Müfettiş ile Yapılan Klasik BT Öğretmenleri Konuşması

Kodla Büyü

uxexes

Aktif Üye
Okulumuzda müfettişler var malumunuz her BT öğrretmeni gibi evrak işlerini yapıyorum. Öğretmenini dinleyen değer veren bir müfettişe denk geldim. Sohbet etmeye zamanımız oldu. Durumumuzu sordum. Öncelikle derslerinizi unutun, sizin için düşünceler var ama faaliyet yok şimdilik dedi. Düşüncelerde idare ile öğretmen arasında bir statü yaratılmaya çalışılacakmış ama aslında öngörülen tamirciliğin fiyakalı haliymiş.
Bende bu kadar genç kabiliyetlerin neden böyle harcandığını sordum. Zaten on yıl sonra size ihtiyaç kalmaz, başka alanlarda görev yaparsınız dedi.

özetle durumumuza karşı olan karamsarlığım katlanarak arttı arkadaşlar.

Boş verin hocam kafanıza göre takılın bırakın onlar düşünsün sizleri ne yapacaklarını. Gidin gelin okulunuza her işe de atlamayın ben anlamam deyin çıkın işin içinden döve döve yaptıracak halleri yok. Kendi yaşam alanınızı oluşturmaya bakın. Hoşunuza giden işlerle uğraşın.

eskisi gibi kendimi yıpratmıyorum, işimi yapıyorum okula faydalı olmaya çalışıyorum ama kasmıyorum...
bu arada okul öncesi öğretmenlerine de ihtiyaç kalmayacakmış diye duydum onlar da isyanda galiba

only61' Alıntı:
eskisi gibi kendimi yıpratmıyorum, işimi yapıyorum okula faydalı olmaya çalışıyorum ama kasmıyorum...
bu arada okul öncesi öğretmenlerine de ihtiyaç kalmayacakmış diye duydum onlar da isyanda galiba

Hocam onlarda borsa gibi oldu, bi yıl bakıyosun çatır çatır alım var bi yıl bakıyosun gerek yok diyorlar..

İşimi yaparım çıkarım demekle olmuyor arkadaşlar. Müdür bana habire görevlendirme çıkarıyor. nefret ediyorum evrak işi yapmaktan. idare, müfettiş vs evrak işlerini ben yapmak zorunda mıyım :verymad:
okulda amele gibiyim herkes aynı anda çağırıyor. 4 yılda meslekten soğudum ya ilerisini düşününemiyorum :cry:

uxexes' Alıntı:
barthez' Alıntı:
Dersine sahip çıkmayanlar sizlere gelsin bu haber...
hocam başından beri derslerimize sahip çıktım. hala da savunuyorum. gerekliliğini anlatmaktan dilimde tüy bitti.
bende sahip çıkmayanlara söyledim hocam, alınmayın yani. eyleme desteklerinizi bekliyoruz

formatörlük görevlendirmeniz varsa göreviniz dışındaki evrak işlerini yapmıyorsunuzdur sanırım.
uxexes' Alıntı:
İşimi yaparım çıkarım demekle olmuyor arkadaşlar. Müdür bana habire görevlendirme çıkarıyor. nefret ediyorum evrak işi yapmaktan. idare, müfettiş vs evrak işlerini ben yapmak zorunda mıyım :verymad:
okulda amele gibiyim herkes aynı anda çağırıyor. 4 yılda meslekten soğudum ya ilerisini düşününemiyorum :cry:

Hayret sizinki flash belleğindeki virüsleri temizletmedi mi? Bizim haşmetlimiz beni çağırdı önemli birşeymiş gibi flashımda virüs var dedi. O virüsler sizi ve sizin gibileri yesin tez zamanda dedim içimden!

alonewolfselman' Alıntı:
Boş verin hocam kafanıza göre takılın bırakın onlar düşünsün sizleri ne yapacaklarını. Gidin gelin okulunuza her işe de atlamayın ben anlamam deyin çıkın işin içinden döve döve yaptıracak halleri yok. Kendi yaşam alanınızı oluşturmaya bakın. Hoşunuza giden işlerle uğraşın.
aynen öyle yapıyorum ben de :lol: beni bi kenara atamazlar ya mecbur bi alana yönlendirmek zorundalar
umursamıyorm artık :idea:

müfettisin bizden bizim branşımızdaki gelişmelerden daha da haberdar olacağını zannetmiyorum.Dilek ve temennilerini iletmiş bence size

Durumumuz gerçekten içler acısı. Çok iyi puanlar alarak bu bölüme girdiğim için kendimi salak gibi hissediyorum. Düşünmemeye günü doldurmaya çalışarak geçecek bir meslek yaşamı bizleri bekliyor...

Biz düşünmeyelim arkadaşlar.Bu kadar gelecek vaat eden, zamanında güzel puanlarla emeklerle buralara gelmiş, dolu dolu gençler düşünmesin geleceklerini.Bizim yerimize Mükemmel Eğitim yöneticileri, harika bakanlar dahi idareciler düşünsün, benim tamirci mi , teknik servis mi ,öğretmen mi, hizmetli mi, normlu mu ,görevlendirmesi yapılmış mı, geleceğinde branşı ne olacak diye sizler düşünmeyin sakın ki bu saydıklarımı bile oturup düşünmüşler mi ...Ama yinede olsun bizler ,Düşünmeyen nesil olalım.Geleceğimize bizler yön vermeyelim.Ne üreteceğimizi bizler seçmeyelim........

Arkadaşlar sizlerde biliyosunuz ki bizleri fatih projesi kapsamında okullara formatör yapacaklar. Şuanda İlk aşamada ortaöğretimler var. İkinci yıldan sonra da ilköğretimlere gelecek inş.

haruneser' Alıntı:
Biz düşünmeyelim arkadaşlar.Bu kadar gelecek vaat eden, zamanında güzel puanlarla emeklerle buralara gelmiş, dolu dolu gençler düşünmesin geleceklerini.Bizim yerimize Mükemmel Eğitim yöneticileri, harika bakanlar dahi idareciler düşünsün, benim tamirci mi , teknik servis mi ,öğretmen mi, hizmetli mi, normlu mu ,görevlendirmesi yapılmış mı, geleceğinde branşı ne olacak diye sizler düşünmeyin sakın ki bu saydıklarımı bile oturup düşünmüşler mi ...Ama yinede olsun bizler ,Düşünmeyen nesil olalım.Geleceğimize bizler yön vermeyelim.Ne üreteceğimizi bizler seçmeyelim........

harun ygs nasıl geçti birader

Geri