müdürler için masaustu fıkır verın

Kodla Büyü

savaz

Aktif Üye
arkadaslar bana fıkırler verırmısınız gelıstımem lazım neler ekleyebılırım

tesekkurler

Ekli dosyalar

• mudur.rar
    4.7 MB · Görüntüleme: 539
arkadaslar her ogretmenın kendı klasoru olucak yıllık zumre dosyalarının bulundugu buton koydumda daha dosya yı dusunyorum nereye koyayım dıye masaustunemı belgelerıme mı

Yaptığınız program çok güzel ama bu aralar müdürlere o kadar sinir oluyorum ki, onlara zarardan başka bişey vermemek lazım diye düşünüyorum :p

bende mudur lere vermek ıcın degıl mudur vekılı gorevlendırmem olacak onaylanırsa kendım kullanacam yanı ama mudurler ne ler kullanıyor bılmıyorum
ust yazı eklemem lazım mesela oraya

bence güzel bir uygulama olmuş. klasörleri bence belgelerimde değilde disk 2 parça ise 2. parçada tutmak daha iyi gibi. bilgisayara format atmak gibi bir durumla karşılaşılırsa bilgileri toparlamakla uğraşılmaz.
birde bu uygulamayı hangi programda yaptınız onu sorsam

Bulunduğunuz çevredeki önemli kurum ve okul telefonları olabilir. Önemli evrakların kaydını tutabilirsin.(cevap verilmesi gerekenler ve tarihleri mesela)

Ellerine sağlık uğraşmışsın ama çok kullanışlı gibi görünmüyor, en azından kendi adıma.
Bana göre bir tane klasör aç okulla ilgili belgelerini de içine listelendir. Memurun var gibi görünüyor, üst yazıyı sen yazmazsın zaten. Taşınır işlemleriydi tefbis'di diğer işlemlerdi bunlarla ilgili bilgi edinmeye çalış bence...

hakanarya' Alıntı:
Ellerine sağlık uğraşmışsın ama çok kullanışlı gibi görünmüyor, en azından kendi adıma.
Bana göre bir tane klasör aç okulla ilgili belgelerini de içine listelendir. Memurun var gibi görünüyor, üst yazıyı sen yazmazsın zaten. Taşınır işlemleriydi tefbis'di diğer işlemlerdi bunlarla ilgili bilgi edinmeye çalış bence...

hocam kurucu mudur olucam memur felan yok mudur mavını yok
ana klasor tek olucak onun altına ogretmenlere klasor acıcam boylelıkle kımsenın evragı bırbırıne karısmaz dıye dusunuyorum

telefon numaraları ıyı fıkır o aklıma gelmemıstı

bıde bedava mesaj çekılen sıtelerden bırını ekleyeyım bazen velılere mesaj cekmek gerekebılır :)= telefonla hayatımda hıc mesaj yazmadım desem yerıdır

ams ıle hazırlıyorum hocam

sesumut' Alıntı:
bence güzel bir uygulama olmuş. klasörleri bence belgelerimde değilde disk 2 parça ise 2. parçada tutmak daha iyi gibi. bilgisayara format atmak gibi bir durumla karşılaşılırsa bilgileri toparlamakla uğraşılmaz.
birde bu uygulamayı hangi programda yaptınız onu sorsam

normalde D: ıcersındekı kaydet klasorume kaydederım zaten hocam ben bıraz herkezın kullanabılecegı bır hal almasını ıstedım o nedenle kaydedecek yerı dusunuyorum

arkadaslar 3 sayfa var hangısı daha uygun bır bakarmısınız öncelıkle d:eek:kul_evrak adında dosya olusturuyor onu sımdılık btonla yaptım gırıs sayfasında sag kosede onu tıklayın ılerde otomatık atıcak

kullanıcı deneme
sıfre asd

yaptım ama sımdılık yukarıya koydugum btonlada gırebılırsınız

yorum beklıyorum arkadaslar
http://s2.dosya.tc/server18/4aySuM/mudurson.rar.html

hocam kızmazsan bence mudurlere fazla ıylık yapma cunku hep daha fazlasını ısterler ve sonunda devletın ısı deyıp gecerler
yınede guzel olmus elıne saglık

hocam kızmam neden kızayım cok samımı oldugum okul mudurlerı var AMS ogrenırken ıse yarar bıseyler deneyeyım dedım benzerını sınıfı olan ogretmenler ıcın de hazırlamayı dusunuyorum ogrencı bılgılerı sınav notları ögretmen goruslerı gıbı bılgıler olucak hem ıyı takıp edebılırız hemde velılere daha ıyı bılgı verebılırız dusuncesıyle bazen ogrencımızı ısmınden tanımadıgımız oluyor ozellıkle aktıf ogrencı degılse bıde bıkac okula gıdıyorsak sorun buyuyor dusuncem bu yonde hem mufettıs konusunda rahat olabılecegımız bır calısma olucak yanı ama dedıgım gıbı fıkır verınn banaaaaaaaa

bendede norton kurulu hocam bende bazen aldıgım ams calısmalarını vırus sanıyor sebebıde ıcınde autoplay dosyasını vırus sanması gaıba

