Mutlu bir Evlilik İçin Ruhlar-arası Uyum

Kodla Büyü

by_kurt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hepimizi yakından ilgilendiren, sürekli güncel bir konu..

Bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşalım..:)

Evlilik kararı verme aşamasında olanlar için çok kıymetli bilgiler...

Zaman, yaşı artırmaya devam ediyor...Yaşamın; gençlikte, ah bilebilseydim..yaşlılıkta, ah yapabilseydim!
pişmanlığına dönüşmemesi çok önemli...

Yaşam çizgimizi aldığımız yada verdiğimiz kararlarla biz çiziyoruz... Kader bizim tercihlerimiz doğrultusunda "kaza" ya dönüşüyor...

"Akıl" ve "Mantık" iradeyi şekillendirme/biçimlendirme araçlarımız..

Seçim"lerimizi kendimiz yapmaktayız aslında...

Veriler bol miktarda, bir sürü kaynaktan akıyor..Bu verileri önemseyiş ve işleyiş performansımız yaşantımızı/hayatımızı biçimlendirme sürecidir.

İnsan, KAİNATın microchipi..mucize varlık..ve her insan Allah'ın yeryüzünde temsilcisi olma liyakatına aday..

Erkek ve Kadın iki enerji kutubu... bizler erkek veya kadın olarak + veya - .. - veya + yız..

Bu zıtlıklar arası denge durumudur...birbirini bütünleyen, iki olmazsa olmaz..

Enerji, hayatın kendisidir...

"Ruh ikizi" tabiri işte bu mükemmel zıtlığın harikulade ahengidir...

Evlilik kararı alırken "biz birbirimizi tamamlayan iki "yarım"mıyız?"

Karekterlerimiz birbirimizin enerjisini artıran-sinerji oluşturan mı? , yoksa birbirimizin enerjisini tüketen mi? özellikte?

Bu sorular bekar bir gencin aklına çokta gelmez..gelsede hemen zihninden kovar/kovmaya çalışır..

Zihnin egemeniği duyguların, cinsel duyguların yüksek basınç etkisindedir...

Cinsellik dayanılmaz çekim gücüyle "kişiye" el koymuştur. kendine bile başkalaşmıştır.

"Aşk yaşamak" tabiri bu yoğun isteğin giderilmeye çalışılmasıdır.

"Aşk" yüce ve kanatlandıran bir duygudur.. ve günümüzde "anlam kayması"na uğramıştır.

Bir gencin-bayan- sosyal paylaşım sitesindeki yorumu/itirafı : Bizim, aşk dediğimiz *** ihtiyacımızı karşılamaya çalıştığımız beraberliklerimizdir.

Cinsel duyguların ağırlığında, ruhlar-arası uyum ve "ruh ikizliği" yanılgısı çok yaşanır.

Çünkü hayata yön veren 3 büyük güçten birisi olan "cinsellik", "aşk" maskesini takmış, masum katil rolünü oynamaktadır..

Ve aşıkların birbirlerini,"mutluluğa götüren uyum", "anlamlı yarım" olarak görmelerini zannetmesiyle verilen evlilik kararı, fazla uzun olmayan bir sürede, güzel günlerin geride kaldığını düşündürmeye başlayacaktır.

Evlilik, hayatın paylaşılmasıdır.

Biz hayatı paylaşmayı mı istedik?

Cinselliği paylaşmıştık her şey çok güzeldi..dün elele, gözgöze, cancana iken bugün birbirimize tahammül edemez olduk. ne değişti ki?

ben aynı ben, sen aynı sen?

Neden birbirimizin enerjisini tüketir olduk?

Hani sonsuza kadar birlikte mutlu olacaktık!

Herşey bir yalan mıydı?

... diyenlerin sayısı o kadar çok ki...

Bu güzel hayat nasılda bir anda acı hayat oluvermiş?

İnanılır gibi değil!

Pişmanlıklar ve keşke' ler... sıralanır durur dillerde...

İşte bahsettiğimiz; Mutlu bir Evlilik İçin Ruhlar-arası Uyum un hayatınızın "bam teli"ne dokunduğu ân...

Âşık Veysel ne güzel söylemiş;

Koyun, kurt ile gezerdi, fikir başka başka olmasa..

Kişilik özellikleri farklıysa, ruhlar arası uyum yoksa ve siz buna dikkat edememişseniz, gemi denize açılmışsa... Gül ömrüm kül oldu. Kendim ettim kendim buldum. modu aktif olacaktır.

