Müfredat.meb.gov.tr Bilişim hiç bir kademede yok

Kodla Büyü
Görüş paylaşmak için dersin adı olması lazım. Bize görüş hakkı bile vermemişler! :O

Aklıma amele pazarında ki kemal sunal geldi. Hani herkesi alıp sen gelme ulan denen sahnesi.
:verymad:

Bu kodlama mevzusu başladığında açıkcası hepimiz ümitlenmiş; bu işin güzel bir netice ile sonlanacağını umut etmiştik...Lakin bu konuşma mevzularının başında (adını hatırlayamadığım ki kusuruma bakmasın) bir hocamız ; "Ne zaman bizim der ile ilgili olumlu konuşmalar olsa ya dersimiz kaldırılıyor ya da ders saati azaltılıyor" diye bir yorumda bulunmuştu.Şimdi o aklıma geldi...Mümkünse bu saatten sonra bizim ders ile ilgili konuşmasınlar.Zaten programlama dili tüm dünyada gerilemekte ve önemsizleşmekteyken bizim ne işimiz olur kodlma veya programlama dilleriyle...Arapçaya devam...

TEMEL BECERİ VE YETERLİLİKLER
Bilgi ve İletişim Teknolojileri Okuryazarlığı alınmış ama ders ismi yok

Arkadaşlar ben hala göremedim taslakları ama öğretim programı değişen dersler mevcut zannımca. Olmaması dersi olmayacağı anlamına gelmez.

Derse müfredat oluşturmayı becerememişlerdir. Daha önce de becerememişlerdi. fevri hareket etmeyin ders olacaktır kanaatimce. Seçmeli veya zorunlu ama olacaktır. Burda yetiştirebildikleri müfredatları yayınlamışlar.

13. Yenilenen taslak öğretim programları 13 Ocak 2017 tarihinde başlayan askı sürecinde kamuoyunun görüş ve önerilerine açılanlardan mı ibarettir?
Hayır. Askıya çıkarılmış taslak programlar 13 Ocak 2017 tarihi itibarıyla komisyon çalışmaları tamamlanmış olanlardır. Çalışmaları devam eden diğer taslak programlar da tamamlandıkça bu siteden kamuoyunun görüş ve önerilerine sunulacaktır.

dediğim gibi gördüğünüz üzere

Ben size şunu söyliyeyim arkadaşlar okulumda malum sendikadan bir müdür yardımcısı kodlama gelecek te nolacak bilmem hangi ülkeyi kodlamayla uğraştırıp kafalarını önlerinden kaldırmalarını engellemişler biz de mi öyle olalım şeklinde söylemleri oldu ama o bu cümleleri kuracak kapasiteye dahi sahip değil bu görüş o sendika ve şuan yetkili kişilerin görüşü.Yani bizim iş zor.

Ortak görüş olarak "bizi bu hale düşürenlerin öte dünyada iki elimiz yakasında olacak" yazalım bence

ayse356' Alıntı:
Ben size şunu söyliyeyim arkadaşlar okulumda malum sendikadan bir müdür yardımcısı kodlama gelecek te nolacak bilmem hangi ülkeyi kodlamayla uğraştırıp kafalarını önlerinden kaldırmalarını engellemişler biz de mi öyle olalım şeklinde söylemleri oldu ama o bu cümleleri kuracak kapasiteye dahi sahip değil bu görüş o sendika ve şuan yetkili kişilerin görüşü.Yani bizim iş zor.
şikayet edecen o adamı yada gerekini yapacan

btnotlari' Alıntı:
ayse356' Alıntı:
Hocam komik olmayın kimi kime şikayet edeceksin.Hakkımı kimseye helal etmiyorum

btnotlari' Alıntı:
ayse356' Alıntı:
kendi ne yapıyomuş uzaya uydu mu fırlatmış

Bide anabaşlıklardan birisi olarak koymuşlarya müfredat geliştirme programına bilişimçağını...

din kültürü ve ahlak bilgisi ve müzik de yok eklenecek daha arkadaşlar ama yinede tepkimizi dile getirmeliyiz

btnotlari' Alıntı:
btnotlari' Alıntı:
ayse356' Alıntı:
kendi ne yapıyomuş uzaya uydu mu fırlatmış
Ben siyasetten anlamam ilgilenmem de ama eğitim sisteminde müdür müdür yardımcıları hiç bukadar vasıfsız olmamıştı.İki kelimeyi bir araya getiremeyen program yapmayı bilmeyen resmiyetten anlamayan idareciler dolu etraf.Bu şekilde öğretmenlikten de soğutuyorlar insanı.

Bilişim Teknolojileri dersinin ne içeriği ne öğreticiliği var ki çok okulda lab yok pc yok doğru dürüst içerik yok. Bol keseden test yaparak not ver saçma sapan şeyler. Ne yapılıyor derslerde klavye word excel den başka trilyonlarca değerinde, tahta, tablet, internet verildi okullara hani kaç tane bunlara bakan btr öğretmeni var. Dersler tamamen kaldırılmalı tüm bilişimciler kadrolu formatör olmalı.

ayse356' Alıntı:

ahirda duran sigirin bile daha cok faydasi var ulkeye bunlardan...

sunas' Alıntı:
Bilişim Teknolojileri dersinin ne içeriği ne öğreticiliği var ki çok okulda lab yok pc yok doğru dürüst içerik yok. Bol keseden test yaparak not ver saçma sapan şeyler. Ne yapılıyor derslerde klavye word excel den başka trilyonlarca değerinde, tahta, tablet, internet verildi okullara hani kaç tane bunlara bakan btr öğretmeni var. Dersler tamamen kaldırılmalı tüm bilişimciler kadrolu formatör olmalı.
translate plz lol

btnotlari' Alıntı:
sunas' Alıntı:
translate plz lol
hocam çabuk bilişimciler gelmeden :D D: :puhaha:

Geri