Mynet de Yasaklı Siteler Arasına Girmiş

Kodla Büyü
Mynetten haber okumak isteyen tabii ki okuyabilir. Buna kimsenin itirazı yok. İtirazımız şurada; ekranınızda mynet açıkken bir öğrenci yanınıza geldiğinde ekranınızı kapatmak zorunda kalıyorsanız burada bir sıkıntı var demektir. Yoksa zaten isteyen istediğine istediği gibi ulaşıyor.

Sapıkları muhafız aile bireyleri gibi gösteren zihniyeti de kınıyorum. Sapıklığın fikri olmaz. Angutluk yapmanın anlamı yok.
Muhafız değil muhafazakar olacak o zaten kimse muhafazakar aile bireylerini sapık gösteren bir cümle şuana kadar kullanmadı sizin yorumunuza kadar zaten içinde sapıklık olan bir insan nasıl muhafazakar oluyor oda ayrı bir konu.
Burada herkes fikrini söylüyor, konuyu muhafazakar olan, muhafazakar olamayan diye kutuplaştırmak bence yanlış.

An itibariyle baktım siteye, anasayfada diyor ki "D. Akkaya eskisinden de cesur". Tıklamaya gerek yok, cesaret konusu malum. Cesaretle alakası var mı, yok. Site bir taraflarını açıkta bırakacak kıyafet giymeyi cesaretle ilişkilendiriyor. Bu sadece küçük bir görsel ve bir cümle. Daha neler var sitede kim bilir. Yetişkin aklı başında insanlar değil, içerik ayrıt etme konusunda yetersiz bir çok insan da giriyor bu sitelere. Sadece Meb hattında değil, ülke genelinde ilmek ilmek denetlenmeli bütün medya içeriği. Ben girmiyorum bakmıyorum demek tek kelime ile sorumsuzluk. Manevi ve milli değerleri hiçe sayan kavramlara yeni yeni tanımlar getiren, dayatan site, gazete, tv ne varsa hepsi denetlenmeli, gereği yapılmalı.

Hocam sizce eğitim çocuklara kaç yaşından itibaren verilmeli? neyin yanlış neyin doğru olduğu çocuklara nasıl öğretilmeli? örneğin cinsel eğitim dersleri kaldırılmalı mı?
d akkaya magazin programlarının işi ki halk olarak ne kadar çok magazin sevdiğimiz de apaçık ortada. inanmıyorsanız geçmiş yılların izlenme rakamlarına bakın. örneğin kanal 8 de survivor başladı çevrenizdekilere bakın kaç kişi izliyor. ben söyleyeyim çoğunluk izliyor. şimdi çoğunluğun yaptığı şey manevi ve milli değerlere aykırı mıdır? manevi ve milli değerleri kim belirliyor? Mesela ağaç süslemek milli ve manevi değerler ters mi? şimdi ben evde ağaç süsleyince manevi ve milli değerlere aykırı mı davranmış oluyorum? Halbuki ağaç süslemek eski bir Türk geleneği.
yapmayın hocam yapmayın
biraz vicdan

Hocam dünya görüşü olarak siz benim çizgime yaklaşmazsınız, ben de sizin çizginize yaklaşamam. Bunu ister yılbaşı ağacı üzerinden konuşalım, ister bir sitenin haberi üzerinden, değişmez. Milletin değerlerine yön vermek, özlenen toplum düzenine kavuşmak için bir mücadele sürüyor. Birçok farklı görüşün dahil olduğu, aileleri ve nesilleri hedef alan bir mücadele. Net olalım, iki arada bir derede kalmayacak bu iş, bir taraf kazanacak. Siz de her şey iyi olsun istiyorsunuz buna inanıyorum ama hedeflerimiz de farklı vasıtalarımız da farklı. Sonuç olarak birilerinin milli ve manevi değerleri toplumumuza hakim olacak. Sorular üzerinden gidersek birbirimizin duymayı arzu ettiği cevapları veremeyeceğiz. Beni vicdana davet ediyorsunuz, hangi vicdana geleyim hocam? Nerede başlıyor, bitiyor bu bahsettiğiniz vicdan, gibi.

bunun benzeri sitelere girmeden de benzer içerikleri sağda solda görmek zorunda değilim.
android de chrome açınca altta çıkan haber kısmı (her nedense belirli kaynaklar gösteriliyor)
360 total security kurunca sağ altta gösterdiği haberler
film sitelerinde çıkan reklamlar

Hocam dünya görüşü olarak siz benim çizgime yaklaşmazsınız, ben de sizin çizginize yaklaşamam. Bunu ister yılbaşı ağacı üzerinden konuşalım, ister bir sitenin haberi üzerinden, değişmez. Milletin değerlerine yön vermek, özlenen toplum düzenine kavuşmak için bir mücadele sürüyor. Birçok farklı görüşün dahil olduğu, aileleri ve nesilleri hedef alan bir mücadele. Net olalım, iki arada bir derede kalmayacak bu iş, bir taraf kazanacak. Siz de her şey iyi olsun istiyorsunuz buna inanıyorum ama hedeflerimiz de farklı vasıtalarımız da farklı. Sonuç olarak birilerinin milli ve manevi değerleri toplumumuza hakim olacak. Sorular üzerinden gidersek birbirimizin duymayı arzu ettiği cevapları veremeyeceğiz. Beni vicdana davet ediyorsunuz, hangi vicdana geleyim hocam? Nerede başlıyor, bitiyor bu bahsettiğiniz vicdan, gibi.

Peki hocam öyle olsun
Özlenen toplum değeri nedir hocam onu söyleyin bari? ne zamanı gördünüz de o zamanı özlüyorsunuz merak ettim sadece.

hocam açıldığından beri mynet kullanırım çokta mutluyum ve evet mynetide sahipleniyorum. milliyette kim kardishan fotosu yokmu? kaldı ki olsa ne olur kendinizi bu kadar mı kontrol etmekten yoksunsunuz. siz öylesiniz diye bizde öyle olmak zorundamıyız. beğenmiyorsanız siteye girmeyin. aynı içerikler milliyette de var onada girmeyin hatta amkspor da ve fotomaç da da var. onlarda girmeyin. artı bu sitelere girenlerin sizinle aynı saplantılı düşüncelere sahip olmalarını da beklemeyin.

kusura bakmayın ama bence saplantılı olan sizsiniz. yazdıklarımı anlamak istemiyorsunuz. sizden daha fazla mynet kullanmışımdır. ancak normal bir haberin hemen yanında aşırı açık fotolar veya cinsel içerikli yazılar bulunması biz haberi okurken başkası diğer içeriği görünce hakkımızda sizin baktığınız gözle görünmemize sebep olabiliyor maalesef.

benim kişiliğimi bilmeden oradan atıp tutmanızı da ayrıca kınıyorum. ben olanı söyleyip çözüm yolu anlatıyorum siz bizi sapık ilan ettiniz.

Geri