Müdür Yrd Yazın BT Sınıfını Öğrencilere Kullandırmak İstiyor

Kodla Büyü

maki02

Aktif Üye
Müdür Yardımcısı yazın okulda açacağı kurslara gelen öğrencilere BT sınıfını açıp kullandırmak istiyor.Öğrencilerin başında kimse olmadan sınıfı öğrencilere açıp serbest bırakacak.Ben bu okula bu sene başında geldim. Geldiğimde BT sınıfının hali haraptı.Geçen yazda aynısını yapmış öğrencilere sınıfı açıp başında olmadan serbest bırakmış. Bu yazda aynısı olacak geldiğimde yine her şey harap olacak. Tekrar baştan düzelt. Bunun için ne yapabilirim. Ne yapabileceğim konusunda yardın ederseniz sevinirim. İnsanın zoruna giden kurs açıp hiç bir şey anlatmadan öğrencilere BT sınıfa göndermesi. :verymad:

aynısını bizim okuldaki uyanıklarda yapıyorlar kurs yapan 4-5 öğretmen sınıflarında bulunan öğrencileri bilişim sınıfına toplayıp keyiflerine bakmışlar

maki02' Alıntı:
Müdür Yardımcısı yazın okulda açacağı kurslara gelen öğrencilere BT sınıfını açıp kullandırmak istiyor.Öğrencilerin başında kimse olmadan sınıfı öğrencilere açıp serbest bırakacak.Ben bu okula bu sene başında geldim. Geldiğimde BT sınıfının hali haraptı.Geçen yazda aynısını yapmış öğrencilere sınıfı açıp başında olmadan serbest bırakmış. Bu yazda aynısı olacak geldiğimde yine her şey harap olacak. Tekrar baştan düzelt. Bunun için ne yapabilirim. Ne yapabileceğim konusunda yardın ederseniz sevinirim. İnsanın zoruna giden kurs açıp hiç bir şey anlatmadan öğrencilere BT sınıfa göndermesi. :verymad:
Aklıma gelen ilk şey yaz tatiline çıkarken BT sınıfının şu anki durumunu bildiren bir tutanakla anahtarı teslim etmek. Yaz tatilinde BT sınıfında kurs açılabilir. Ancak bu adı üzerinde kurs:)

hocam ilçede kalıyorsanız yapacağınız şey yazın sizde kurs açacaksınız. hem labın başında durmuş hem ek ders almış hemde birşeyler öğretmeye çalışırsınız. değilse yapacağınız hiç birşey yok. bilgisayarların c ve d sine tamemen deepfreze kurup bırakacaksınız. Resmi olarak bir engelleme yapamazsınız.

Yada 5 pc yi serbest bırakıp kalanlarına şifre verip gerekirse fare ve klavyeleri yok edeceksiniz. :)

idarecilerin anlamıyorsa sınıftaki switcleri yok edin. çocuklar internete giremeyince zaten gelmezler

Ag kablolarini cekin , birkac ara kablolarini kaldirin, Saklayin. Habersiz gidin tatilinize.

mebbis' Alıntı:
hocam ilçede kalıyorsanız yapacağınız şey yazın sizde kurs açacaksınız. hem labın başında durmuş hem ek ders almış hemde birşeyler öğretmeye çalışırsınız. değilse yapacağınız hiç birşey yok. bilgisayarların c ve d sine tamemen deepfreze kurup bırakacaksınız. Resmi olarak bir engelleme yapamazsınız.

Yada 5 pc yi serbest bırakıp kalanlarına şifre verip gerekirse fare ve klavyeleri yok edeceksiniz. :)

Ben kurs açmayacam. onun için başlarında kimse olmayacak ve bilgisayarları tarumar edecekler.

denizlerb' Alıntı:
lafa gelince "bilişim öğretmeni yatarak para kazanıyor" der şerefsizler.

Bir insan kaç dersten kurs açabilir. aynı kişi 5 dersten kurs açacak. ney, tasavvuf müziği,satranç,masa tenisi, kurani kerim. bu derslere gelen öğrencileri bt sınıfına gönderecek kendi odasında keyfine bakacak.

denizlerb' Alıntı:

3 okula gidiyorum. bir okulda müdür yardımcısı senden rahatı yok demez mi? Bişey demeden çıktım. :verymad:

tarumoloji' Alıntı:
Adam müdür yardımcısı kullanır kullanmaz sizene takılmayın böyle şeylere.

bahsedilen müdür yardımıcısı ortaya çıktı :D

tamir edemeyecekleri problemler çıkar hocam bios pillerini ya da ram'leri sök arayıp sorarsa da kurstan aldığın ek dersle tamirci çağır de :+1:

tarumoloji' Alıntı:
Adam müdür yardımcısı kullanır kullanmaz sizene takılmayın böyle şeylere.[/quote
Hocam bilgisayarlar bozulunca da kendisi mi yapıyor sence. Bir sene boyunca 5-6 fare-klavye aldırtamadık. Tabi müdür yardımcısı okulu istediği gibi kullanabilir yani.

Anakartın üzerinde power düğmesini tetikleyen jumper kabloyu sökün tatilinizin keyfini çıkarın daha sonra :++:

ben artık bts lerden vazgeçtim akıllı tahtalar işimizi görür konuyu anlatır gönüllü öğrencilere uygulamasını akıllı tahtalarda yaptırır çıkarım.
BT ÖĞRETMENLERİ ARTIK BT SINIFLARINDAN VAZGEÇİN.

hocam hep duygusal mesaj yazmışsınız...bu işin yolu belli...tutanağını tutacaksın ve müdür -müdür yardımcısına imzalatacaksın. arkasından "hocam seneye böyle bulmazsam arızaların giderilmesi için maddi kaynak gerekecek.bunun için okula dilekçe yazacağım" de...cevap vermek zorunda.vermezse veya memnun kalmazsan üst yazıyla ilçeye yazarsın..böyle bıraktım böyle oldu diye...döndüğünde tamir edersen her sene aynı olayı yaşarsın.(AMA BU İŞ OKULLA BAĞINI KÖKTEN KOPARIR.) Nacizane tavsiyem tatlı dille anlatıp labı kitlemen.

veya burhaneren hocamın dediği gibi jumperı sök...pcler arızalı de.

Kesinlikle tutanak tutun bıraktiginiz şekilde alacağınızı tüm problemlerden kendisinin sorumlu olacagini söyleyin. Yanasmiyorsa başta net kablolarını çekin power kabloları cekin (kasa içinden )varsın kullansın bakalım.

geçen sene geldiğim okulda öğrenciler teneffüslerde tahtalarda son ses müzik dinliyorlardı. okulda yeniyim diye ilk önce müdür yardımcısına söyledim.. cevabı: olsun hocam dinlesinler, gençler dedi.. ben de iyi madem dedim..
aradan bir kaç ay geçti.. sınıflardan yine gümbür gümbür ses geliyor.. ben umursamadım. bizim müdür yardımcısı bağırarak sınıfa gitti direkt fişi çekti prizden.. sonra koridorda karşılaştım bana diyor hocam fişlerini çekelim, çalışmasın tahtalar.. ee be gerizekalı adam ben seni sene başında uyarmıştım.. şu anda da pek takmıyorum.. bir şey olursa arızaya müdahale ediyorum..
size tavsiyem ya donanımsal ya da yazılımsal olarak bilgisayarlara müdahale edin.. en azından bir kaçını çalışır halde bırakın diğerlerini pasif hale getirin.. yeni eğitim yılında yaparım tatile gidiyorum hocam dersiniz..

Hocam bu yöntemlerin çoğunda kasıt anlaşılır.

Görev zamanlayıcı ile sen gittikten 3-4 gün sonra öyle ayarlar yap ki anlayamasınlar. Örneğin. Belli bir tarihten sonra bilgisayarlar her yarım
saatte bir kapansın.
Varsa ağ bağlantısını kapatan bir kod yazılabilir görev zamanlayıcıya.
Şu an aklıma gelmiyor ama mükkemmel şeyler yapılabilir. Şöyle cmd kodlarına filan bir bak. Görev zamanlayıcıyı kullanmak çok kolay

Hocalarım 2004 yılında adıyamana asker öğretmen olarak gitmiştim.Okula bt lab kuruldu.Müdürümüz pc lerin üzerindeki kılıfları dahi çıkarttırmadan labı kilitledi ve 1 sene boyunca kimse kullanamadı.sonra benim askerlik bitti ayrıldım ne oldu bilmiyorum.

Yani labları kilitlemek ,öğrenciler haşat eder diye kullandırmamak yanlış.Bırakın kullanılsın.Döndüğünüzde sorunları olanlar kesin olacaktır. Çözebildiğinizi çözer,çözemediğinizi ise idareye bildirirsiniz.Ben FP Rehber öğretmenim.Branşım kimya.Okulda 2 senedir bilgisayar öğretmeni yoktu.Bu sene btr olunca laba girdim.Pc lerin çoğu sorunluydu,bu forumdan yada tanıdığım bilgisayar öğretmeninden yardım alarak çoğunluğunun sorunu çözdüm ,donanımsal olanları ise okul idaresini rahatsız ede ede onlarıda hallettim.

Okulumuz pansiyonlu,hafta sonu nöbetçi öğretmenler pansiyon öğrencilerine kullandırıyor.Hafta içi ise bazı kurslar için (hızlı okuma,satranç egzersizi gibi) kullanılıyor.Sürekli sorunlar çıkıyor ama sonuçta devletin malı kullanılarak bozulsun daha iyi ,durduğu yerde ömrünü tamamlamasında daha iyidir.

Neyi kime tutanakla teslim edeceksiniz arkadaşlar. Biraz mantıklı olun lütfen. İlçe dilekçe yazın gibi cevaplar var. İlçe daha müdür yardımcısına teşekkür eder yazında aktif kullandırıyorsun diye. Düzgün dille konuşmak en iyisi. Kabul etmezse yaz bittiğinde hasar gören parçaları gösterin alsın. Almayacak bir tipse en iyisi pclerin çalışmasını engelleyin tatile giderken. Çalışmıyor diye arar sizde ben giderken çalışıyordu geldiğimde yaparım dersiniz biter. Bende idareci olsam yazın bende açarım. Herkes açar. Ama önemli olan nasıl kullanılacağı.

orhanak' Alıntı:
Hocalarım 2004 yılında adıyamana asker öğretmen olarak gitmiştim.Okula bt lab kuruldu.Müdürümüz pc lerin üzerindeki kılıfları dahi çıkarttırmadan labı kilitledi ve 1 sene boyunca kimse kullanamadı.sonra benim askerlik bitti ayrıldım ne oldu bilmiyorum.

Yani labları kilitlemek ,öğrenciler haşat eder diye kullandırmamak yanlış.Bırakın kullanılsın.Döndüğünüzde sorunları olanlar kesin olacaktır. Çözebildiğinizi çözer,çözemediğinizi ise idareye bildirirsiniz.Ben FP Rehber öğretmenim.Branşım kimya.Okulda 2 senedir bilgisayar öğretmeni yoktu.Bu sene btr olunca laba girdim.Pc lerin çoğu sorunluydu,bu forumdan yada tanıdığım bilgisayar öğretmeninden yardım alarak çoğunluğunun sorunu çözdüm ,donanımsal olanları ise okul idaresini rahatsız ede ede onlarıda hallettim.

Okulumuz pansiyonlu,hafta sonu nöbetçi öğretmenler pansiyon öğrencilerine kullandırıyor.Hafta içi ise bazı kurslar için (hızlı okuma,satranç egzersizi gibi) kullanılıyor.Sürekli sorunlar çıkıyor ama sonuçta devletin malı kullanılarak bozulsun daha iyi ,durduğu yerde ömrünü tamamlamasında daha iyidir.

hocam meseleyi anlamamışsın sanırım, tabi kullansınlar, hocam başı boş bırakılmalarından rahatsız, çocukları oyalayacak bir yer görülmesinden.. kırıp dökmelerinden.. yoksa yeri gelir insan oyun da oynatır.. ama doldurayım oraya eni yormasınlar napıyolarsa yapsınlar tavırları rahatsız eden şey.. nasılsa tamircimiz de var

Hocam eğer dediğiniz gibi kurs falan değilde öğrenciler başı boş bırakılacaksa zaten 1-2 haftada lab da çalışan pc kalmaz.Bunu okul müdürü ile oturup konuşmak en iyisi.Ama dinlemezler ise yapacak bi şey yok.

arkadaşlarında yazdığı gibi bir çok yöntem var 1-2 tane çalışan bilgisayar bırakıp power iptali yapın bence en kolayı.. ararlarsa ne olduda bozuldu diye fırça bile atarsınız... hiç bişey yapmayacaksanız bile en azından deepfreze mutlaka kurun klavyesi, faresi bozulsun da kasalara bişey olmasın..

hocam ne uğraşıyon ya bırak bozsun ya 1 sene boyunca yaparsın.... yavas yavas aheste aheste kimseyi laba almazsın sene içerisinde.... boşver.... bunlara o lazım....anlatırsın müdüre durumu...anlayan davul zurna az anlamayana sivriisnek saz.... dert etme kendine zarar....bak keyfine yeni atama değilsen bu duruma kolay alışırsın... :+1: :+1: :+1:

maki02' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:

Bir insan kaç dersten kurs açabilir. aynı kişi 5 dersten kurs açacak. ney, tasavvuf müziği,satranç,masa tenisi, kurani kerim. bu derslere gelen öğrencileri bt sınıfına gönderecek kendi odasında keyfine bakacak.
Bu arkadaşı çaktırmadan İlçeye şikayet edin. Yazılı değil, samimi olduğunuz bir şef, şube müdürünün kulağına fııldayın. :roll:

orhanak' Alıntı:

Hocam sen olayı hiç anlamamışsın. Veya anlamak istemiyorsun.

Geri