MÜJDEM VAR-Böte mezunları meslek liselerinde çalışabilecek

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Valla neye sevineyim neye üzüleyim bilemiyorum artık.

Ben atanırken 2 saat olan derslerimiz 1 saate düşürüldü.

sonra 4-5 lerde 2 saate çıkarıldı.

Sonra formatör öğretmenlik var dendi (Ne olduğunu bilmiyordum)

Sonra formatörlerin genellikle sınıf öğretmenlerinden olduğunu öğrendim (Şaşırdım!!)

Şimdi de Bötelilere Meslek liselerine atanabileceğimizi söylüyorlar.
(Umarım atamalara kadar değiştirilmez.)

Ama bundan 1-2 ay öncesinde Meslek liseleride çalışan arkadaşların İlköğretimde ve GENEL liselerde çalıştığını öğrendim (ŞAŞIRAMADIM)

EEE şimdi sormak isterim

Formatör öğretmen olan sınıf öğretmenlere mi?
Böteli olmadıkları halde ilköğretimde derse giren TEF lilere mi?
Yoksa Böteli olupta Meslek Liselerine atanacaklarını öğrenek SEVİNEN BÖTE lilere mi?

Yoksa Bütün bunların ayarlanmasında yanlışlıklar yapan MİLLİ EĞİTİM BAKNALIĞI mı?

KIZMALI veya BURASI TÜRKİYE mi demeli?

Hacker' Alıntı:
Herkese iyi akşamlar.

Okulda başlıgı gördüm bugun takip etme fırsatım olmadı. iftardan sonra hafiften soguk suyumu yudurlarken yazdıklarınızı okudum...

sonuç :lol:

Arkadaşlar kimse kusura bakmasın boş muhabbet yapıp birbirimizi kırmışız bence.

Ben TEF mezsunu ve elektronik hastası bir insanım ama malesef biri lköğretimde çalışıyorum. hemde işitme engelliler ilköğretim okulunda...

şimdi burada BÖTE lilere kızan TEF li arkadaşlarım haklısnız ama boşa kızıyosunuz....

Bakın bende TEF mezunuyum ve yuakrda dediğim gibi ilköğretime gelemeseydim herhalde ilk göreve başladığım Yozgat Şefaatli ilçesinden emekli olurdum :)
benim buraya gelmeme ilköğretimde çalışmama bozulmayan BÖTE mezunu arkadaşlarıma ben neden bozulayım.... gelsinler beraber çalışalım tabiki. Ben ilköretimde alanımı aşan bir derse girmiyorsam BÖTE mezunu bi arkadaşta EML de alanını aşan bir derse girmez merak etmeyin.... bilmediğin derse girmek kadar işkence ve eziyetli birşey bileniniz varmı.. hepniz öğretmensiniz sonuçta.

EML lerde malumunuz sadece Elektronik dersleri yok. Görsel programlama dersleri de mevcut bilgi iletişimde mevcut, web programlama damecvut, işletim sistemleri de..... BÖTE li arkadaşların girecekleri dersler ayrılmış. tutup atölye dersine yada Dijital elektronik dersine girmeyecekler.

TEF li arkadaşlardan EML de Elektrik elektronik öğretmeni arkadaşlarla ders problemi yaşayanlar vardır eminim desem anlarsınız siz onu :)

Bence yerinde bi karar olmuş nasıl ben TEF mezunu olarak ilköğretimde çalışaibliyorsam BÖTE mezunu bi arkadaşta alanıyla ilgili olarka EML de derse girebilmeli. Alanda uzmanlaşma olmalı yani. Siz TEF mezunusunuzda tüm alanlarda uzmanmısınız acaba?

olması gereken EML lerdede alanlar ayrılmalı modülleri okutacak alt alan dersi öğretmenleri olmalı... Bir BÖTE mezunu arkadaşında tutup ben atölyeye girecem yada Dijital elektronik dersini verecem diyeceğini sanmıyorum. onlar istemez zaten. Size tarih dersi verseler girermisiniz öyle düşünün :)

mesajlarda yatmak tan kalkmaktan bahsediliyor Lütfen arkadaşlar yatmak kalkmak, çökmek kalkmak askerlikte kaldı ;) askerliği bitirdiyseniz unutun artık yatmayı kalkmayı. Normal hayata dönün. Herkesin emeğine saygı lütfen. Eminim BÖTE li arkadaşlarda yazılım derslerinde çok daha iyilerdir. onlarda kendilerini bilgisayar bölümlerinde gösterebilirler.