Hocam öncelikle emeğinize sağlık, düşünce çok güzel. Öncelikle haddim olmadan şunu söylemek istiyorum işlemlerin tümünü masaüstü çalışmaları olarak düşünecek olursanız yapacağınız işlemleri genel klasörler altında toplamanızın daha mantıklı olacağını düşünüyorum.
Örneğin; Öğretmen İşlemleri, Öğrenci İşleri, İdari İşler klasörlerinizin olması gerektiği düşüncesindeyim. (Button olarak yani :)) Öğretmen işlemleri buttonu altında öğretmenleri ilgilendiren tüm iş ve işlemleri toplayabilirsiniz bu fonksiyonellik açısından programı daha kolay kullanılır hale getirir bence, öğrenci işlemleri altında öğrencilerinizin tüm işlemlerini toplayabilirsiniz. İdari işler klasörü altında ise Milli Eğitim Müdürlükleri ile ve diğer kurumlarla yapacağınız işlemleri toplayabilirsiniz.
Ayrıca öğretmenlerin ders programı girişlerinin olması biraz gereksiz olmuş çünkü ders programı hazırlarken otomatik program kullanıldığı için ayrıca size külfet gerektiren ek bir işlem yapma gereği duyacaksınız. Sınıf rehber öğretmeni, kulüp girişleri mantıklı onlara ek olarak öğretmen ek ders hesaplama işlemlerini, kurs işlemlerini, izin günü veya raporlu gün sayısı, girdiği ders isimleri bilgi girişlerini öğretmen bilgileri kısmına ekleyebilirsiniz ders programı yerine bence ;)
Şimdilik aklıma bunlar geldi umarım faydalı olmuştur :D

hocam ılgın ıcın tesekkurler ben ıkı program hazırlamayı dusunuyordum bırısı mudurlerın bazı evraklara hızlı ulasmasını saglamak genel gırdıklerı sıtelerı duzenlemek (aslında bı donem mudur vekıllıgı muhabbetım oldu onay beklıyor ) yenı okul oldugu ıcın bıraz kolaylık saglıcak bısey olsun ıstedım

ıkıncısıde sınıfı olan brans ogretmenlerının bır suru evragı oluyor bunları bır klasore toplamak ıstedım aynı zmnda tum ogretmenlere kulanmaya alıstırısam ogrencıler hakkında dusunceler bolumude ıse yarıyacagını dusunuyorum tamamen kafada olan seyler tabıı

ders planını su nedenle koydum ewet bızde programlar aracılıgıyla ders planı hazırlıyoruz fakan bır mufettıs yada hocanın hangı sınıfta olduguna bakmak ıcın dosya kurcalamak yerıne burada gormek daha ıyı olur dıye dusundum

güzel olmuş hocam hangi programla yaptınız birde hocam merak etiim bedavadan nasıl mesaj gönderiyosunuz anlatırmısınız okul için sordum

Müdürleri değilde öğretmenlere yönelik yazılım daha iyi olurdu.
Sınıf ortamında bilgiye belgeye videoya daha çabuk erişim sağlayan
menü adları kişi tarafından (örn) xml dosyası ile değiştirilebilen
Videosunu belgesini klasörüne koyabildiği
BİR ERİŞİM ARAYÜZÜ hazırlansa çok iyi olurdu

Kısayolları masaüstünün en üst konumunda sürekli sabit kalacak şekilde yerleştirebilirseniz kullanımı daha pratik olacaktır.

volkankey hocamızın bir çalışması vardı , ona bir göz atmanız faydalı olabilir.

word programına kısayoldan ziyade , resmi yazı gibi matbu belgelere kısayol ekleyebilirsiniz.

iyi çalışmalar

Sanırım boş belge açmalıydı ama Uzantıdan değil de.İşletim sistemleri ve ofice nin versiyon farklılıklarından kaynaklanan yol farklılıkları olabilir.
64 bit ler de farklı yere kurulum yapılıyor.En iyisi hazır win 9 işletim sistemi çıkmak üzere iken bu kısımdan vazgeçmek hocam.

Geri