müdürün interneti kesiliyor

Kodla Büyü

lavinia_7

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulda ne zaman çocuklar bt sınıfında oyun oynamaya başlasalar idarenin interneti gidiyor. üstelik çocuklar şakır şakır oyun oynarken müdür nete giremiyor. her defasında modem kapatıp açıyoruz ama bunun başka bi yolu yok mu? hem neden kaynaklanır bu sorun bilen var mı?

Hocam çocuklar oyun oynayabilmek için dns ayarlarını değiştiren bir program çalıştırıyor olabilir. Dolayisiyle interette sıkıntı çıkabilir. Onlar oyun oynarken dns ayarlarını kontrol etmenizi salık veririm.

Ayrıca Başlık Müdürün İnterneti Kesiliyor olduğu için ilgi çekmeyebilir:)
Bir çok kişi başlığı görünce; bırak kesilirse kesilsin müdürün interneti diyerek konuya girmeyebilir:)

hocam müdürün interneti kesilemez kesilmemeli :) onun interneti gidince benm öncelikli işim interneti ne yapıp yapıp getirmek :) dns ayarlarını değiştiren bi program olabileceğini sanmıyorum çünkü hem deep freeze kullanıyoruz hem de 1. sınıflarda bile bu sorun yaşanıyo

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Ayrıca Başlık Müdürün İnterneti Kesiliyor olduğu için ilgi çekmeyebilir:)
Bir çok kişi başlığı görünce; bırak kesilirse kesilsin müdürün interneti diyerek konuya girmeyebilir:)

hocam bende onun için içeri girdim. boş ver kesik dursun demeye... :puhaha:

oyun açtığınız sitelerde virüsvari birşeyler olabilebilinir :mrgreen:

bende de bilgisayar sınıfında yoğun olarak internete girildiğinde teker teker okuldaki tüm bilgisayarların interneti gidiyor. ama bir kaç tane çalışan kalabiliyor. ilginç...

hocam,aynı sorunu yaşadık biz de..
çözümü ayrı bir hat almakta bulduk.

buyey' Alıntı:
bende de bilgisayar sınıfında yoğun olarak internete girildiğinde teker teker okuldaki tüm bilgisayarların interneti gidiyor. ama bir kaç tane çalışan kalabiliyor. ilginç...

hocam benm durumum da aynı. birkaç tanesi kalabiliyor bazen. ama tüm idarenin interneti gidiyor. ayrıca ipler elle verilmiş. sadece birkaç arkadaş laptop kullanıyor onlarınki otomatik. ama onlar kullanmadığı zamanlarda da bt sınıfı kullanılıyorsa bu sorunu yaşıyoruz hem de günde birkaç kez

Bu soruna ağda IP çakışması deniyor.Her bilgisayar ağa bağlandığında farklı bir IP numarası almalıdır.Örneğin; 192.168.1.33 gibi. Şayet 2 bilgisayar aynı IP numarasını almaya çalışıyorsa karşınıza böyle bir sorun çıkacaktır.Bir bilgisayar ağa bağlanır, diğeri ise ağın dışında kalır.

Peki bu sorunu nasıl çözebilirsiniz? Öncelikle ağınızda bulunan bütün bilgisayarların Otomatik olarak IP numarası almasını sağlayın,ağınızda bulunan bilgisayarların adlarını kontrol edin ve hepsinin adının birbirinden farklı olmasını sağlayın.Ağınızda 2 tane Müdür adını kullanan bilgisayar varsa ağda yinelenen ad var uyarısı verecektir ve yine aynı sorun karşınıza çıkacaktır.

emrahgunes' Alıntı:
Bu soruna ağda IP çakışması deniyor.Her bilgisayar ağa bağlandığında farklı bir IP numarası almalıdır.Örneğin; 192.168.1.33 gibi. Şayet 2 bilgisayar aynı IP numarasını almaya çalışıyorsa karşınıza böyle bir sorun çıkacaktır.Bir bilgisayar ağa bağlanır, diğeri ise ağın dışında kalır.

Peki bu sorunu nasıl çözebilirsiniz? Öncelikle ağınızda bulunan bütün bilgisayarların Otomatik olarak IP numarası almasını sağlayın,ağınızda bulunan bilgisayarların adlarını kontrol edin ve hepsinin adının birbirinden farklı olmasını sağlayın.Ağınızda 2 tane Müdür adını kullanan bilgisayar varsa ağda yinelenen ad var uyarısı verecektir ve yine aynı sorun karşınıza çıkacaktır.

teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için. şimdi ip leri otomatik yaptım ama en kısa zamanda tekrar elle yazmam gerekiyor malum öyle olması isteniyor okulda

hocam idareye norma ev tipi hat al yada dilekçe ile internet hızının yükseltilmesi iste

hocam öğrenci bilgisayarları işin içine girince böyle oluyor nedense. en güzeli idareye özel internet hattı aldırmak. modemi ayırmak. sorun morun kalmıyor.

İnternet ile ilgili yaşanan bu sorunlarda ip çakışması dışında en büyük sorunu modifiye edilmiş işletim sistemleri oluşturuyor, modifiye edilmiş işletim sistemleri içindeki sinsi reklamlar hiç haberiniz olmadan çalışıyor ve ağı meşgul ediyor, bu şekilde bilgisayarlar varsa (Bt sınıfı veya diğer sınıflarda) öncellikle onları temiz işletim sistemleri ile değiştirin. İnterneti engelleyen diğer bir sorunda deepfreeze vb programlar ile birlikte antivirüs programı kullanıyorsanız antivirüs programı güncelleme almaya çalışıyor koruma programı güncellemeyi görmediği için her açılışta tekrar ediyor ve hat sürekli meşgul oluyor aynı şekilde windows update yapmaya çalıştığında da bütün hattı meşgul ediyor.

Ben de aynı sorunu yaşıyordum. Labdaki bilgisayarların bir çoğunda virüs vardı. Şimdi sil baştan kurdum. İnternetin yavaşlamasını virüslere bağlamıştım. Tüm bilgisayarlara sabit ip verdim. Labdaki bilgisayarlar güvenlik kartı ile korunuyor. Bakalım son durum ne olacak.

hocam boş ver kesılsın gerekte yok onlara onların ınternetı olsa bıle haber okumak ıcın kullanıyorlar

Geri