Müdürümden bir istek

Kodla Büyü

penewitz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar bugun mudur bey beni aradi ve soyle bir istekte bulundu,ogretmenler odasinda bir tane akilli tahta var buna ders zili caldiginda ekranda ders zili calmistir iyo dersler gibi uyari yazisi yazan bir program yapabilirmisin dedi. Bende bir arastiriyorum boyle hazir bir program felan varmi bildiginiz sizlere sormak istedim

derse gitmeyecek öğretmen akıllı tahtaya da yazdırsan kulağına hoparlör de dayasan gitmez hocam:D

Benim okulumda Zilenyum programı kullanılıyor. Tam ekran seçeneği var ve geri sayım yapıyor sürekli. Dersten çıkış ziline şu kadar dk kaldı vs. Ücretli bir program. Bu özellik zil programının bir seçeneği olarak sunuluyor. Sadece uyarı vermesi için o para verilmez. Öyle bir program yapılabilir aslında. :rolleyes:

Valla dediginiz gibi bence gereksiz birsey gitmeyen yine gitmez ama iste mudur beyde ogretmenleri kirmadan kusturmeden her yolu deniyor

Zor bir program değil. Bizde ihtiyaç yok ama ihtiyacı olanlardan biri hazırlarsa herkes kullanabilir. Tabii ne kadar gerekli olduğu tartışılır.

Bence bu tarz istekler müdürlerin yetersizliğini gösteriyor. Üç beş kere kendini göster, uyar kardeşim. Her şeyi teknolojiyle halletmek istiyorlar.

hocam aslında herkes sorumluluğunu bilse böyle şeylere gerek kalmıcak ama malesef herkes bilmiyor, müdür bey çok uyardı ama bir süre sonra yine geç giriliyor derslere tutanakda tutmak istemiyor müdür bey ama benimde yapacağım bir program değil o kadar kod bilgim yok malesef

hocam aslında herkes sorumluluğunu bilse böyle şeylere gerek kalmıcak ama malesef herkes bilmiyor, müdür bey çok uyardı ama bir süre sonra yine geç giriliyor derslere tutanakda tutmak istemiyor müdür bey ama benimde yapacağım bir program değil o kadar kod bilgim yok malesef
Arka planda çalışacak zil çalınca tam ekran uyarı verecek 30 sn kadar, sonra tekrar kapanacak bir sistem mi istiyorsunuz. ders saatlerini kayıt edeceğimiz bir form olacak bu kadar değil mi?

zor bir program değil. zille bi alakanda yok. sadece zilin saatlerini bilmen yeterli. basit bir kalıp sana

if (saat=10:00)
label1.text="TENEFÜS"
if (saat=10:10)
lebel1.text="ÖĞRETMENLER ZİLİ"
end if

mantık bu saati falan sistemden çekip değişkene aktardığın zaman, tüm saatleri if le yap hiç kod bilgin yoksa. VB veya C# ile kolaylıkla yaparsın.

ben lcd pano kullanıyorum chrome uzantısı. nöbetçi öğretmenleri hava durumunu hangi sınıfın hangi derse gireceğini falan hepsini gösteriyor.

zil çaldığında ekrana uyarı verecek programın algoritmasını öğrencilere derste sorabiliriz arkadaşlar ;)

Aa geçen yıl bizim müdür de buna benzer bişey soruyordu. Zümre, şök falan dosyaları hep oraya atıyorduk. O da direk açıp duyuru gibi şeyler eklemek için demişti ama demek ki niyeti buymuş. Oysa ben teamwiever falan demiştim. Çok isterse bizim masaüstünün kısayolunu ağdan idarenin masaüstüne atmayı düşünüyordum.

Geri