nacizane, çektiklerim...

Kodla Büyü

Hige

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 yıldır amatör olarak fotoğrafçılık ile uğraşıyorum. Bilgisayar bilişim ailesinde de acaba benim gibi fotoğrafçılık ile uğraşanlar var mı:? :) fotoğraflarımdan birazını paylaşıyorum, umarım beğenirsiniz.

Ekli dosyalar

• m_kazım_candar (2).JPG
    m_kazım_candar (2).JPG
    373.4 KB · Görüntüleme: 4,303
  • m_kazım_candar (3).jpg
    m_kazım_candar (3).jpg
    142 KB · Görüntüleme: 4,306
  • m_kazım_candar (4).jpg
    m_kazım_candar (4).jpg
    176.7 KB · Görüntüleme: 4,302
  • m_kazım_candar (7).jpg
    m_kazım_candar (7).jpg
    44.5 KB · Görüntüleme: 4,315
  • m_kazım_candar (5).jpg
    m_kazım_candar (5).jpg
    95.5 KB · Görüntüleme: 4,315
  • m_kazım_candar (11).jpg
    m_kazım_candar (11).jpg
    281 KB · Görüntüleme: 4,274
hocam ellerinize sağlık gerçekten çok beğendim. çok güzel kareler ve çok güzel bi uğraş.bende bu yaz su altı fotoğrafları çekmek istiyorum.inşallah güzel kareler yakalarım..
yeni başlayacağım bunun için bilginiz varsa su altı kamerası önerebilir misiniz?

hocam gerçekten çok iyi bir fotografcının elinden çıkmış fotolar ama sanırım bir o kadarda elinizdeki makinenin marifeti iyi makineniz nedir hocam

Hocam eline sağlık çok güzel olmuş.Bende de canon eos 450 d vardı ama kullanamadım geri sattım şimdide canon powershot sx210 is var bu makinede de manuel çekim imkanı var.Çektiğim fotoları size göndersem bana biraz yardım edebilirmiisiniz.

Hocam çektimlerim deyince bende bir meslektaşım daha sıkıntılarını paylaşıyor diyodumm ki :D

çektiklerimi görünce ben de sıkıntılarınızı anlatmışsınız sandım..elinize sağlık hocam.

cefecan' Alıntı:
Hocam eline sağlık çok güzel olmuş.Bende de canon eos 450 d vardı ama kullanamadım geri sattım şimdide canon powershot sx210 is var bu makinede de manuel çekim imkanı var.Çektiğim fotoları size göndersem bana biraz yardım edebilirmiisiniz.

hocam her zaman tabikide yardımcı olurum :)

@nebiyan55, @Kanoute evet aslında yanlış anlaşılmaya mahal verir bir başlık seçmişim haklısınız :)

Arkadaşlar herkese olumlu yorumları için çok teşekkür ederim.
Bu yorumlar bende bir kaç tane daha fotoğraf paylaşma isteği doğurdu. Teşekkür ederim sizlere... :oops:

Ekli dosyalar

• m_kazım_candar (1).JPG
    m_kazım_candar (1).JPG
    449.2 KB · Görüntüleme: 3,198
  • m_kazım_candar (6).JPG
    m_kazım_candar (6).JPG
    339.9 KB · Görüntüleme: 3,199
  • m_kazım_candar (7).JPG
    m_kazım_candar (7).JPG
    282.7 KB · Görüntüleme: 3,197
  • m_kazım_candar (8).jpg
    m_kazım_candar (8).jpg
    63.1 KB · Görüntüleme: 3,199
  • m_kazım_candar (10).JPG
    m_kazım_candar (10).JPG
    346 KB · Görüntüleme: 3,194
  • m_kazım_candar (9).jpg
    m_kazım_candar (9).jpg
    43.4 KB · Görüntüleme: 3,197
hocam ellerinize sağlık. gerçekten çok güzeller.
benim eşim de fotoğrafçılığa meraklı, makinasını da aldı ama tecrübesi yok : )
inşallah onun da güzel çekimlerini görürüm :++:

Hige' Alıntı:
@nebiyan55, @Kanoute evet aslında yanlış anlaşılmaya mahal verir bir başlık seçmişim haklısınız :)

Bu yorumlar bende bir kaç tane daha fotoğraf paylaşma isteği doğurdu. Teşekkür ederim sizlere... :oops:
..
Elleriniz ve objektifinize sağlık. Çalışmalar çok hoş. Fakat birkaç önerim olacak
1. fotoğraftakiler sanırım erik. Kurgu çok güzel ama yerçekimine inat dik duran yaprak biraz göze batıyor. Doğal olmadığı düşüncesini pekiştiriyor.
2. fotoğraftaki parmak düşüncesi çok hoş. ama keşke arka plandaki ışıkları patlatmak yerine panlama yaparak hareket etkisi verseydiniz. Birde parmakta oje yada boya ile bir renk / şekil verseydiniz daha ilgi çekici olurdu.
3. fotoğraftaki ışık olayı ilgi çekici. Doğal ışığın hareketinden mi faydalandınız yoksa oluşturmak için ne yaptınız. bilgi verirseniz sevinirim.
4. fotoğrafta çok fazla boş alan var. ilgi objenin üzerinden dağılıyor. birde taşın sol kısmına güneş vuruyor. keşke açıyı değiştirerek bu gün ışığının bir kısmını obje üzerine de vurdursaydınız.
5. fotoğrafta yatay eksen çok alltta kalmış. Fotoğrafa boğucu bir etki veriyor. Siyah beyaz çekmeniz güzel olmuş. Ama ortada hareket eden objenin ne olduğu belli olmuyor. pozlama süresini o objenin hareketine göre değiştirseydiniz keşke. bize ne olduğu hakkında bir fikir verseydi daha güzel olurdu diye düşünüyorum.
6. fotoğraftaki şişeler çok güzel. sanırım ilgiyi farklı şişe üzerine çekmek istemişsiniz ama keşke renkler biraz daha yakın olsaydı. bence o şişeyi aynı sırada başa yada sona koysaydınız daha fazla ilgi çekerdi.
..
Not : Yorumlarım sadece daha güzele ulaşma çabasında yardımcı olma adınadır. Lütfen olumsuz düşünmeyiniz...

inikat' Alıntı:
Ben de iki kare paylaşmak istedim.
doğrudan bağlantısını paylaşayım fotokritikteki
http://www.fotokritik.com/2767151/galata
http://www.fotokritik.com/2765723/dolunay
..
Galata fotoğrafını beğendim. HDR denemeniz güzel olmuş.

Bu arada bir fikir tam fotoğrafın ortasında reklam panosu var (kulenin alt kısmına denk geliyor). o panoya PS ile kendi fotoğaf yada logonuzu monte etmeyi deneyin.
..
Bunlarda benden. Eleştirirseniz sevinirim...
http://www.fotokritik.com/kullanici/BaRBaRYaN

BaRBaRYaN' Alıntı:
Hige' Alıntı:

..
Elleriniz ve objektifinize sağlık. Çalışmalar çok hoş. Fakat birkaç önerim olacak
1. fotoğraftakiler sanırım erik. Kurgu çok güzel ama yerçekimine inat dik duran yaprak biraz göze batıyor. Doğal olmadığı düşüncesini pekiştiriyor.
2. fotoğraftaki parmak düşüncesi çok hoş. ama keşke arka plandaki ışıkları patlatmak yerine panlama yaparak hareket etkisi verseydiniz. Birde parmakta oje yada boya ile bir renk / şekil verseydiniz daha ilgi çekici olurdu.
3. fotoğraftaki ışık olayı ilgi çekici. Doğal ışığın hareketinden mi faydalandınız yoksa oluşturmak için ne yaptınız. bilgi verirseniz sevinirim.
4. fotoğrafta çok fazla boş alan var. ilgi objenin üzerinden dağılıyor. birde taşın sol kısmına güneş vuruyor. keşke açıyı değiştirerek bu gün ışığının bir kısmını obje üzerine de vurdursaydınız.
5. fotoğrafta yatay eksen çok alltta kalmış. Fotoğrafa boğucu bir etki veriyor. Siyah beyaz çekmeniz güzel olmuş. Ama ortada hareket eden objenin ne olduğu belli olmuyor. pozlama süresini o objenin hareketine göre değiştirseydiniz keşke. bize ne olduğu hakkında bir fikir verseydi daha güzel olurdu diye düşünüyorum.
6. fotoğraftaki şişeler çok güzel. sanırım ilgiyi farklı şişe üzerine çekmek istemişsiniz ama keşke renkler biraz daha yakın olsaydı. bence o şişeyi aynı sırada başa yada sona koysaydınız daha fazla ilgi çekerdi.
..
Not : Yorumlarım sadece daha güzele ulaşma çabasında yardımcı olma adınadır. Lütfen olumsuz düşünmeyiniz...

Hocam yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Dikkatte alacağım elbette.
1.Fotoğraftakiler aslında zeytin. Zeytin ayıklama makinesinde zeytinler boyutlarına göre seçiliyordu. Bende makinenin hizasına inip çektim hocam.
2. 2. fotoğrafta arkayı bulanık yapmak alan derinliği için düşünülmüştü, sanki hayat akıp giderken parmak kaldıran bir öğrenci düşüncesini işlemek istemiştim. "Benimde söyleyeceklerim var" anlamında...
3.Hocam o fotoğraf 93 saniye çekildi uzun pozlama - ışıkla boyama tekniği ile yapıldı. makinenin deklanşörüne biri basılı tutuyor
4. Boş zaman fotoğrafı hocam bu konuda katılıyorum size.
5. Bu fotoğrafta aslında amacım hareketi o şekilde yakalamaktı. Herşey durağan ama o nesne hareketli. Aynı dediğiniz gibi acaba ne? diye düşünsün istemiştim insanlar.
6. Hocam 6.fotoğrafta sıradışılık var. :) Aynı renkler aynı şişeler giderken arada farklı bir şişe var. Bir ritim ve sıradışılık var. Burada fotoğrafın bu ilkesini kullanmak istemiştim. Ancak altın orana uymadığı muhakkak :)

yorumlarınız için çok teşekkür ederim. zaman ayırıp yazdığınız içinde.

uzun zaman sonra kaldığım yerden devam edeyim yüklemeye... iyi geceler herkese...

Ekli dosyalar

• m_kazım_candar (1).jpg
    m_kazım_candar (1).jpg
    345.4 KB · Görüntüleme: 2,544
  • m_kazım_candar (2).jpg
    m_kazım_candar (2).jpg
    398.4 KB · Görüntüleme: 2,542
  • m_kazım_candar (3).jpg
    m_kazım_candar (3).jpg
    303 KB · Görüntüleme: 2,539
  • m_kazım_candar (4).jpg
    m_kazım_candar (4).jpg