Ne kadar seçildik?

Kodla Büyü
hocam az önce idareyle konuştuk ben ayarlayacağım öğrencileri 46 kişilik sınıfta olup benim az öğrencimin olduğu gün dersi olmayanları oraya kaydıracağım

mrtslk' Alıntı:
hocam 5 sınıf nasıl açıldı :( toplam 8saat seçmeli zamanı var okulda dolayısıyla 300-500 kişide seçse max 4 sınıf açılmıyormu yada bizmi yanlış anladık açıklarsanız sevinirim bendede seçen 120 kişi felan var 4 sınıf açacağız o yüzden ama böyle bir imkan varsa daha fazla sınıf açalım...
hocam öğrenciler için 8 saat ama her öğrenci her derse girmediği için fazla sınıf açılabiliyor.
öğrenciler 2 saati çarşamba 5-6 da diğer 6 saati de haftanın 3 günü öğleden sonra 1-2 olarak alıyorlar.

seldabal' Alıntı:
mrtslk' Alıntı:
hocam 5 sınıf nasıl açıldı :( toplam 8saat seçmeli zamanı var okulda dolayısıyla 300-500 kişide seçse max 4 sınıf açılmıyormu yada bizmi yanlış anladık açıklarsanız sevinirim bendede seçen 120 kişi felan var 4 sınıf açacağız o yüzden ama böyle bir imkan varsa daha fazla sınıf açalım...
hocam öğrenciler için 8 saat ama her öğrenci her derse girmediği için fazla sınıf açılabiliyor.
öğrenciler 2 saati çarşamba 5-6 da diğer 6 saati de haftanın 3 günü öğleden sonra 1-2 olarak alıyorlar.
yani öğrencilerin derse gireceği zaman aralığı saat olarak 8 ders saati değil mi hocam o aralığın dışında derse gidemez biz öğretmenlerde o belirlenen seçmeli saatleri dışında dersimiz olacamayacağı için 2şer saatten 4 sınıf 8 saat oluyor max yada ben hala yanlış yorumluyorum :( bizde mesela çarşamba son 4 saat diğer 4günde son 1er saat hepsine gireceğiz ve 8 saat oluyor 5sınıfı açıp hangi zaman aralığına koyacağız :(

67 öğrenci seçti 4 sınıf oluştu toplamda 14 saat dersim var, Sınıflar 15 kişilik, kendimi şu an ted kolejinde ders anlatır gibi hissediyorum.

4 şubeli okulumuzda 150 kişi arasından 44 kişi seçti. 20 öğrenci bilgisayarı var 2 gruba ayırdık, 4 saat ders geldi böylelikle. Bir daha ki senelerde daha çok seçileceğini düşünüyorum ama bu bizim çalışmalarımıza bağlı arkadaşlar. Dersin reklamını iyi yapmalıyız. Dersimizin etkinliklerini iyi duyurmalı, çocukların çalışmalarıyla proje yarışma ne varsa katılmalıyız. Bu sene çok önemli, gaza basmanın zamanı geldi arkadaşlar şimdi elimizde dersi seçerek gelmiş istekli çocuklar var. Heba etmeyelim.

mrtslk' Alıntı:
seldabal' Alıntı:
mrtslk' Alıntı:
yani öğrencilerin derse gireceği zaman aralığı saat olarak 8 ders saati değil mi hocam o aralığın dışında derse gidemez biz öğretmenlerde o belirlenen seçmeli saatleri dışında dersimiz olacamayacağı için 2şer saatten 4 sınıf 8 saat oluyor max yada ben hala yanlış yorumluyorum :( bizde mesela çarşamba son 4 saat diğer 4günde son 1er saat hepsine gireceğiz ve 8 saat oluyor 5sınıfı açıp hangi zaman aralığına koyacağız :(

evet hocam öğrenciler 8 saat geliyor
örnek veriyorum bir öğrenci çarşamba 5-6 ing
pazartesi öğlden sonra 1-2 mat
çarşamba 1-2 bt
perşembe 1-2 müzik

benim pazartesi öğleden sonra 1-2 5a-5b
salı 5c
çarşamba 5d-5e
perş 5f
cuma 5g gibi

teşekkürler hocam 5ler hem sabahçı hem öğlenci ise olur her kademede ayrı açabilirsin boyle max 16 saate kadar ders saati olabilir 8*2 devre=16 saat. ama 5ler tek devre geliyorsa sadece sabahçı yada öğlenci ise max 8saat olabiliyor 4 sınıf halinde

5. sınıfların yarısı başka okuldan geldi ve gelenler Bilişim Teknolojilerinin Bilgisayar olduğunu bilmiyorlar. 350 öğrenciden 50'si seçmiş. Bizim eski öğrencilerden bile dersin bilgisayar ile alakalı olduğunu bilmeyenler var. Diğer derslerde de durum aynı. Çocuklar isimlerini bildikleri dersler seçmişler. Mesela varoş mahallesinde 20 kişi seçmiş Lehçe dersini.

Peki görünüşe göre Önümüzdeki yıllar için bilişim öğretmenlerine duyulan ihtiyacı seçmeli dersler ne kadar etkileyecek.

biz de 90 öğrenci var 60 kişi seçti dersi biz de 3 sınıf açtık müdürüm 3 ten fazlsı ayıp olur dedi 7 ve 8 lerde de seçtik hocam formatör de olursan hepsi zor gelebilir dedi

Geri