Ne kadar seçildik?

Kodla Büyü

must109

Site Gezgini
Gündemde hangi seçmeli dersin ne kadar seçildiği var bizim bilişim teknolojileri dersi ne kadar seçildi?

bizde 80 kişi kadar seçen var hocam...toplamda 120 öğrenci var 5 lerde...yanien azından bana söylenen o 4 sınıf açacağız demişlerdi...

genel lisedeyim. 230 yeni kayıttan 99 u seçti. 10 sınıflarda 2 saat seçtik. milli güvenlik yerine

Pek fazla rağbet yok. Velilerimiz ve öğrencilerimiz de bizim büyüklerimiz gibi düşünüyor. Çocuklar zaten bilgisayarı biliyor mantığı var ya. O yüzden seçmiyorlar. Ben Anadolu Lisesinde çalışıyorum. Öğretmenlerde öğrencileri örgütlüyor. Seçmeli ders konusunda şu dersi seçin o derse ben girerim. O derste alanıyla alakalı ders işleriz diye. O zaman da biz açıkta kalıyoruz.

2 tane 5. sınıf şubemiz var yaklaşık 80 öğrenci bizde müdür seçtirdi hepsi seçmedi, ama en çok seçilen 4 ders açıldığı için seçildik ..

Tahminimce;biraz da meraktan ve yönlendirme ile seçiyorlar ancak seneye çoğunu seçmek istemeyeceklerdir.

seldabal' Alıntı:
210 kişiden 140 civarı 5 sınıf açıldı bi sınıf 46 kişi diğerleri 20-30 arası

46 Kişilik bir sınıfta nasıl ders işlenir Allah kolaylık versin. Ayrıca 10 saat dersiniz mi olduu

dobra1979' Alıntı:
seldabal' Alıntı:

46 Kişilik bir sınıfta nasıl ders işlenir Allah kolaylık versin. Ayrıca 10 saat dersiniz mi olduu

evet hocam 10 saat oldu
46 kişilik sınıfı ikiye bölmeye çalışacaklar çokta ümitli değilim ama inşallah becerebilirler

200ün üzerinde 5. sınıf öğrenciden 80 civarı seçen olmuş, 3 sınıf açıldı. Veliler genelde Yabancı Dil, Matematik ve Fen Uygulamaları dersini seçip bir dersi de öğrencilerine bırakıyorlar.

500 e yakın (üstünde) öğrenci içinde yaklaşık 150 benim tespitim kesin sonuçları bu akşama anlayacaz. girişler bitiyor

böyle rezil bir sistem olmaz... okul kalabalık, hiç ayarlanmadı seçmeli derslerin programı..akşamın 5inde gelip 7 civarı okuldan çıkmak ne demek ya... neden sona eklerler bu dersleri anlamıyorum

seçmeli dersler ilerleyen yıllarda işleri daha da zorlaştıracak. ben olsam zorunlu yapardım haftada 40 saat ders daha rahat olurdu :)

160 civarında 5. sınıf öğrencimiz var şu an için Bilişim seçen 60 tane oldu 2 sınıf açılacak.

96 öğrenciden 46 tanesi seçmiş. 2 şube açıldı. öğrencilerin çoğu bilişim teknolojilerinin bilgisayar dersi olduğunu bilmiyor. parantez içinde bilgisayar yazılsa daha çok seçen olurdu bence.

120 kişiden 55 kişi bilişim seçmiş. 3 sınıf açılacak ama sınıfım dağıtıldı bu arada. ne olacak bilmem

58 adet 5. sınıf 28'i seçmiş.
1 sınıf açılacak, 2 sınıf denmişti.
program sıkışıyormuş, birleştirmişler.

hocam 5 sınıf nasıl açıldı :( toplam 8saat seçmeli zamanı var okulda dolayısıyla 300-500 kişide seçse max 4 sınıf açılmıyormu yada bizmi yanlış anladık açıklarsanız sevinirim bendede seçen 120 kişi felan var 4 sınıf açacağız o yüzden ama böyle bir imkan varsa daha fazla sınıf açalım...

seldabal' Alıntı:
bayram840' Alıntı:
dobra1979' Alıntı:
seldabal' Alıntı:

hocvam okulunuz ikili öğretim mi yapıyor.
evet hocam
hocam yönetmeliği bi araştırın bence. Benim bildiğim seçmeli derslerde en fazla 30 kişilik sınıf oluşturulabilir.

Geri