Bakın Ghost hocam bir BÖTE li ve bende TEF li problem yok biz kardeşiz. Biz 3 yıl aynı ilçede beraber çalıştık ve hatta aynı evde kaldık ben ondan çok şey öğrendim o benden. Hiç bi zaman ben iyi bilirim olayı olmadı aramızda ve olmamalıda... belkide paylaşımın verdiği kalite sayesinde bilgi olarak çok daha iyi yerlere geldik... Şu anda bile takıldığım bişey olduğunda telefon açar sorarım abi şu olayı ibliyomusun hiç karşılaştınmı yada şunu nasıl yapmsam daha iyi olur diye... ki Ghostta aynı şekilde düşündüğü ve davrandığı için yollarımız Yozgattan ayrılmasına rağmen halen beraberiz.

Burada sorun olabilecek bir durum gören arkadaşım varsa söylesin ki söyleyenler olmuş okudum Mikroişlemcilere Atölyeye nasıl girecez....? burdaki sıkıntıyı aşalımki ilerde EML de beraber çalışırken aramızda ders kavgası olmasın. malumunuz artık herşey tamamen duygusal (ücret)...

Şimdi sizlerden ricam EML de TEF li ve BÖTE li derken ayrım yapıyomuş gibi olmuyorum umarım ... Bizler bilgisayarcıyız ve zümredaşız çünkü...

EML de TEF ve BÖTE mezunu arkadaşlar birlikte çalışırlarsa nasıl daha verimli oluruz ondan bahsedelim. Değilse format atmayla kendini bilgisayarcı sanan bende formatörüm bende bilgisayrcıyım diyen sınıfçıdan farkımız kalmaz değil mi...:)

Ricam o ki saygı sevgi kardeşlik ve uzlaşma...

kafanızı agrıttıysam hakkınızı helal edin. Allah a emanet olun daha iyiye nasıl gideriz onu düşünün bence...

Sanırım yazdıklarım arada kaybolmuş ada okuyan arkadaşlar benimsememiş ve halen kalp kırmada ısrar ediyorlar. Bırakın hocam TEF i BÖTE yi....

ona kaldıysanız ESEF mezunlarının çektikleri sıkıntıları tanıdıklarınız varsa yakından bilirsiniz. Ders içerikleri TEF in içeriğinin aynısı olmasına ve Türkiyenin Bilgisayar alanındaki en köklü bölümü olan ve mesleğe öncülük etmiş Prof hocaları bulunan ESEF lilere Teknik Öğretmen Ünvanı bile verilmiyor.... Siz kalkmışınız yok TEF di Yok BÖTE ydi...

Bilgisayarcıyız sonuçta seninde branşın bilgisayar digerininde digerininde mezuniyete takılıp kalmayın daha detaya inerseniz TEF lerde kendi aralarında bölünür haberiniz olsun. Amacımız bölmek mi yapmak mı?

Sizlere tavsiyem Mesleğinize sahip çıkacaksanız eğer diğer branşlardan formatördür şudur budur vs.. dir adı altında mesleğinize kimseyi dallandırmayın işinizin hakkını iyi verinki ekstra gereksiz adamlara gerek kalmasın. Bilgisayar öğretmeni bu işi biliyor, işin hakkını veriyor desinler.

Ben bu başlığı kilitliyorum konuyla ilgili yapıcı anlamda önerisi olan varsa önerim var başlığının altına

TEF BÖTE beraber nasıl daha verimli çalışır şeklinde vb. başlıklarımızı açalım ve tekrar belirtiyorum yapıcı ama yıkıcı kalp kırıcı olmasın.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri