MÜJDEM VAR-Böte mezunları meslek liselerinde çalışabilecek

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
bir BÖTE mezunu olarak TEF mezunlarına yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum. Hem üniversiteye girişte bizden daha yüksek puan alarak girmişlerdi hem de müfredatları BÖTE lere göre çok daha ağırdı.

Nasıl bizim hakkımız olan işlerde başkalarının görev almasını istemiyorsak, bu konuda da aynı duyarlılıkta olmalıyız.

a_gulsekerci' Alıntı:
bir BÖTE mezunu olarak TEF mezunlarına yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum. Hem üniversiteye girişte bizden daha yüksek puan alarak girmişlerdi hem de müfredatları BÖTE lere göre çok daha ağırdı.

Nasıl bizim hakkımız olan işlerde başkalarının görev almasını istemiyorsak, bu konuda da aynı duyarlılıkta olmalıyız.

senin girdiğin seneyi bilemiyeceğim ama ben girdiğim zaman BÖTE'ye benim kazandığım üniversitenin TEF Bilgisayar Öğretmenliği BÖTE den 2 puan düşük alıyordu :oops: ... Onlar her yere atanabilirken ben atanamadığım zaman da baya bir haksızlık olmuştu. 1998 girişli ve BÖTE nin ilk mezunlarından biri olarak baya bir haksızlık gördüm ben öğretmenlik yaptığım 5 yıl içinde

bütün botelilere hayırlı olsun. sabah memurlar.net te okudum. sabahtan beri onun sevinci var üzerimde. hayatım boyunca çocuk avutmak istemiyordum :)

genelgenın devamında okutabılecegı derslere bakarsanız meslek derslerıne alan derslerıne gıremıyorlar böte mezunları onlara gene tef mezunları gırıyor yanı boteler teflerın sevmedıgı bitlere gırebılıyor

fatihkultukturkan' Alıntı:
helal olsun ibetay çok güzel konuştun.

Söylenecek laf bırakmamışsın bize.

Rica ederim dostum ama herkesin biraz karşısındaki insanı incitememeye özen göstermesi lazım insanları aşağılayarak değil onlardaki farklılıkları görerek sorunlara çözüm bulunur, ne iş yaparsa yapsın nereden mezun olmuşsa olsun insanın değerlendirilmesi gereken bir birikimi vardır, devlet bize bi imkan vermiş tamam ama devletin verdiği imkan için bizi suçlayamazlar gitsinler bu ülkede mahkeme var yargı var versinler devleti mahkemeye çıkan sonuca göre hareket edelim hepimiz şeriatın kestiği parmak acımazmış ama bu yolu denemiyorlarsa bizi aşağılamaktan vazgeçsinler sonuçta biz de anadan doğma bilgisayarcı olmadık o okulu bitirene kadar ne emekler verdik yatanlar beni ilgilendirmez ben çalıştım ve bu kararın benim için birikimimi ilköğretimde bilgisayar giriş konuları anlatarak harcamak yerine meslek lisesinde değerlendirmek için iyi bir fırsat olduğuna inanıyorum bu ülkede binlerce teknik eğitim fakültesi mezunu var tamam ama bu fakültelerden çıkmasına rağmen totalde öğrencilerine iki satır kod yazdıramayıp bir bilgisayar nasıl toplanır öğretmeyen öğretmenler de var aşağılamak her zaman kolaydır önemli olan karşımızdakinin değerini bilmek tekrar söylüyorum forumda herşeye emeğe saygı diyerek teşekkürler yazıyoruz ama unutmamak lazım ki bizler ister eğitim ister teknik olsun hiç de kısa olmayan zaman dilimleri içinde okuduğumuz okullarda hazırladığımız dökümanlara çalıştığımız sınavlara emek verdik en büyük saygıyı buna göstermemiz gerekir diye düşünüyorum

serkanalgül arkdaşımız doğru söylüyor. ben de 2000 girişliyim. bote ile tef hemen hemen aynıydı belki de bote 1-2 puan üstündü. hala da hemen hemen aynı sanırsam. tef li arkdaşlar yanlış anlamasın. ayrım yapmak istemiyorum. sadece bu oss de ki puan meselesine katılmadım ben. hem biz de ünv boyunca gecemizde - gündüzümüzde bilgisayarla uğraştık. sadece basit bilgisayar dersleri anlatma yetkisi reva olmaması lazım bize..

1999 dan 196 puan ile Balıkesir Bote yi kazandım. Kazandıkdan sonra öğrendik Liselerde görev yapamayacağız diye. Müfredat olarak şahsen BOTE eğitimi alan bir öğretmen; Teknik lisede görev yapabilmek için kesinlikle kendisini yetiştirmesi lazım ; yoksa teknik lisede zorlanır ...

Hayırlı olsun tüm arkadaşlara

TEFLILER ENDISEYE GEREK YOK YONERGENIN TAMAMINI OKUYUN BENCE BÖTELER SADECE ATANABILIYOR AMA ALAN DERSLERINE GIREMIYOR YANI DEGISEN FAZLA BIR SEY YOK

alixsaglam' Alıntı:
serkanalgül arkdaşımız doğru söylüyor. ben de 2000 girişliyim. bote ile tef hemen hemen aynıydı belki de bote 1-2 puan üstündü. hala da hemen hemen aynı sanırsam. tef li arkdaşlar yanlış anlamasın. ayrım yapmak istemiyorum. sadece bu oss de ki puan meselesine katılmadım ben. hem biz de ünv boyunca gecemizde - gündüzümüzde bilgisayarla uğraştık. sadece basit bilgisayar dersleri anlatma yetkisi reva olmaması lazım bize..

Üniversitede aldığımız eğitimi Türkiye de uygulamamıza izin verilmiyor hocam. öncelikle bizlerin eğitim teknoloğu olarak görev almamız lazım. ama türkiye deki okullara fazla olduğumuz için bizlere Bilgisayar öğretmenliği yaptırıyorlar bebelere

ozharput' Alıntı:
Her zaman ki gibi bakanlık yine saçmaladı. Bizler 4 yıl Teknik eğitim fakültesinde canımız çıktı, görmediğimiz işe yaramayacak veya yarayacak hiçbir ders kalmadı, sabahlara kadar projelerle uğraştık mezun olabilmek için. Böte mezunları ise 4 sene yangelip yatarak okulu bitirdiler ve onlarda meslek liselerine gidecekler. Allah tan reva mı bu. :x

Hocam ayıp oluyor; sadece sen mi okudun TEF, tek proje yapan sen misin?Çoğu böte senin okuduğun bölümden ağırdır. Ayrıca okuduğun bölümden mezun olanlar hem orta hemde ilköğretimede atnıyor, ilköğretime atanan arkadaşları istifaya çağırsana...

4 sene yan gelip yatmak? bu kadar adamın bide günahını alıyosun...itiraz etmek için mail at, dikkate alır bakanlığımız...

serkanalgül' Alıntı:
alixsaglam' Alıntı:

Üniversitede aldığımız eğitimi Türkiye de uygulamamıza izin verilmiyor hocam. öncelikle bizlerin eğitim teknoloğu olarak görev almamız lazım. ama türkiye deki okullara fazla olduğumuz için bizlere Bilgisayar öğretmenliği yaptırıyorlar bebelere

serkan hocam haklı BÖTE bölümlerinin kuruluş amacı EĞİTİM TEKNOLOĞU yetiştirmektir cok yanlış uygulamalar var TEF den mezun olanlar ilköretime atanırlen biz ses cıkarmıyoruz neden onlar bunun haksızlık olduğunu söylüyorlarki anlamıyorum

ozharput'a bir tavsiyede bulunayım, eleştiri nasıl yapılır onu bir öğren. 4 sene proje üretip çeşitli başarılara!!! imza atmakla olmuyo bu iş, iletişim dilinide bilmem gerek.Kendi keyfine göre konuşup BÖTE li TEF li diye ayrım yapıyosun. malesef meslektaş olmuşuz ama ne gerek var buna yapmayın.Güzel bir haber almıştım kursağımda koydunuz.
Birde şu var Meslek Liselerinde çalışan öğretmenler sizin gibiyse,...... gitmem zaten.

ben bu kararı hem doğru hem yanlış buluyorum
bende böte mezunuyum ama sunu belırtmelıyımkı bötenın verdiği eğitim teknık lısede ögretmenlık yapmaya yetmıyo çunku mufredetıda biliyoruzkı alan dersi doğru durust yok ne var bunun yerine fizik kımya biyoloji gibi işimize yaramayacak kredisi bol dersler vardı(ki bunlarda öle yan gelerek gecilecek derslerde değildi )
ama şuda varki bötede de kendini geliştirmiş (teknık eğitim mezunlarından çok daha donanımlı) yani değil ilköğretim, lise... öğretmenlık yapmaması gereken çok daha ii yerlerde olması gereken arkadaşlarda vardı
konuşurken lütfen biraz daha enını boyunu düşünerek konuşalım
şimdi eğerki teknık egitim mezunu arkadaşlar diyorsa buna haksızlık o zmn ilköğretimede onların atanması haksızlık değilmi bötelilere onlar yuzunden bu sene atanamayan bir sürü böteli var

O zaman bizim okuduğumuzun elektroniğin, teknik uygulama ve bilgilerin ne anlamı kalıyor. Kusura bakmayın arkadaşlar ama asıl bu haksızlık.
Neyse bişi demiyorum...
hayırlı olsun bakalım...

doğru olanı bu değil.herkes kendi branş dersleriyle alakalı okullarda çalışmalı.
kusura bakmayın arkadaşlar...

Çok güzel bir karar ama tartışmaya açık bir karar.

Microişlemci dersini nasıl vereceğiz mesala bide öyle bir ders yoktu ???

Güzel bir haber, bende EML mezunuyum, niye orada görev yapamayayım ki? Zor olacağı kesin, Hadi hayırlısı bakalım.

Meslek lisesinden ilköğretime geçmek zorunda kaldım. benim için sevindirici bir haber...

görüyorum ki herkes karardan pek bi memnun ya arkadaşlar daha geçen günlere kadar branşı bilgisayar olmayan formatörlere kızıyordunuz, bize haksızlık yapılıyor diye, şimdi burda TEFlere haksızlık yapılmıyor mu. herkes kendine göre kararı haklı çıkaracak bir bahane bulmuş zaten. demek ki burda boşuna konuşmuşuz biz... demek ki bu iş menfaat işiymiş.. demek ki herkes menfaatini düşünürmüş... demek ki bilgisayar öğretmeni olmak hakperest olmak için yetmiyormuş... bundan sonra bu forumda kimse haktan hukuktan bahsetmesin İNANMAM...
NOT. kararın haklı yada haksız olmasını vicdanınıza sorun ama benim daha önemli birşey dikkatimi çekti ki sanki bakanlık bilgisayar öğretmenlerini birbirine düşürmek istiyor. bundan da diğer branşlara kaynak sağlayacak...

BÖTE bölümlerinin kuruluş amacı EĞİTİM TEKNOLOĞU yetiştirmektir cok yanlış uygulamalar var TEF den mezun olanlar ilköretime atanırlen biz ses cıkarmıyoruz
+1.Hocama kaılıyorum.
Bizim asıl işimizi yapmamız gerektiğini düşünüyorum.Meslek liselerine geçmeyi de düşünmüyorum.ZAten böyle bir amacım olsa tef e giderdim.Formatör öğretmen böte mezunlarının amatör bir uygulaması inşallah zamanla asıl konumumuza geliriz.

Böte mezunu arkadaşların meslek liselerinde zorlanacağını düşünen arkadaşlara cevabım böteni geçen sene uygulamaya geçen yeni ders proğramına bakmalarını tavsiye ederim.Ama bötenin ilk mezunları(bizler) den alanında kendini geliştirmeyenler için bir şey diyemem.

Her ne olursa olsun böte mezunu bazı arkadaşların meslek liselerinde görev yapmayı çok istemesine şaşırdım :shock:

serkan hocam haklı BÖTE bölümlerinin kuruluş amacı EĞİTİM TEKNOLOĞU yetiştirmektir cok yanlış uygulamalar var TEF den mezun olanlar ilköretime atanırlen biz ses cıkarmıyoruz neden onlar bunun haksızlık olduğunu söylüyorlarki anlamıyorum[/quote]
tefden mezun olupta ılkogretımde calısmak ısteyen yoktur zaten zorunlkulukla calısırlar

böteli olupta bu habere sevinemeyen olmaz sanırım . en azından ben çok sevindim. yalnız burda bir sorum olacak biz meslek liselerinde derse girdiğimizde teknik öğretmen olacakmıyız ?? yorumlarınızı bekliyorum...

kardesım meslek lıselerınde alan derslerıne gene gıremeyeceksınız ve teknık ogretmen olmayacaksınız bosuna sevınmeyın genelgeyı okuyun gırebılfıgınız sadece bılısım teklolojılerının temellerı dersı dıgerlerı degıll ve bu da sadece megepe gecınceye kadar gecerlı olacak bır karar yanı yaklasık olarak 1-2 sene gecerlı olabılecek karar

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri