müzik dosyasında ses ve müziği ayırma programı bilen var mı?

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar müzik ğretmeni bi şarkıdaki sözleri fon müziğinden ayırmamı istedi öğleden beri internette girip çıkmadığım yer kalmadı. Adobe audition, goldwave,audiocity programlarını denedim yapamadım.

Bazı sitelerde bunun mümkün olmadığı yazıyor. Bunu yapmanın bi yolu var mı bilenlerden yardım bekliyorum.

Hocam ne yazık ki bu mümkün değil. Sadece bazı gelişmiş tekniklerle çok kanallı kaydedilmiş müzikler için mümkün olabilir ama dinlediğimiz herhangi bir şarkı için müziği sesten ayıramayız. Bazı programlar müziği sanki tersten çalıyormuş gibi yapıp insan sesini biraz baskılıyorlar ama o da pek iyi olmuyor.

arkadaşlar ayırmak %100 mümkün olmuyor ama adobe audition programında baya bi sözleri bastırabiliyoruz. Dün müzik öğretmenine dinlettim beğendi. Lazım olursa denemenizde fayda ar.

Arkadaşlar biraz kesin konuşmuş gibiyiz sanki. Bu işi yapan güzel bir program var ve eklentisi var . Ben %95 gibi bir başarı ile bu işlemi gerçekleştirebiliyorum. Mixcraft programı ile tabi birde eklentisi var.

mustafa' Alıntı:
Arkadaşlar biraz kesin konuşmuş gibiyiz sanki. Bu işi yapan güzel bir program var ve eklentisi var . Ben %95 gibi bir başarı ile bu işlemi gerçekleştirebiliyorum. Mixcraft programı ile tabi birde eklentisi var.

hocam özelden programı gönderir misin?

mustafa' Alıntı:

hocam hangi eklentisinden bahsediyorsunuz bir de onunla denemek istiyorum.

xxxben' Alıntı:
mustafa' Alıntı:

http://www.acoustica.com/plugins/vst-directx.htm adresindeki ExtraBoy VST eklentisi olabilir.

Bir de ücretsiz bir eklenti var: http://vocalremover.codeplex.com/

Bu VST eklentilerini bir çok müzik editörü ile kullanabiliyoruz. Ayarlardan VST dosyalarının bulunduğu dizini göstermeniz yeterli.

Ayrıca Audition CS6'da Favorites menüsünde Remove Vocals diye bir seçenek var onu da deneyebilirsiniz.

c1han' Alıntı:
xxxben' Alıntı:
mustafa' Alıntı:

http://www.acoustica.com/plugins/vst-directx.htm adresindeki ExtraBoy VST eklentisi olabilir.

Bir de ücretsiz bir eklenti var: http://vocalremover.codeplex.com/

Bu VST eklentilerini bir çok müzik editörü ile kullanabiliyoruz. Ayarlardan VST dosyalarının bulunduğu dizini göstermeniz yeterli.

Ayrıca Audition CS6'da Favorites menüsünde Remove Vocals diye bir seçenek var onu da deneyebilirsiniz.

hocam teşekkür ederim internetten edindiklerime göre eklenti extraboy haklısınız fakat hiçbir yerde bulamadım, sizin linktede demo versiyonu var sizde varsa pm atabilirmisiniz teşekkürler.

xxxben' Alıntı:
mustafa' Alıntı:

Çalışıyor mu gerçekten ?

galiba orjinal ses dosyalarında başarı oranı daha yüksek oluyor
sonradan çevirmeler çok daha az oluyor

Bugünkü ve yakın zamandaki teknolojilerle bu mümkün değil. Stüdyoda farklı kanallarda kaydedilen sesler. Son aşamada birleştiriliyor. Yaptığını iddia eden program ve eklentiler sesteki frekansa göre biraz bastırma işlemini yapıyor ama çıkan sonuç hiç kimseyi tatmin etmez. Sadece sözleri bastırmakla kalmıyor, genel olarak müziğin kalitesinide bozuyor doğal olarak.

Geri