MÜHENDİSLİK SINAVINIZ NASIL GEÇTİ?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Re: Ynt: MÜHENDİSLİK SINAVINIZ NASIL GEÇTİ?

Uzaklaştırılması çok mühim değil bir çeki düzen verilmesi lazım. Uzaklaştırıldı kaç dakikalığına duyu81 olarak tekrar üye :)

özoğul81 mantıklı geldi

Arkadaşlar hatırlarsınız bu forumun ilk zamanlarını ...Cıvıl cıvıl bir ortam vardı siz mesaj yazdıktan sadece 15 dakika içinde 5 kişi cevap yazar tabir caizse nabız yükseksen atardı.Şimdi yazıyorsunuz ertesi gün bakıyorsunz sizin mesajınız yine en üstte ve kimsecikler yok.. bizim branşımız adına çok güzel paylaşımlarımız yardımlaşmalarımız oluyordu. Orhan ın namı diğer ghost ve de hacker tırnaklarıyla bi başarısı hikayesi yarattılar. Ne olduysa sitenin büyümesiyle beraber bunun getirdiği maliyetleri kaldıramamasıyla başladı.Kırılma noktası işte bu noktadan sonra başladı o güzelim site gitti demokrat havasından çıktı yardımlaşma ve paylaşımlar durdu terkedilmiş bir şehri andıran hüzün hikayesinin doğmasına sebep oldu. Çünkü bazı tiplerin buraya yaptığı para yardımı aklınca komlekslerinin aşağılanmışlığının bedeliydi ve bu para ile burada istediği gibi asabilir kesebilir terör estirebilirdi.Pırlanta gibi insanların buradan soğuduklarına şahidim ben...En nihayetinde tıka basa önündeki orman kebabını yiyen bir moderatör elindeki kürdanla dişlerinin arasındaki et parçalarını temizlerken beni forumdan attı.Bir elinde kürdan vardı diğer elinde mousenin sol tuşu hiç bir şey anlamadan o tuşa tıkladı ve uçurdu.Amacı forumda sadece okuma yazma bilmeyen kıt kanaat ifade gücü olan yarım yarım yamalak biraz da kendi gibi asalak ekürileriyle başbaşa kalmak...bir de demişki arkdaşar sakin olun duyu80 ni forumdan attım...Abidinin herhangi bir şeyi anlmasının ne kadar zor oldğunu gösteren itiraf işte ...ulen abidin zaten teflilerle tartışan bir tek kişi var o da benim... sen beni atınca kime sakin olmsını tavsiye ediyorsun

mailleez' Alıntı:
Konya tef mezunu, bölüm şefi olarak çalışmış biri olarak duyu80 (hakaret dolu sözlerinden kendini seviyesiz buluyorum) çokta yanlış konuşmuyor. Tercihlerini yaparken Tef-Böte ayrımını bilmiyordu. Bilse kesin tef bölümlerine giderdi, Daha iyi egitim var oldugundan degil, meslek okullarında çalışmak için. Kendini çok iyi yetiştirmiş, mesleğini çok iyi bilen böte mezunu arkadaşlar varken, tef mezunu olarak atölyede sadece çay içmesini bilen tef mezunlarıda var. Aynı zamanda Bote mezunu olarak bir fareyi takmasını bilmeyen hoca yokmu? var!!! Tef-bote ayrımı yapmak yanlış. Ama universite tercihini yaparken bu ayrıma dikkat etmek gerekiyordu.

hocam ona bakarsanız bilg.bölümü okumayıp harika siteler yapan,tasarımlar yapan,programlama mantığını müthiş geliştirmiş insanlar var piyasada.Olay o değil ki. Olay şu: biz teknik eğitimlerde eğitim fakültelerinden çok daha farklı,bilgisayar konusunda üst düzey bi eğitim aldık.En babasından elektronik dersleri gördük.Şimdi kimse kusrbkmasın bu eğitimle böteci arkadaşların aldığı eğitimi kıyaslayamayız.Bu işin gerçek olan kısmı.Ha şunu anlarım böteci arkadaşımız kendini geliştirmiştir.şu an bilgisi benden de üst düzeydedir.Olabilir tabiki.Ya da tefçi arkadaş yan gelip yatmayı tercih etmiştir.Olabilir.Ama biz okunan bölüme,verilen eğitime ve tanınan hakka bakıcaz.Ki teflerde bize verilen eğitim gerçekten bilg.mühendisi arkadaşlardan çokta farklı değildi.(Bunu gelişi güzel söylemiyorum.yurtta beraber kaldığımız pek çok mühendis arkadaşımız vardı ve ta o zamanlar dersleri kıyaslardık hep ve çok benzer olduğunu farketmiştik ) o yüzden bu hakkın bize verilmesinde geç bile kalındı. ki zaten gökten zembille mühendis olmayacaz bizde sonuçta.sınava girdik başarılı olabilirsek ve fark derslerini hakkıyla verebilirsek daha....

lan madem aldığınız eğitim çok iyimişte öss de çok iyi tercih yapmışınızda bilmem neymişte nye yiyipte öss de bilg mühendisliği yazıp paşa paşa mühendis olmadınızz?? ne eğitiminden bahsediyonuz yaa amelesiniz işte..bari sesiniz çıkmasın çok...

o deil ben böteli olarak bu haksızlığı sindiremiyorum bilg müh okusaymışım diplomayı iade ederdim kesin..... bu ne laa...

panaromic' Alıntı:
lan madem aldığınız eğitim çok iyimişte öss de çok iyi tercih yapmışınızda bilmem neymişte nye yiyipte öss de bilg mühendisliği yazıp paşa paşa mühendis olmadınızz?? ne eğitiminden bahsediyonuz yaa amelesiniz işte..bari sesiniz çıkmasın çok...

o deil ben böteli olarak bu haksızlığı sindiremiyorum bilg müh okusaymışım diplomayı iade ederdim kesin..... bu ne laa...

Çünkü ben bilgisayar öğretmeni olmayı tercih ettim. bu kadar basit :) şimdide üzerine mühendis diploması almak istiyorum.Bunda da sizi ilgilendiren ya da sizi rahatsız edecek bi durum yok bence :?:

ya arkadaşlar şu yorumlara konuşmalara bakıyorum da biz TEF'liler kaale bile almamalıyız söylenenleri tın de geç. :puhaha: :puhaha: :puhaha:

melanik' Alıntı:
panaromic' Alıntı:

Çünkü ben bilgisayar öğretmeni olmayı tercih ettim. bu kadar basit :) şimdide üzerine mühendis diploması almak istiyorum.Bunda da sizi ilgilendiren ya da sizi rahatsız edecek bi durum yok bence :?:

tutarsızsın ozaman sayın hocam hala kimlik bunalımı yaşıyorsunuz bu sendrom 19 20lii yaşlarda çözüme kavuşur normal insanlarda:) seneyede belediye kalifiye işçi alacak orayada başvursun tefliler malum amele sınıfı :))

messi' Alıntı:
ya arkadaşlar şu yorumlara konuşmalara bakıyorum da biz TEF'liler kaale bile almamalıyız söylenenleri tın de geç. :puhaha: :puhaha: :puhaha:
niye yazımı okuyon ozaman hadi okudun nye cevap yazıyon? niye parmağını yoruyon? demekki tın denilemeyecek bir haksızlık var ortada :)

vader_didnt_read.gif

panaromic' Alıntı:
melanik' Alıntı:
panaromic' Alıntı:

tutarsızsın ozaman sayın hocam hala kimlik bunalımı yaşıyorsunuz bu sendrom 19 20lii yaşlarda çözüme kavuşur normal insanlarda:) seneyede belediye kalifiye işçi alacak orayada başvursun tefliler malum amele sınıfı :))
:++:

Bu başlığı kapatın gitsin. Öğretmen dediğin adamın konuşmasına bak. Böyle konuşan insan BÖTE' li olsa ne olur? TEF' li olsa ne olur? MÜHENDİS olsa ne olur?
Özellikle Öğretmen örnek olacak insandır değil mi? Ama bu şekilde olmasa gerek. Tartışmanında bir adabı bir üslubu olmalıdır...

vay arkadaş ya, ramazan günü bir yerde katliam bir yerde kavga bir yerde eylem... nereye bu gidiş...
Arkadaşlar başlık şimdilik kapansın, bakamadım ne var ne yok, tekrardan açarız...

hayırlı iftarlar..

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri