Ne Kadar Zam Alırız !

Kodla Büyü
Toplum önünde onurumuz, gururumuz, insanlığımız kalmadı bunlar sayesinde. % kaç verirse versin. yolumuzun sonu kara toprak.

Ben hakem kurulunun yerine olsam en azından derimki herhangi bir artış da olmasın azalma da olmasın.

İstatistik kurumundan enflasyon oranını alırım ve tek defada sadece onu veririm. Yani diyelimki enflasyon %10 ilk 6 ay için %10. İkinci 6 ay için %0.

Böylece ne artmış olur ne de enflasyon karşısında gerilemiş olur.

ŞU DURUMDA % ........... KONUŞMAK BAN YANLIŞ VE ABEST GELDİ AÇIKCASI.......... ÖNCE TOPLUM GÖZÜNDEKİ ONURUMUZU-İTİBARIMIZI ALSAK DAHA İYİ BENCE....
ŞİMDİ R.T.E % 20 ZAM 300 EK ÖDEME VERSE MUTLU OLUP BÜTÜN OLANLARI YAPILAN AŞAĞILAMALARI UNUTACAKMIYIZ........... ÖĞRETMEN CAMİASI BUNU UNUTMAZ... BU AŞAĞILANMAI PARA KARŞILIĞI UNUTMAZ BENCE... O ZMAN ZAM KONUŞMAK ANLAMSIZ

ben bu kadar aşağılandıktan sonra zammı ne yapayım beeee. Alsınlar kendileri emeklilik zamlarına eklesinler benim hakkımı. Milleti düşünüyolar ya belki az gelmiştir aldıkları zam oranı.

halk' Alıntı:
Ben hakem kurulunun yerine olsam en azından derimki herhangi bir artış da olmasın azalma da olmasın.

İstatistik kurumundan enflasyon oranını alırım ve tek defada sadece onu veririm. Yani diyelimki enflasyon %10 ilk 6 ay için %10. İkinci 6 ay için %0.

Böylece ne artmış olur ne de enflasyon karşısında gerilemiş olur.
Katılıyorum. En zaten 2. altı ayda aldığımız fark fazlasıyla vergiye gidiyor. Dolayısıyla cebimize bir şey girmiyor. Hükümet çakallık yapıyor.

hakem kurulu heyet uyelerinin gecmis mubarek regaip kandilini kutlar pek onemli muhim vazifelerinde iyi calismalar dilerim

bu kadar zam alırız... "bu" nun yerine gelebilecek şekil,hareket,simge sizin hayal gücünüze kalmış :? :? :?

Hakem üyeleri mesajı fazlasıyla aldılar. Kendilerine verilen talimat ne ise onu yapacaklar. Hükümetin önerisine 0,5 ya da 1 puanlık artış dışında bir şey beklemiyorum.
Üyelerin yaş ortalamaları yüksek, yaşam ve çalışma standartları da normal memurların çok çok üstünde. Memurların nasıl geçindiğini anlayabilmeleri için hakemlerin gözlük kullanması şart. :puhaha:

alsın zamlarını.... söylenecek söz bırakmadılar artık, bu saatten sonra ne yapsalar boş, 4+4+4+4+4+4+.. yapsan ne fark eder öğretmenin çalışmadığı gözünde aşikar :verymad:

Şuan verilecek olan zam pekte umurumda değil.. Bu kadar aşağıladıkları öğretmenden özür dilemeleri ve halka, bizimle ilgili doğru bilgi vermeleri daha önemli benim için..

Bütün haber sitelerinde öğretmenler aşağılanıyor, kimse sevmiyor ve çekemiyor. İnanamıyorum okuduğum yazılara. Evde 2 çocukla başedemezler. Bizim 30 tanesi ile başetmemizi beklerler. 2 tokat atınca da haklı durumdan haksız duruma düşmüş olmamızı fırsat bilip bir yerlere şikayet etmeye kalkarlar.

Bu dönem için %3.5 te kalır hatta 3'e bile düşürebilirler, Doğalgazın,elektriğin bu kadar yükseldiği dönemde enflasyon yaklaşık %7 ile %10 arasında olur yani dolaylı olarak ilk dönem %7 ile %10 arasında olur peki bunu niye vermiyorlar o zaman bunu ocaktan başlatmak lazım ona gecikmede uyguladınmı ohooo adam başı 1000 lira civarında ek ödeme demek bu ama %3%3.5 verilirse gecikme ile beraber 6 ay için 380 ile 470 lira arasında para verir devlet haziranda eflasyon farkını ekler %10 yapar 2 sene sonra seçim öncesinde de evet sözleşmede %3 verdik ama haziranda enflasyon farkını vedik ezdirmedik bak kimseyi der sonralarındada biz memura %10 zam verdik der millette afiyetle yer kimse yahu ocak-haziran hakkımız gaspettini hatırlamaz .

Al sana KARAKAN, Cartel diyorum.

şu çok açık ki diğer memurların bu zamma pek itirazı yok

çünkü onlar yeterince aldılar ek ödemeden

bi memur maaşım az dermi hiç ne de olsa öğretmen kadar maaş alıyor

hiç okumadan,kendini yormadan,akşama kadar oturarak

öğretmen olarak benim de zammın 4+4 ya da 40+40 olması hiç birşey ifade etmiyor

önemli olan öğretmene ek ödeme verilmesidir ve burapa mevzu ek ödemedeki para miktarından ziyade öğretmenenin devlet gözündeki değerini görmesidir

Bu saatten sonra % 100 de versen söylenenlerin yanında benim için bir hiç. Öncelikle yerle bir olan mesleki itibarımız artıracak hamleler yapılmalı. Bunu beklemiyorum ama temenni ediyorum.

Geri