müzik dersi için öneri.

Kodla Büyü

ibrahim_hoca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ark mrblar.bu sene kendi dersimin yanında 7 saat müzik dersine girmek durumundayım.müzik dersinde ne yaptıracağıma dair öneri almak istiyorum sizlerden:)matematik çözdürmek-bilişim dersi göstermek birer öneri olabilir.ama müziğe dair neler yaptırabilirim.kitablara baktım o içeriği göstermem mümkün değil.önerisi olanlara teşekkür ederim.

ben şarkı öğretiyodum genellikle de barış manço şarkıları. din dersi beden eğitimi türkçe gibi derslerde de deneyimim mevcut çünkü ben bilgisayar öğretmeniyim. bizi bu durumlara düşürenlere yazıklar olsunnn. kusura bakma hocam başlığı görünce kini kusmaktan kendimi alamadım :verymad:

agd85' Alıntı:
ben şarkı öğretiyodum genellikle de barış manço şarkıları. din dersi beden eğitimi türkçe gibi derslerde de deneyimim mevcut çünkü ben bilgisayar öğretmeniyim. bizi bu durumlara düşürenlere yazıklar olsunnn. kusura bakma hocam başlığı görünce kini kusmaktan kendimi alamadım :verymad:

sorma hocam ya yok böyle bir durum.

Bende pek çok derse girdim müzik dahil. Ben her hafta bi sanatçı belirliyodum mesela bu hafta türk sanat müziği sanatçısı Zeki Müren'i araştırın hayatını, şarkılarını diyodum.Onlar araştırdıklarını paylaşıyodu,ben de sanatçının resimlerini bulup gösteriyodum sınıfta projeksiyonla, kendi sesinden şarkı dinletiyodum birde günümüzde kim han
gi şarkısını söylemiş onu da dinletiyodum en son olarak bi şarkısını hep beraber söylüyoduk :)) Zaman çabucak geçiyodu..Çalıştığım yer küçük bi ilçeydi çoğu da köyden geliyodu çocuklarımızın en azından bikaç sanatçı bilseler yeter demiştim ki..Bi sene sonra bi çocuk yanıma gelip "Öğretmenim bugün Aşık Veysel'in doğum günü hatırladınız mı dersinizde öğrenmiştik " deyince tamam dedim amacıma ulaşmışım :))

en başta temel nota bilgilerini verdim ben. nota nedir. ses nedir müzik nedir. porte nedir vs. sonra notaların porte üzerindeki yerini gösterdim. sonra basit notaları olan şarkıları çıkardım örn: kara basma iz olur. bunu yazdık deftere notalarını kendileri çıkardılar yerlerine göre buldular. bazen sözleriyle bazende notalarıyla söyledik. la sol la sol gibi. daha çok okul şarkıları öğretmeye çalışmıştım. izmir marşı, atabarı, üsküdara gideriken, kara basma gibi. birde müzik aletlerini tanıttığım bir slayt hazırlamıştım ve bunları defterlerine yazdırmıştım. sonra onları ezberlediler sözlü yapıp not vermiştim. bilgisayarımda bir araştırayım duruyorsa eklerim çok işinize yarar.

ben istiklal marşı öğretip sonrada matematik sorusu çözmüştüm. başka branşın dersine girmek zor ya.. sürekli düşünüyosun bu ders ne yapsam diye..

aslında bi enstrüman çalmasını bilsek kolay olurdu. öğretirdik bişeyler

Geri