Müfredatlar güncellenmiş

Kodla Büyü
bilişim 7 ve 8. sınıfa taşınmış
teknoloji ve tasarım 5 ve 6. sınıfa aktarılmış.

çözemedim ben teknoloji tasarım 5-6 olmuş bizimki 7-8 olmuş ya da ters yazılmış. 5-6 iyiydi alışmıştık.

Ders 7ve8 lerde zorunlu oldu.5 lerin hazırlık sınıfı olması bizi etkilemeyecek.Öte yandan 7 ve 8 lerde word excel pp falan tamamen gereksiz.Çocuklar sıkılacak biz sıkılacağız.Photoshop vs olabilirdi yada php hem bizler için daha eğlenceli ve doyurucu dersler geçerdi hem de öğrenciler için.

"
7 ve 8. sınıflarda haftada iki saat zorunlu olarak okutulacak derste öğrencilerin temel bilgisayar kullanımı ve
programlama becerileri kazanmaları hedeflenmiştir. "
Olsun gene de içimiz kararsın 7-8 lerde ders seçmeli olabilir öyle deseler bile olabilir çünkü biz bu dersi böyle diye diye SEÇMELİ YAPACAĞIZ. İngilizce hazırlık belasından kurtulduk daha ne ya şaka gibi gerçekten şükredin heh ii olmuş deyin bi kere de. Çok mu zor acaba

Dersimiz zorunlu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-01-22-20-30-10-443.jpeg
    Screenshot_2018-01-22-20-30-10-443.jpeg
    165.8 KB · Görüntüleme: 181
bilişim 7 ve 8. sınıfa taşınmış
teknoloji ve tasarım 5 ve 6. sınıfa aktarılmış.
Sanırım bu şekilde olmuş. Amaç ne kime sorulmuş, kim tutmuş, kim yemiş, kim hani bana demiş...

Bir dönem net olsun görmedim. Bir bölüm her gün yeni bişeyle uğraşır mı. Yorulduk yeminle.

Kapatsalar bölümü, dersi kaldirsalar herkes rahatlasa...

arkadaşlar ne kadarda iyi niyetlisiniz şaşıyorum. temmuz 2017 deki öğretim programını bir eğitim yılı bitmeden sil baştan değiştirmek ve üstüne google destekli kitap çıkararak materyal hazırlayarak, keşfet projesi vs lerle tamamı 5 ve 6 ya yönelik programı tanıtıp artık senin labın yok sızlanma al sana labsız etkinlikler şeklinde oyalarak ve bunuda bize yutturarak iş yapıyorsun, sonra hooop bir anda al sana 7 8 lere ders diyorsun. benim sinirlendiğim nokta günlük politikalar. bunun tek bir açıklaması olabilir.
5 lerin ne olacağı belliydi. Hepsi hazırlık olacak.

Hazırlık olunca o kadar bt öğretmenini norm fazlası yapmaktansa, 7 8 e kaydırarak normu korumak derdindeler
Yoksa tüm hazırlıklar 5 ve 6 üzerineyken bir anda 7 8 lere öğretim programı çıkmasının benim nezdimde başka bir açıklaması yok maalesef
Böyle düşündülerse çok yazık, günlük politikalara kurban gidiyor dersimiz....
sizde hala olumlu olumsuz mu onu tartışıyorsunuz...anlamıyorum gerçekten...çoğu okulda lab yok...8 leri lab olmadan kitap olmadan nasıl derse ilgi çekeceksiniz ki sınav dersleri bile umurlarında değilken. pes!

arkadaşlar ne kadarda iyi niyetlisiniz şaşıyorum. temmuz 2017 deki öğretim programını bir eğitim yılı bitmeden sil baştan değiştirmek ve üstüne google destekli kitap çıkararak materyal hazırlayarak, keşfet projesi vs lerle tamamı 5 ve 6 ya yönelik programı tanıtıp artık senin labın yok sızlanma al sana labsız etkinlikler şeklinde oyalarak ve bunuda bize yutturarak iş yapıyorsun, sonra hooop bir anda al sana 7 8 lere ders diyorsun. benim sinirlendiğim nokta günlük politikalar. bunun tek bir açıklaması olabilir.
5 lerin ne olacağı belliydi. Hepsi hazırlık olacak.

Hazırlık olunca o kadar bt öğretmenini norm fazlası yapmaktansa, 7 8 e kaydırarak normu korumak derdindeler
Yoksa tüm hazırlıklar 5 ve 6 üzerineyken bir anda 7 8 lere öğretim programı çıkmasının benim nezdimde başka bir açıklaması yok maalesef
Böyle düşündülerse çok yazık, günlük politikalara kurban gidiyor dersimiz....
sizde hala olumlu olumsuz mu onu tartışıyorsunuz...anlamıyorum gerçekten...çoğu okulda lab yok...8 leri lab olmadan kitap olmadan nasıl derse ilgi çekeceksiniz ki sınav dersleri bile umurlarında değilken. pes!
Gerçekten bilgisayarsız bu ders zor. İnşallah şu 2 in 1 bilgisayar dağıtımını 7 ve 8 lerden başlatırlar. Aslında yetkililere iletilse bu iş olabilir. Böyle bir durum harika olur.

Fen Liseleri ve Sosyal Bilimler Liselerinde zorunlu fakat tayin isteyemiyorsunuz çünkü artık sınav ile öğretmen alıyorlar ama o sınavda yapılmıyor senelerdir.
Yani ders var, norm var, atama yok....

Olsun gene de içimiz kararsın 7-8 lerde ders seçmeli olabilir öyle deseler bile olabilir çünkü biz bu dersi böyle diye diye SEÇMELİ YAPACAĞIZ. İngilizce hazırlık belasından kurtulduk daha ne ya şaka gibi gerçekten şükredin heh ii olmuş deyin bi kere de. Çok mu zor acaba
Aynen hocam 5. Sınıf hazırlık belasından kurtulduk.

Bu değişimin bir düşünce yapısı vardır. Google & Meb ile hazırlanan bir süreç, üniversitelerden de bilgi alınmıştır diye düşünüyorum.

7. ve 8. Sınıf düzeyi geç oluyor.

Okullarda teknik alt yapı, bilişim sınıfları yokken zor bir süreç bekliyor.

Son düzenleme:
5 ve 6lara kara tahtada bilisim dersini yaptik sira 7 ve 8lerde, cidden tebrikler bu kadar rezillik olamaz. 5ler tek tas dersinde artik birbirlerini keser, uhularlar...

Geri