Osmanlı döneminde evlilikte uygulanan bir yöntem..aslında bir yere kadar bilimselliğe dayanan ruhlar-arası uyum modunu analiz ederek, gelecekteki olası sorunların yaşanmaması için uygulanmış bir yöntem...-Bu yöntem iş hayatında, önemli atamalarda da kullanılıyormuş.-

astroloji bir bilim olarak hem doğu hem batı ilim adamları tarafından, geçmişten günümüze kadar tutulan en ayrıntılı istatistik verilerini depolar, analiz eder.

Astrolojide yapılan kişilik analizleri, isabet oranı bakımından mükemmel denilebilecek başarı oranlarıyla dikkat çekiyor.

Astroloji ie fal karıştırılmasın lütfen. fal'a inanmıyoruz.

Astroloji 365 gün, 12 ay ve dünyaya gelinen coğrafi konumla ilgili bilgileri gezegenlerin konumlarına göre analiz etmeye çalışmıştır. ve yeryüzünde en eski en detaylı verileri havuzudur.

Osmanlı döneminde görücü usûlü ile evlenmesi uygun görülen gençler, birbirlerini hiç görmedikleri halde, zamanın astrologlarına danışılarak, o zamanki adı Yıldıznâme"...

Yıldıznâme'ye baktırılarak karekter analizleri yaptrıılıyormuş, eğer uyumlularsa evlendiriliyorlarmış.

Yine üst makamlara ve orduda üst rütbelere atanacakların yıldıznamelerine farklı farklı kaynaklardan baktılıp yapacakları işe göre en uygun kişiyi seçiyorlarmış.

Kişilik ve karekter analizine verilen önem...

Mutlu bir Evlilik İçin Ruhlar-arası Uyum u astrolojik olarak uygulamalı görelim:

Burçların İlki KOÇ, (21 Mart - 19 Nisan) tarihlerinde doğanlar.

Farzedelim koç burcundan birisiniz...

Ruh uyumunuz olan burçlar YAY ve ASLAN burçlarıdır.

Bu burçlardan bir kişiyle anahtarın kumdaki yuvası gibi uyumlu olma ihtimaliniz yüksektir.
Birbirinize pozitiflik verir imrenilecek bir sevgili ve eş olursunuz.yatak odanız, yuvanız, sosyal yaşantınız mutlulukla çevrelenmiştir sanki.. evlilikte bile yeni aşıklar gibi kıpır kıpırdır yüreğiniz.

Diğer burçlarla yapacağınız evlilikler muhtemelen çalkantılı olacak yaşamdan istediğinizi bulamadığınızı hissedeceksiniz.

Bir örnek verelim. siz KOÇ sunuz müstakbel eşiniz BALIK...

KOÇ ateş grubudur. BALIK su grubu...
Su ateşi söndürür, Ateş suda yanamaz. Tam tezat.
Bu birliktelik fırtınalı, çalkantılı ve mutsuz bir hayat getirir.

KOÇ un ruh ikizi ya bir YAY yada bir ASLAN olabilir.

Evlilik düşünenler için bir tavsiyedir.

Matematik hesabı gibi kesin sonuçlar beklenmemelidir.

İsteyen beğenir, benimser, isteyen kabul etmez..

Polemik konusu yapılmasın lütfen.. samimi olarak, mutlu olmanızda bir katkısı olur duygusuyla paylaştım.

İnsan mükemmel bir varlık, mükemmel bir potansiyel.. Bunun farkındalığını yaşayınız...

Paylaştıklarım sadece bilgi amaçlıdır... Evlilik kararınızı "kalbinizi" "aklınızı" mantığınızı" kullanarak siz vereceksiniz.

Evlilik sorunlar yaşansada, bekar yaşamaktan iyidir.

Ne kadar erken evlenirseniz, kendinizi o kadar çabuk korumaya almış olursunuz.(polis koruması sanılmasın, öteki mânada.. anladınız :))

Günümüzde bekar yaşamak, evli yaşamaktan daha zor.

Erkek, evin direğidir...güçtür...güvendir..babadır...

Kadın, evin ateşidir..mutfakta kokudur..
yatakta sıcaklıktır..evde neşedir, güzelliktir..annedir...

Erkek kadında, kadın erkekte huzur bulur.

Gönlümüze bu sevgiyi, aşkı düşüren biricik rabbimiz, bizleri kendi aşk'ına çağırıyor...

Bizim aşkımız, Rabbimizin aşkına ulaşmak için bir basamak..

Gerçek aşk ötelerde...

Sevgi dolu, mutluluk dolu, hayatı dolu dolu yaşamanız dileğiyle...:)

Geri