Müşteriye Yapılan Web Sitesinde Sorumluluk Kime Ait

Kodla Büyü

direction52

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba.bir haber sitesi yapmıştım.siteyi, alan adı ve hostingini bu işi yapan firmadan ben satın aldığım için site sahibi benmişim gibi görünüyor.
Şimdi asıl soruya gelelim.Sitede yazılan haberlerden benim bir sorumluluğum olur mu şu durumda?
Zaten sitenin alt kısmında Yazılan yazılar yazarların sorumluluğundadır diye de not girmişim.
Bide Sitenin sahipliğini müşteriye nasıl devredebilirim?
BU konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar??

aynı firmada (hosting ve domain aldığınız firma) müşteri adına bir hesap açın. onun maili ve bilgileri ile. daha sonra hosting firmaniza söyleyin transfer etmek istediğinizi onlar yardımcı olacaktır. en fazla domain transfer ederken 1 yıl uzatıp onun parasını sizden isterler o kadar.

ülkemizde maalesef bilişimciler de dahil bilişim hukuku ile ilgili çıkan taslak kanun ve yönetmelikleri incelememekte. sanal ortamda yapılan yayınların kaynağı ve paylaşımları o ortamı tahsis eden kurum kuruluş ve bireylerin sorumluluğundadır. Resmi kurumsal bir organizasyon olmadığı sürece ortaya çıkacak cezai işlemlerde öncelikle işlemler bu şekilde yürür. Arkadaşın yazdığı gibi haber sitesini en kısa sürede üzerinizden gerçel sahibine transfer etmeniz.Haber siteleri RSS vb mantıkla haber çektikleri ve indexledikleri için girilecek iş değil.
Bu güne kadar olan paylaşımları da inceleyelin bence. boşuna sıkıntı çekmeyin.
geçmiş olsun.

BaRBaRYaN' Alıntı:
aynı firmada (hosting ve domain aldığınız firma) müşteri adına bir hesap açın. onun maili ve bilgileri ile. daha sonra hosting firmaniza söyleyin transfer etmek istediğinizi onlar yardımcı olacaktır. en fazla domain transfer ederken 1 yıl uzatıp onun parasını sizden isterler o kadar.
hocam dediğinizi yaptım bundan sonra herhangi bir sorumluluğumuz kalmıyor değil mi ?

Geri