ne kadar önemli bir şifreymiş...ne yapmam lazım...

Kodla Büyü
bdogretim' Alıntı:
Valla ben gerildim şimdi bunu okuyunca. Bu nasıl bi öğretmendir, bu öğretmene uyarı yapmayan idare nasıl bir idaredir. Ben de idaremden çok memnun değilim ama en azından görev ve yetki konusunda sıkıntı yaşamıyorum.

bende gerildim.

xtasy' Alıntı:
Böyle durumlarda ben ne yapardım diye düşünüyorum hep. Siteyi yapmışsın hocam zaten ver dosyaları keyfine bak. Sanane şifreden soran biri olursa yayın ekibinde ben bilmiyorum bana söylemediler de. Ben sadece siteyi hazırladım de. Takıldıkları noktalarda onlar sizi bulsunlar. Düzeltin yine verin. Yine yüklesinler. Şifrenin olmaması ne güzel sorumluluk da yok.

sende haklısın.. bence de doğru..

xtasy' Alıntı:
Böyle durumlarda ben ne yapardım diye düşünüyorum hep. Siteyi yapmışsın hocam zaten ver dosyaları keyfine bak. Sanane şifreden soran biri olursa yayın ekibinde ben bilmiyorum bana söylemediler de. Ben sadece siteyi hazırladım de. Takıldıkları noktalarda onlar sizi bulsunlar. Düzeltin yine verin. Yine yüklesinler. Şifrenin olmaması ne güzel sorumluluk da yok.
hayır hocam bence yanlış düşünüyorsunuz.
Bu tip insanlarla yol gidilmez.
insiyatifi elinize alın dilekçeyle şifreyi isteyin, sitenizi yükleyin
dilekçeye rağmen şifreyi vermezlerse hiç uğraşmayın.
ilk defs böyle bir şey duydum. gerizekalı öğretmen.
kusura bakmayın benim bilgisayar bilgimi okuldaki hiç bir başka branş hocası tartamaz hakkıda yok haddi de değil.
dik durun doğru durun.

bilgisayar öğretmeninin web sitesi yapmak sorumluluğudur o zaman şifre elinizde olacak, resmi yazı ekleyin(web sitesi komisyonu, formatör görevlendirme vb.), dilekçe verin.

esra34' Alıntı:
okulun web sitesinin şifresini alamıyorum...Bu şifrenin bu kadar önemli olduğunu ilk defa bu okulda gördüm... benden önce sınıf öğretmeni yapıyormuş siteyi..Şimdi ben yaptım ama yükleyemiyorum...Şifreyi vermiyor... Okul web yayın ekibi kuruldu...Bu ekipte o sınıf öğretmenide var...siteye bakıcaz denetlicez,beğenirsek şifreyi veririz gibi saçma sapan konuşuyor..Müdür de tutturmuş aranızda halledin..Yoksa soruşturma açarım size dedi bugün...Bu nasıl bir okul ben anlamadım...Ne yapacağımı da bilmiyorum ....

Sınıf öğretmeninin web yayın ekibinde ne işi varmış bi sor bakalım müdürüne?

hocam formatör öğretmensen eğer o şifre sana tebliğ yazısı ile verilmeli. eğer vermiyorlarsa il ilçe herneyse koordinatöre bilgi ver yardımcı olurlar.
formatör değilsende emeğini kaldır bi kenara. zaten hak etmiyorlar.

ilçenin eğitici formatörü varsa ona bu konudan bahsedin okulu ziyaret etsin ve sorunlarınızı müdüre söylesin.

http://www.meb.gov.tr/webmaster/

Yukarıdaki sayfadaki 8846 Sayılı Yazıda web yayın ekibinde kimlerin bulunacağı yazıyor.

Bu okulların siteleri kapsamındaki yayınları ile ilgili problem yaşanmaması için WEB sitesi hazırlayan okullarda;
• Okul Müdürü veya Müdür Başyardımcısı,
• Bilgisayar Öğretmeni ya da Formatör Öğretmen,
• 1 Edebiyat Öğretmeni,
• 1 Yabancı Dil Öğretmeni (Site yabancı dilde de hazırlanırsa o dil ya da dillerden birer öğretmen),
• Varsa Haberleşme Kolu’ndan sorumlu öğretmen,
ile oluşacak bir WEB yayın ekibi kurulması gerekmektedir.

Ekibinizi de bu yazıya dayanarak kurduğunuzda, o sınıf öğretmenine sadece siteyi ziyaret etmek düşer.
Şİfreyi de hala vermiyorlarsa dilekçe ile isteyin. İLSİS şifrelerini alırsanız sonrasında size yönelik türlü oyunlar oynanabilir.

Ekli dosyalar

• 8846sayiligenelge.rar
    7 KB · Görüntüleme: 19
Adam hasta demek ki. Kişilik problemleri var. Gitmeyin hocam üstüne. Yetkinin sizde olması adamı delirtiyor. Söz sahibi olmak istiyor. Çocukluğunda neler yaşadı kim bilir yazık da böyle oldu :p Yazın dilekçenizi, isteyin idareden şifreyi, ilerde başınız ağrımasın.

hasan' Alıntı:
Dilekçe yazın ve kaydettirin. eğer kayıt etmezlerse Milli eğitim Müdürlüğüne dilekçe yazın.
dilekçe yazarken uzatmadan, sağa sola çatmadan, kullandığınız ifadeler ileride sorun olmadan yazın.

örnek:

xxx okulu müdürlüğüne;
Okulunuz BT öğretmeniyom. Okul web sitesini (xxx.meb.k12.tr) güncellemem için ftp şifresine ihtiyacım vardır.
Şifrenin tarfıma yazılı olarak bildirilmesi için gereğini arz ederim.

ali veli
xxx İlköğretim okulu Bt öğretmeni
Telefon: 0567 123 45 67
Adres: xxx ilköğretim okulu ilçe/il
eklemeyi unutmuşum. Resmi olarak idareden şifreyi istedikten sonra vermezlerse aldırış etmeyin. Sadece Dilekçenizin sayı numarası elinizde bulunsun. Hani olmaz ya bir şey olursa "şu tarihli, şu sayılı dilekçe vermiştim" benimle alakası yok deme şansınız olur. ..

bana denk gelmiyor ki böyle dengesizler.
Madem müdür "aranızda halledin" dedi. sizin yapacağınız iş. Üst makama yani müdürünüze "okul internet sitesi şifrelerine sahip olan arkadaş benimle paylaşmaya yanaşmadığı için değişiklik yapamamaktayım. Bu sebeple bu konuda sorumluluk kabul etmeyip gereğinin yapılmasını.."(üslübu böyle olmaz tabi de :) diye yazın elinizde bulunsun soruşturma açılınca da ben falanca tarihte dilekçe yazdım diyin bitti gitti işte. Ben o zaman görürüm o öğretmeni de müdürü de. Siz de bu kadar kendinizi ezdirmeyin ayrıca ne o öyle soruşturma açarım felan.
Hadi sıkıyorsa dilekçeyi kaydetmesinler.

Komik bir durum ben şifreyi vereyim diyorum alıp siteyle uğraşmak isteyen yok,herkes sorumluluktan kaçıyor bu alemde,siz neden dertsiz başınıza dert almak istiyorsunuz... 8)

Ne şanslısınız keşke bize de vermeseler. Bana da her türlü şifre zorla veriliyor

la havle...şimdiye kadar çalıştığım 2 tane okul oldu.Allah'tan idare ve öğretmenler iyi çıktı...
bütün sıkıntılarımız bir yana bi de bu tür şeylerle uğraşan meslektaşlarımıza Allah sabır versin :(

hocam ne pesınde kosuyorsunuz kı bırakın onlar kossun pesınızde sız sıteyı yukleyecem demeyın onlar hocam yukle dıye kıvransın pesınızde takmayın kafaya komısyonda var sorumluluk komısyonda sız yazın sıfrenın sahsıma veılmesı dıye mudure o dusunsun artık sıfreyı almak basıt eger mebbıs sıfresını bılıyorsanız

esra34' Alıntı:
okulun web sitesinin şifresini alamıyorum...Bu şifrenin bu kadar önemli olduğunu ilk defa bu okulda gördüm... benden önce sınıf öğretmeni yapıyormuş siteyi..Şimdi ben yaptım ama yükleyemiyorum...Şifreyi vermiyor... Okul web yayın ekibi kuruldu...Bu ekipte o sınıf öğretmenide var...siteye bakıcaz denetlicez,beğenirsek şifreyi veririz gibi saçma sapan konuşuyor..Müdür de tutturmuş aranızda halledin..Yoksa soruşturma açarım size dedi bugün...Bu nasıl bir okul ben anlamadım...Ne yapacağımı da bilmiyorum ....
hocam o arkadaşa ben bizim sitenin şifresini vereyim bizimkinede o baksın. Keşke biri de benden alsa ve vermese. oh ne rahat olurdu. sevinin bence. siteyi kimsenin felan taktığıda yok zatenn

şifreyi almadım bdogretim hocam...Dİlekçemi yazdım verdim...Ses seda çıkmadı...Artık umrumda da değil..Sorumluluk benden çıktı... Ama o gün akşam üstü müdürle bayağı tartıştık...

Çok ilginç, bizim müdür yard. hosting, mebbis , e-okul , daha bir ton şifre verdi istemeden, hocam bulunsun sende lazım olur diye :lol:

Ne adamlar var ya

esra34' Alıntı:
şifreyi almadım bdogretim hocam...Dİlekçemi yazdım verdim...Ses seda çıkmadı...Artık umrumda da değil..Sorumluluk benden çıktı... Ama o gün akşam üstü müdürle bayağı tartıştık...
Hocam, kaydettirip inşaallah sayı numarası almışsınızdır.
Ne müdürmüş be.. Sanırım o öğretmenle aşırı muhabbeti var. Ses çıkartamıyor ..

sayı numarasını aldım hocam...sayı numarası verilmiş dilekçenin fotokopisini de aldım...

hocam yapmanız gereken olay şu okulun mail adresiyle yanlış hatırlamıyorsam internet@meb.gov.tr adresine durumu yazan bir mail atıyosunuz ertesi gün hemen şifrenizi gönderiyolar. Ayrıca bu bilişimcilerin sınıf öğretmenlerinden çektiği nedir böyle :) Bu herkes için demiyorum ama şu 4+4+4 ün en hayırlı bölümü sınıfçılardan ayrılmak olacak.

Geri