MÜDÜRÜN ALASI

Kodla Büyü

BAYBİLİSİM

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar tokatta bir anadolu lisesindeyim. yeni atanan okul müdürümüz, önceden çalıştığı okuldaki fatih formatörlük kursu almış bir arkadaşını bizim okula formatör olarak görevlendirmek istemekte. malum benim ders saatim 15'in altında olduğu için birçok okulun yaptığı gibi bana da fazladan derse giriyor gösteriyorlardı.Ama biraz önce gelip sözde bana artık bu dersleri göstertemeyeceğini, o kursu alan kişilerin okullara formatör olarak gelceklerini söyledi. yani beni saf yerine koyup kendi arkadaşını bu okula getirmek istiyor. bu konuda ne yapabilirim.moralim alt üst.

Nasıl yani hocam sizin alanınız bilgisayar değil mi? Görevlendirme olarak çalıştığınız okul mu yoksa kadrolu musunuz orada?

kadrolu olarak çalıştığım okul. bt öğretmeniyim hocam evet, ama ders saati olarak 15 saati dolduramamaktaydım. 4 yıldır fazladan derse giriyor gösterilip norm fazlası olmuyordum. formatör olarak çalışıyordum.

15 saati dolduramayan bir sürü insan var
siz başvurunuzu yapın her durumda öncelik sizin
sakın ola başvuru yapmayı ihmal etmeyin
üstü kapalı tehdit etmeye çalışmış sizi resmen. seçersen norm fazlası olursun diye.

maas karsiligini dolduracaksiniz diye bir durum yok hocam btr icin oncelik sizin olur bu cok net...

Konuyu açan hocamın bahsettiği durum şu; "eğer btr tercihi yaparsam beni gelecek yıl norm fazlası yapacaklar" diyor. Şu anda elbette tercih yaparsa kendisinin btr olarak görevlendirileceğini ve bu hakkın kendisinde olduğunu biliyor.

benim de dersim okulda 10 saat dersim var hem bt öğretmeniyim hem btr yim ve norm fazlasıyım. yani senin düşmek istemediğin durumdayım. ama bişey oldumu yok. ne yapabilirler ki. başka okula mı gönderecekler. orada norm fazlası olmayacak mıyız? bir de ben okulda tekim. okulunda tek olan norm fazlası öğretmenler için bir ayrıcalık olması lazım. bildiğim yanlış olabilir yada değişmiş. sen tercih etmedikten sonra seni zorla başka bir okula gönderemez. ve başka ilçeye de gönderemez. zaten heryer dolu.

birde müdürün norm gösterme yetkisi var ama norm fazlasını gönderme yetkisi yok. onun için her türlü sen kazanırsın bu davayı. hükmen galipsin arkadaşım. yada galibiz.

Tokat küçük bir şehir,norm fazlası olsan ne olur olmasan ne olur :lol: müdürle takışıp btr olacağına dersine gir çık keyfine bak arkadaşım,bulurlarsa ders versinler sana :)

hocam yeğitekin son yayınladığı yazıya göre zaten formatörlük kursu almış öğretmenler btr olarak görevlendirilemez diye biliyorm.

Hocam 6 saat dersim var kendi okulumda. Başka da dersim yok. İki bilişimciyiz ilçede. Hatta bir tane daha bilişimci açığı var.
Hocam senin okulunda öncelik senindir. Zaten belgeyi doldururken kadronun bulunduğu okulu en üstte birinci tercihin oluyor. Eğer 2 bilişimci değilseniz okulda sizi kendi okulunuzdan başka bir okula gönderemezler. (30 Aralık 2016 tarihli fbtr yazısını okuyunuz).

Şube müdürüne sordum. 6 saat dersle de olsa norm fazlası değilsin dedi. Ama fatih projesi devam ettiği sürüce sanırım bi sıkıntı yok. Sen 15 saat derse giriyormuşsun. Endişelenmene gerek yok.

Müdürüne gelince bu şavaştan yenilgi ile çıkacak malesef. Düşündüğü şeyi yapması son fbtr yazısına göre mümkün değil. O elemanı sittin sene getiremez o okula. Torpil olursa da hakların belli hocam. İldeki koordinatörü ara bu bile sorunu çözer böyle bir durumda. Çözmek istemezse son çare olarak şikayet edeceğini söyle. Çözüm % 100.

Geri