MÜJDEM VAR-Böte mezunları meslek liselerinde çalışabilecek

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.

byvector

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR AZ ÖNCE YAYINLANAN YÖNETMELİĞE GÖRE ARTTIK BÖTE MEZUNLARIDA MESLEK LİSELERİNDE ÇALIŞABİLECEK
İŞTE YÖNETMELİK
YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

1- Daha önce "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği", "Bilgisayar Teknolojisi Bölümü /BilgisayarTeknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü(lisans)", "Matematik-Bilgisayar Bölümü ve "İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri" mezunlarının Meslekî ve Teknik Orta öğretim Kurumlarının Bilgisayar bölümlerine atölye ve lâboratuvar Öğretmeni olarak atanamayacakları hükme bağlanmıştı. Bu kısıtlama kaldırılmıştır.

2- Müzik Öğretmenliğine atamaya esas bölümler listesine Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ile Devlet Konservatuvarının koro bölümü mezunları eklenmiştir.

3- Okul Öncesi öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasında aylık karşılığı okutulabilecek derslerde ayrıma gidilmişi. Bu ayrım kaldırılmıştır.

4- İngilizce öğretmenliğine atamaya esas bölüm mezunları arasına "İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü (*)" eklenmiştir.

KAYNAK: MEMURLAR.NET

Böte mezunları meslek liselerinde çalışabilecek

YOKSA BU MÜJDEYE BÖTELİ ARKADAŞLAR SEVINMEDİMİ
HİÇ CEVAP YAZILMADIDA
:|

işte bu güzel bir haber :)

hayırlı uğurlu olsun ... doğru olanıdu bu sanırım..

süper arkadaşım
ama yönetmeliğin linkini versen indirip incelesek tam süper olacak :)

hocam harika atamalarda işimize yarar umarım. yönetmeliğin linkini gönder hocam

çok sağolun hocam bende bunu bekliyordum sevindim walla bu işe :roll:

son zamanlarda duyduğum en iyihaber :cry:
daha önce lisede çalışıpta 4-5 lere ders anlatanlar halimden anlar

Sağol arkadaş, iyi geldi bu haber...

Mütiş yaaa çok sevindim bu haber.Meslek lisesi mezunu olupta bilgisayar bolmunde gorev yapamamak cok sacma bisiydi. Simdi cok iyi olmuş çok sevindim. Hepinize iyi çalışmlar.

Ya iyi güzelde BÖTE liler il dışı isterken yazabilecek miyiz?

En azından bu sene olsa bari!!!!!!

Her zaman ki gibi bakanlık yine saçmaladı. Bizler 4 yıl Teknik eğitim fakültesinde canımız çıktı, görmediğimiz işe yaramayacak veya yarayacak hiçbir ders kalmadı, sabahlara kadar projelerle uğraştık mezun olabilmek için. Böte mezunları ise 4 sene yangelip yatarak okulu bitirdiler ve onlarda meslek liselerine gidecekler. Allah tan reva mı bu. :x

iyi bi haber inşallah herkese hayırlı olur. Zaman ilerledikçe Bizim için uygulamadaki yanlışlıklar düzeliyor gibi.

ozharput' Alıntı:
Her zaman ki gibi bakanlık yine saçmaladı. Bizler 4 yıl Teknik eğitim fakültesinde canımız çıktı, görmediğimiz işe yaramayacak veya yarayacak hiçbir ders kalmadı, sabahlara kadar projelerle uğraştık mezun olabilmek için. Böte mezunları ise 4 sene yangelip yatarak okulu bitirdiler ve onlarda meslek liselerine gidecekler. Allah tan reva mı bu. :x

hocam çok teessüf ediyorum size ne demek yan gelip yatmak ya
bötelilere karşı böyle ağır konuşmanızı yadırgıyorum

bu habarde hepimize hayırlı olsun arkadaşlar

enginozdil' Alıntı:
ozharput' Alıntı:

hocam çok teessüf ediyorum size ne demek yan gelip yatmak ya
bötelilere karşı böyle ağır konuşmanızı yadırgıyorum

bu habarde hepimize hayırlı olsun arkadaşlar

Sen bizim gördüğümüz dersleri görseydin sende yan gelip yattığını düşünürdün bence..

ne güsel olmuş ama.bizler 5 yıl teknik eğitimde okuduk hazırlığından en baba proğramlara kadar.Bu sene saçma iştir ki
çok fazla proğram görmeyen eğitim fakülteleri ile aynı kefeye konuyoruz.Bu ne biçim iştirya anlamadım gitti.

Arkadaşlar bence yan gelip yatmak isteyen her yaerde yatar. Bütün botelilere aynı haksızlığı yapmayın arkdaşlar hata edersiniz. tef'den mezun olan arkdaşlardan dan da vardır yan gelip yatarak okul bitiren.

ozharput' Alıntı:

hocam kusura bakmayın ama benim bulunduğum ilçedeki meslek lisesinde çalışan ve tabiri caizse hiçbirşeyden çakmayan ama teknik eğitim fakültesinden mezun olmuş öğretmenler var, teknik eğitim fakültesi mezunu biri dururken eğitim fakültesini yan gelip yatarak bitiren (!) ben neden en az ayda bir sefer meslek lisesinden gelen bozuk bir bilgisayarı tamir ediyorum bitirilen okulun değil insanın kendisinin teknik olması lazım, kişilik haklarına saldırı olmasa sana teknik eğitim mezunu ama html, php ve asp dillerinden hiçbirini bilmeyen ve kendi okul sitesini yapmam için benden ricada bulunan en az on arkadaşımın adını sayarım burda ibrahim tatlısesin urfada oxford vardı da ben mi gitmedim dediği gibi qbasic yerine c++ dersi koydular da ben mi okumadım dolayısıyla hak etmedikleri halde sadece teknik mezunu oldukları için meslek liselerinde derse girenler de var yan gelip yatarak mezun olan eğitimli de var lütfen biraz saygılı olalım biz de dört yıl canımızı dişimize takarak okuduk forumda paylaşılan herşey için emeğe saygı mesajları yağarken bu yazdıklarınız bir öğretmene yakışmıyor

tef mezunlarına yapılmıs buyuk bır haksızlık olarak yorumluyorum bılgısayar bolumunu bıtıren arkadaslar teflere ugrayında hangı derslerı alıyorlar bır bakın ıstersenız

ozharput' Alıntı:

hocam ayıp bu şekilde bir tavır takınmanız kınıyorum sizi biz nasıl yattık nerden biliyosun projelerle sizmi uğraştınız bi vallahi pes diyorum sanki yanımızdaydınız yaatarken

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri