ne olacak bu bilişimcilerin hali...

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
ortalıkda o kadar çok söylenti var ki... insan hangisine inanacağını şaşıyor... birisi der lisede bilişim dersleri tamamen kalkacak, birisi der kalkmayacak aksine hepsi zorunlu hale gelecek, birisi der o kadar bilişim laboratuarı yapıldı kaldırılırsa ne olacak laboratuarlar... millet der de der ama adam akıllı bi açıklama yok ortalıkda... hep yorum... çıkmış bakan diyor ki "öğrencilerimiz cayır cayır bilgisayar biliyor bakasanıza tabletleri 2 saatte öğreniverdiler karetalar" diyor.. var ya bakan karşımda olacak şunu derdim: "sen bilgisayarı iki tuş tıngırdatma zannediyorsan sen boşa okumuşşun köyüne geri dön.. çocukları hep ileriye dönük yetiştirmek zorundasın... dünyada kusura bakma ama tuvalet taşı bile bilgisayarla çizilip dizayn ediliyo... sen de bilgisayarı küçümse bakalım... çocuklar office programlarını öğrenmişse ucundan köşesinden programlama nedir, grafik tasarım nedir onu öğreteceksin sen bakansan bu senin görevin, bi arkadaşımdan duymuştum bi tane billgisayar öğretmeni müfredatı erken bitirmiş öğrencilerine photoshop veya başka programlar anlatmaya başlamış.. gerçekten helal olsun o öğretmene... ben başbakan olsam seni bakanlıktan azleder onu bakan yapardım... senin türkiyeyi kalkındırman için bilgisayarı çok iyi bilen bi nesil yetiştirmen lazım" derdim ama nerdeeee takmış kafayı bilişim dersleri ile ille de kaldıracak... ya benim anlamadığım bilişim dersleri kaldırılırsa okullardaki bilgisayar öğretmenleri ne yapacak... okulun çöplerini mi toplayacak yada öğretmelikleri mi iptal edilecek(burası türkiye iptal kararı çıkarsa da hiç şaşırmam) ayrıca çinde bilişim derslerine eğitim bütcesinin %12si, almanyada ingilterede veya diğer gelişmiş avrupa ülkelerinde bilişim ile alakalı derslelerine eğitim bütçesinin en az %6sı falan yatırılıyor ama bizimkiler takmış kafayı her yıl tartışır... ama sıkı durun şu verceğim bilgi türkiyenin 3. dünya ülkesi olduğunun kanıtı bence.... bilgi şu:" bulgaristanda bilişim eğitimine eğitim bütçesinden ayrılan pay YÜZDE 4 ama Türkiyede YÜZDE 2..." DÜŞÜNÜN çin 6 katı daha fazla, avrupa ülkeleri 3 katı daha fazla hatta her bakımdan bizden güçsüz olan bulgaristan bizim 2 katımız daha fazla bilişim eğitimine bütçe ayırıyor... bu bilgiyi okuduğumda gerçekten çok üzülmüştüm... neyse içimi boşaltmak istedim.. sadede gelirsem bu bilişim derslerinin akıbeti ne olur sizce?

Bakanımızın, milli eğitimi şöyle şekillendirecem böyle edecemle kafası o kadar meşgul ki tenezzül edip bu sorunla ilgilenmiyor herhalde.. 12 bin bilşim teknolojileri öğretmeni bilmem kaçbin öğrenci bakanın ne söyleyeceğini mi bekleyecek? :x bakan haberdar tüm yetkililer biliyor ama, bilgisizler beceriksizler düşüncesizler yeni bir şey söyleyemeyecek kadar da adiler.

Valla bundan kötüsü olmaz diye düşünüyorum aslında tek istediğim bilişim öğretmenlerine seçenek sunmaları hangi branş olduğu önemli değil bir başka branşa geçme hakkı verilsin formatörlüğede kadro verilsin formatör olmak isteyende orada tamirci olarak kalsın ama birşey yapsınlar artık ya :shock:

Oturduğumuz yerden tepki vermeden susarak bekleyerek göreceğiz halimizin nice olacağını... :sleep:

söylediklerimi içtenlikle ve hiç bir şekilde ajitasyon yapmak için söylemiyorum. Ne olacağımızı düşünüp kafayı yemektense kendinizi 1 alanda geliştirin. Hemde piyasa standartlarında geliştirin. Öyle bir geliştirin ki en kötü durumda dahi ayaklarımız dik duracak gibi olabilsin. Bakın şuanda saat 00:45 benim gibi nice arkadaşım daha en az 2-3 saat evde sanal ortamda yazılım veya benzeri iş kovalayacaklar ve yapacaklar. Buna mecburuz neden mi onlar yaptıkların hatasına varana kadar biz kendimizi kurtaralım yoksa kafayı sıyıracağız. Ne halleri varsa görsünler. 1 alanda sivrilin gerisini düşünmeyin. Bilgisayar öğretmeni bilgisayar konusunda her alanda biraz ve anlatacak kadar bilir devri geçmiştir. Bizim en güzel eylemimiz inanın bana çevremizde etkin bir güç olmak öyle olmalı ki yerinizi kimsenin dolduramayacağını anlasınlar.

sen bilgisayarı iki tuş tıngırdatma zannediyorsan sen boşa okumuşşun köyüne geri dön.. çocukları hep ileriye dönük yetiştirmek zorundasın... dünyada kusura bakma ama tuvalet taşı bile bilgisayarla çizilip dizayn ediliyo...

+1

boşverin hocam kendimzi geliştirmeye çalışalım eğitim 5 yıla kalmaz özelleşir.

sedasu' Alıntı:
Valla bundan kötüsü olmaz diye düşünüyorum aslında tek istediğim bilişim öğretmenlerine seçenek sunmaları hangi branş olduğu önemli değil bir başka branşa geçme hakkı verilsin formatörlüğede kadro verilsin formatör olmak isteyende orada tamirci olarak kalsın ama birşey yapsınlar artık ya :shock:
Keşke böyle bir şey yapsalar hiç düşünmeden başka branşa geçerim. Ama nerde....

be@meb.gov.tr
01 Şub

Kime: bana

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 632201

Cevap Metni : Sayın ..........
Bilişim Teknolojileri derslerinin ders saatlerinin belirlenmesi veya değiştirilmesi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının görevidir. Ancak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de bu sorunun farkında ve Bilişim Teknolojileri dersleri ile öğretmenlerinin sorunlarını çözme yönünde çalışmalara yapmaktadır.
Okul Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmenleri; Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 02/07/2009 tarihli ve 12271 sayılı yazısında belirtildiği üzere "...kendilerinden sorumlu idarecilerin çalışma saatlerine uymaları esastır." şeklindedir.

İyi çalışmalar.

İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

cevap ....

togius' Alıntı:
söylediklerimi içtenlikle ve hiç bir şekilde ajitasyon yapmak için söylemiyorum. Ne olacağımızı düşünüp kafayı yemektense kendinizi 1 alanda geliştirin. Hemde piyasa standartlarında geliştirin. Öyle bir geliştirin ki en kötü durumda dahi ayaklarımız dik duracak gibi olabilsin. Bakın şuanda saat 00:45 benim gibi nice arkadaşım daha en az 2-3 saat evde sanal ortamda yazılım veya benzeri iş kovalayacaklar ve yapacaklar. Buna mecburuz neden mi onlar yaptıkların hatasına varana kadar biz kendimizi kurtaralım yoksa kafayı sıyıracağız. Ne halleri varsa görsünler. 1 alanda sivrilin gerisini düşünmeyin. Bilgisayar öğretmeni bilgisayar konusunda her alanda biraz ve anlatacak kadar bilir devri geçmiştir. Bizim en güzel eylemimiz inanın bana çevremizde etkin bir güç olmak öyle olmalı ki yerinizi kimsenin dolduramayacağını anlasınlar.

öğret bize hocam şu asp.NET C# 'ı :lol:

dediklerine katılıyorum bu tür şeylerle uğraşmasak kafayı yeriz,
en azından mutlu olacak birşeyler yapıyoruz..

nermin_böte' Alıntı:
be@meb.gov.tr
01 Şub

Bilişim Teknolojileri derslerinin ders saatlerinin belirlenmesi veya değiştirilmesi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının görevidir. Ancak Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de bu sorunun farkında ve Bilişim Teknolojileri dersleri ile öğretmenlerinin sorunlarını çözme yönünde çalışmalara yapmaktadır.
Okul Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmenleri; Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 02/07/2009 tarihli ve 12271 sayılı yazısında belirtildiği üzere "...kendilerinden sorumlu idarecilerin çalışma saatlerine uymaları esastır." şeklindedir.

İyi çalışmalar.

cevap ....
hep aynı yuvarlak cevaplar... :x

nermin_böte' Alıntı:
be@meb.gov.tr
01 Şub

İyi çalışmalar.

cevap ....
Yeğitek çok çalışıyor, hassas çalıştıkları içinde uzun sürüyor haliyle

arkadaşımız çok haklı :alkis: :alkis:
togius' Alıntı:

Geri