Mühendislik Tamamlama Okuyan Var mı?

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar geçtiğimiz yaz biliyorsunuz Mühendislik Tamamlama sınavı yapılmıştı ve bizden de sınava giren epey kişi vardı. Bu arkadaşlar şimdi neredeler, ne yapıyorlar, okula gittiler mi, yoksa bıraktılar mı, son durum nedir?

Paylaşabilir misiniz.

Bir arkadaşım başlamıştı ama sonra bölümü bitirse dahi imza yetkisinin olmayacağını öğrenince bıraktı.

Evet Mühendisler-Mimarlar odası mıdır nedir, mahsus bazı dersleri eksik verdirmek suretiyle mezun olunduğunda imza yetkisi olmaması için böyle bir oyun oynamışlar. Ama bütün üniversitelerde aynı mıdır bu, yoksa üni.den üni.ye değişir mi. Belki bazı üni.lerde o dersler veriliyordur ve imza yetkisi olacaktır.

Sizce olabilir mi?

Hocam bende kaydımı yaptım ama ders kaydı yapmadıkları için derslere giremiyoruz. >> Hacettepe Üniv.

kimi devam etmez işte biz de giremedik diye üzülürüz. tamam düşük puan aldım çalışmadım da ama en azından devam etme kararlılığım vardıııı. neyse umarım devam edenler bir an önce bitirir ve yıllardır elinden alınan bu hak geri alınmış olur

eskişehirde dondurdum ben . kendimde mersindeyim zaten. iki ara bir dere .....

mutlu112' Alıntı:
eskişehirde dondurdum ben . kendimde mersindeyim zaten. iki ara bir dere .....

Hocam kayıt dondurmanın avantajı var mı? Ben dordurmadım.

Zaten ilk dönem bitmiş, acaba hocaları bir arasak mı, işte kem küm gelemedik felan. Bir yararı olur mu?

Bir de okuldan atılmak var mı? Yani başbakan geçenlerde söylemiş, "öyle yıllarca okumak yok, zamanında bitireceksin" diye. Bizde süre sınırı var mı acaba. Süre sınırı yoksa kaydın devam edip gitsin, belki dönemlik harç parası yatırır devam ederiz. Fırsat olunca da bitiririz belki faydası olur.

Başka var mı okuyan arkadaş.

Eni sonu belli olmayan bi maceraya sürükleyip ortada bıraktıkları için;
100 TL + masraflar tarafımdan haram edilmiştir, bilginize...

Hocam acaba okuyan arkadaşlar aralarında birlik oluştursalar, sonuçta kimse devam edemiyor derslere, belki birlikte hocalarla gidip görüşsek faydası olur mu acaba?

Sanırım kimse okumuyor mühendisliği. Başlığı açmamdaki amaç, okuyan varsa ne yapıyorlar, nasıl gidiyor, hocaların yaklaşımı nasıl, sürekli devam ediyorlar mı vs. içindi. Ama sanırım kimse devam etmiyor, heralde benim gibi birkaç kişi kaydını yaptırdı ama öylece duruyor, çoğunluğumuz da hiç kayıt yaptırmadı heralde. :(

AKADEMİA' Alıntı:
Evet Mühendisler-Mimarlar odası mıdır nedir, mahsus bazı dersleri eksik verdirmek suretiyle mezun olunduğunda imza yetkisi olmaması için böyle bir oyun oynamışlar. Ama bütün üniversitelerde aynı mıdır bu, yoksa üni.den üni.ye değişir mi. Belki bazı üni.lerde o dersler veriliyordur ve imza yetkisi olacaktır.

Sizce olabilir mi?

Mezun olunca elinde ..... mühendisliği diploması yazmıyacak mı? Sonuçta imza yetkisi diplomaya göre değil mi? Diplomalarda farklı bir şey mi yazacak

:eek: Yani adamlar öyle bir yazmışlar ki;

Bu e maddesini hiç anlamadım. Yahu diplomada unvan yazmayacak da neden okuyoruz biz bu okulu, sırf bilgi öğrenmek için bu kadar zahmet çekilir mi? :verymad:

Hacettepe de bu dönem dersler başlıyor ve beş ders verilmiş. Haftanın her gününe farklı saatlerde birer ders. Manidar olmuş

:verymad:

Hökümet Teknik Öğretmenlerin sempatisini kazanıyım derken antipatisini kazandı :-1: :-1:

bende okuyorum hocam ama daha gidipte sınavına bile giremedim bu şartlarda da girme imkanım yok zaten ben antalya okul karabük mazeret iznide yok resmi olarak orada nasıl olunur bilinmez bekliyobakalım öle

Not: ilk sınavla kazananlardanım 90 puan almıştım ve öle duruyo kaydım

Ben cuma gunu tek ders sinavini da vererek mezun oldum. Hafta icinde diploma basvurusu yapicam. Bu arada mezun oldugum okulda diploma alan arkadaslarin diplomalarinda tamamlamayla ilgili herhangibir ibare bile yok. Tertemiz 4 yillik lisans diplomasi. Imza yetkisi vermezler vs. Bu ezilmişlik psikolojisini birakalim arkadaslar kolay gelsin :)

buzozgur hocam hayirli olsun. hangi universiteydi sizinki?

bende itu de okuyorum. 5 dersi turkce acmiyorlar. o dersleri almak icin ingilizce yeterlilik sinavini gecin diyorlar. yada baska universiteden alin dediler. yildiz teknikten gecen donem 2 dersi aldik. bu donemde digerlerini alacagiz heralde. kabul ederlerse tabi..

Mutef_bk' Alıntı:

bende itu de okuyorum. 5 dersi turkce acmiyorlar. o dersleri almak icin ingilizce yeterlilik sinavini gecin diyorlar. yada baska universiteden alin dediler. yildiz teknikten gecen donem 2 dersi aldik. bu donemde digerlerini alacagiz heralde. kabul ederlerse tabi..
yuh... peki kabul ederlerrse diploma hangisinden olacak

Hocam ben Kocaeli Üniversitesinde okuyorum. Bu sene kayıt oldum, toplam 13 tane ders verdiler. Güz dönemi 6 ders, bahar dönemi 7 ders. Güz dönemini bitirdim, herhangi bir sıkıntı olmadı tüm dersleri verdim. 7 dersim kaldı bu dönem, verirsem mezunum. Yani bir senede bitirebiliyorsun. Tabi ben Kocaelinde oturduğum için avantajlıyım, derslere gidebiliyorum.

tarafszhaber' Alıntı:
Mutef_bk' Alıntı:

yuh... peki kabul ederlerrse diploma hangisinden olacak

itu bilgisayar muhendislik tamamlamadan henuz 1 kisi bile mezun yok. yildiz teknikten alinan dersler transkripte transfer ders diye gorunuyor. birde soyle durum var. onsart dersi vermeden sonraki dersi alamiyorsun. mesela bu donem aldigim 2 dersi alamazsam seneye bunlarin devami dersleri alamiyorum. birde bitirme tezi var.onuda tum dersleri alinca alaniliyosun.. kisacasi mezun etmemek icin ellerinden geleni yapiyorlar.. maksimum 3 yilda mezun olmak gerekiyor ama bu gidisle 3 yil bize yetmeyecek. af falan cikarsa belki :)

Geri