk durmam okulda walla hocam sen baştan ipi vermişsin. Yazı Gelse ve yazıda görevlendirmeler 1 kasımda başlicak deseler geriye dönük ek dersini vereceklerini mi sanıyorsun. Geçmiş olsun hocam.

blankkeyframe' Alıntı:
daha yeniyim hocalar o yüzden böyle durum şimdi beni gaza getirdiniz, derse girip eve gitcem yazım gelmedi dicem.. bana idarecimizin vereceği cevap şu olacak; hee öylemi tamam yazın gelincede yazıdaki kuralları uyugularız o zaman 5'e kadar durursun burda dicek..

hocam zaten yazıda 5 e kadar bekle diyorsa bekliceksin böyle idarecilerin eline koz verirsin ben seni idare ettim erken çıktın sende benim kölemsin ne istersem yaptırırım moduna girersinki bu çok daha tehlikeli resmi yazı esastır sen bana kıyak geçme bende işimi yapayım demek lazım. diye düşünüyorum

başımıza bizden biri geçene kadar bence bu iş böyle sürecek.. çünkü başımızdakiler bizim sıkıntılarımızı anlamıyorlar.. tıpkı bilgisayardan anlamayıp da bütün çocukların bilgisayar kullanmayı bildiklerini zannetmeleri gibi..

Hocam sen de kendine çok yazık etmişsin ya formatör olmadan ama ne yaparsın artık geçmiş olsun Allah sabır versin sana da

bilerzen' Alıntı:
başımıza bizden biri geçene kadar bence bu iş böyle sürecek.. çünkü başımızdakiler bizim sıkıntılarımızı anlamıyorlar.. tıpkı bilgisayardan anlamayıp da bütün çocukların bilgisayar kullanmayı bildiklerini zannetmeleri gibi..

çok doğru :alkis:

hangi kanuna göre seni 8-5 çalıştırıyorlar???? aday öğretmen yetiştirilmesiyle ilgili yönetmelikleri iyice oku. seni köle gibi kullanıyorlar.

1-görevlendirme yazın gelmediyse dersin bitince çık git evine
2-verdikleri her türlü idari görevi yazılı şekilde versinler yazılı görev vermiyorlarsa asla yapma
3-işleri aksat sana soruşturma açamazlar çünkü stajersin her türlü papaz ol idarenle bişey olmaz korkma.
4-sana rehber öğretmen tayin ettilermi, stajer çalışma planı verdilermi??
5-müdür yardımcın sana kızarsa suratının ortasına okkalı bir yumruk atarak burnunu kır. (şaka tabiki, içimden geldide.. bu son yazdığımı yapma sen)

ayhankesicioglu' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

Çok yanlış.... Başına sizden biri geçsede koltuğun verdiğin yüksek ile bir yerleri kalkıyor...

Okulda bir müdür birde ben varken ( formatör ) okul güllük gülüstanlık tüm işler yapılıyor. 2 tane müdür yardımcısı geldi 1 tanesi Bilgisayacı.

Bizi anlamak kişiliğe bakar,,,

İlk günden tartıştık, o vatandaşla beraber mesaiye kalmaktansa formatörlüğe başvurmadım. Haftada 9 saat gel git...

Arkadaşlar ne geliyorsa başımıza bu yumuşak yüzlülükten , tek yumruk olarak hareket edememekten ve de haklarımızı bilmemekten geliyor. Malumunuz bazı illerde formatörlük görevlendirmeleri çoktan yapıldı. Maalesef bazı illerde de keyfi olarak yapılmıyor düşüncesindeyim. İl merkezindeki ebitefoların görevlendirmeleri hangi görüşe göre yapıldı acaba? Tüm ebitefo ve bitefolar dik durup verilen görevleri (öğretmenlik haricinde) yapmadıkları takdirde sorunun çözüleceği kanaatindeyim. Aksi takdirde okullarda 8 saat değil 24 saatte kalsanız görevlendirme olmadığı takdirde tek kuruş alamazsınız.

hocam formatörlük yazısı gelmediyse daha okulunuza sizde diğer öğretmenler gibi normal öğretmensiniz artı ücrette almıyorsunuz sizde hata neden 8-5 okuldasınız ki formatör değilsiniz siz haklarınızı bilmediğiniz için birde size laf söyleyenlere karşılık vermediğiniz için bu sıkıntıyı çekiyorsunuz

asp-php' Alıntı:
ayhankesicioglu' Alıntı:
bilerzen' Alıntı:

Çok yanlış.... Başına sizden biri geçsede koltuğun verdiğin yüksek ile bir yerleri kalkıyor...

Okulda bir müdür birde ben varken ( formatör ) okul güllük gülüstanlık tüm işler yapılıyor. 2 tane müdür yardımcısı geldi 1 tanesi Bilgisayacı.

Bizi anlamak kişiliğe bakar,,,

İlk günden tartıştık, o vatandaşla beraber mesaiye kalmaktansa formatörlüğe başvurmadım. Haftada 9 saat gel git...

böyle bir ihtimal de olabilir ( ben de bu tipte bir eğitici formatör tanımıştım).. tepedekiler hep sınıf öğrt. yada vb. olmaya devam ettiği sürece hiç şansımız yok.. bizi yine bizden birileri anlar.. bakanlıkta (ya da bizimle ilgili kararlar her nerede veriliyosa) orda bizim branşımızla ilgili kararları verenlerin çoğu emeklisi gelmiş sınıf öğretmenleri, okulumdaki sınıf öğretmeni olup müdür yardımcısı olanları düşününce durumun ne kadar vahim olduğunu görebiliyorum ben..

Hocam bence arkadaşların söylediklerini yapmayın.Ben de sizin gibiydim.İlk yılımda saolsun idarecilerim aday öğretmen olduğum için dersim bitse bile okulda durup idari işlemlerde yardımcı olmalarını istediler ve yönetmelikte de bu var.İlk yılınızda biraz sistemi,okulda işlerin nasıl yürüdüğünü izleyin.Müdür ve Yardımcının sizin için gerçekten birşey öğrensin diye mi yoksa kendi işlerini yaptırmak için mi kullanıyor sizi bunu hissedin.Ben her gün dersten çıkınca idarecilerimle bir çıktım.Zararı olmadı.Üst yazı yazmaları ,müdürün yaptıkları müdür yard. yaptıkları herşeyi öğrendim.Koskoca deftere yeni kayıt olan öğrencileri,özel bilgilerini tek tek işledim.
Uzun lafın kısası ilk yılınızı öğrenmeye adayın.Pes etmeyin.Hele ki bir bilişim teknolojileri öğretmenin adaylığı çok aha zor oluyor.Bizim branşımızda yaşayarak geliştiriyor insan.Ama ben branşımdan sırf bu belirsizlik yüzünden soğudum.Üniversitemi bitireyim direk branş değişikliği yapıcam.Bilgisayar öğretmeniyim deyince artık kendimi düşürdüğümü hissediyorum.Önceden bu böyle değildi.Bilgisayar öğretmeniyim deyince vay bee derlerdi.Şimdi bize bakış açıları bile kırıcı olduğunu düşünüyorum.Söylediklerim sadece ortaokul kısmı içindir.Lisede bizim branşımızın tadı farklıdır.Orası ayrı.

bizim meslek grubu olarak niye bu hallere düştüğümüzü anlamak hiç zor değil arkadaşlar, İşte buyrun...
Bu 5 e kadar beklememek yada başka türlü menfaatler için her türlü angaryaya boyun eğen arkadaşlarımızın sayısı o kadar fazla ki sonrada bunlar çıkıp orda burda hak aramaya kalkıyor, Aman müdür beni idare etsin erken çıkayım geç geleyim onuda yapıvereyim bunuda sineye çekeyim dedikten sonra çıkıp orda burda kırdığın farelerle, klavyelerle hak kazanacağını zanneden arkadaşlar öncelikle prensip sahibi olmayı denesinler...
Hiç bir zaman idareyle ters düşerim, diye hiç bir angarya işi yapmadım, ya da yapmak zorunda bırakılmadım, restimi gayet güzel çekiyorum ve ben değil nedense onlar korkuyor çalıştığım bütün okullarda, daha geçenlerde 5 ten sonra okuldan çıkarken bir baktım kapı kilitli kimse kalmamış, beni de bir güzel kilitlemiş gitmişler alarmlar falan çalmaya başladı aynı olay her çalıştığım okulda en az bir kez başıma gelmiştir, açtım müdürü ben fırçaladım, Mesai saatlerine riayet edin hocam dedim adam benden nasıl özür dileyeceğini şaşırdı...

hocm ben 26 yaşındayım müdür 46 yaşında bu adama fırçamı atıyım?? saygısızlık yapamıyorum idarecilere karşı korkutuğumdan değil büyüklere karşı hiç bir zaman saygısızlık yapmadım yapamıyorum da.. biliyorum kötü bir huy ama öyleyim işte.. ayrıca beni okulda tutarken müdür yardımcısı formatörlük yazısı gelince görevlendirmenin 17 eylülden itibaren olacağını söylüyor o yüzden okulda tutuyor 8-5.. ne yapsam bilemedim bu gün biraz rest çektim dersim bitince ben gidiyorum dedim ama bakalım yarın ne olur :)

Kötü huy değil hocam o senin saygı çemberin.. Güzel bir davranış..
Ama Stajerlik en fazla horozlanacağımız yıldır hocam aman ezdirme kendini.. Ben stajerim bilmiyorum de geç.. Sıkıysa stajını yaksınlar..

hoca sen ne yapmışsın. aday matematik öğretmenin tutuyor mu 8-5? ne demek nöbetçi öğretmen listesini yazmadığım için fırça yedim. öğrenci misin sen? dersine gir ve çık git en fazla yardım amaçlı kal yarım - 1saat.
hakkatten sen yenisin galiba olmuş.

kerasus' Alıntı:
resmi yazıyı göremeden fazladan 1 dk durmam okulda walla hocam sen baştan ipi vermişsin. Yazı Gelse ve yazıda görevlendirmeler 1 kasımda başlicak deseler geriye dönük ek dersini vereceklerini mi sanıyorsun. Geçmiş olsun hocam.

geriye dönük onay yazısı gelmez hocamm emin olun...

Geri