Müdür yardımcısından mobbing

Kodla Büyü

neferaty

Aktif Üye
Müdür yardımcısı 3 haftadır sürekli mobbing uygulamaya başladı. Hiçbir bahanesi olmadığı halde cimere şikayet etmekle tehdit etti. Tabiki şikayet edemedi. Şu anda da 2. dönem bt rehberliği görevlendirmesine devam etmem halinde ilçe meme şikayet edecekmiş. Beni hiç çalışmamakla suçluyor( Kendi işim olan ve olmayan herşeyi de yapmama rağmen). Ben bu kişiyi nasıl şikayet edebilirim? Bana yol göstermek isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Hayır. Kafayı bana takmış. Müdür yardımcısı kimliğini mobbing yapmak için kullanıyor. Kendisi konuşmuyor memurla haber yolluyor. Telefon açtığımda da konuşmuyor. Çok ilginç gerçekten. 18 yıldır çalışıyorum böyle birini hiç görmedim.

Müdürün haberi var ve benim tarafımda. Hiç umursama diyor. Ama hiçbir şey yapmamak da benim çok sinirlerimi bozuyor. Çünkü sürekli birşeyler yapıp sinirlerimi bozmaya çalışıyor.

Bana baskı yapılırsa diğer öğretmenler de korkar çalışırlarmış. Öğretmenleri köle olarak gören bir idareci olur mu

Müdür yardımcısı 3 haftadır sürekli mobbing uygulamaya başladı. Hiçbir bahanesi olmadığı halde cimere şikayet etmekle tehdit etti. Tabiki şikayet edemedi. Şu anda da 2. dönem bt rehberliği görevlendirmesine devam etmem halinde ilçe meme şikayet edecekmiş. Beni hiç çalışmamakla suçluyor( Kendi işim olan ve olmayan herşeyi de yapmama rağmen). Ben bu kişiyi nasıl şikayet edebilirim? Bana yol göstermek isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler
Hocam sen de müdür yardımcısının eksiklerini kayıt altına al. En çok açık verecek kendisidir. Günde bir kaç kez odasına git. Bir ajandaya her gittiğinde odada bulabildigin ve bulamadığın saatleri yaz. 1 hafta 10 gün sonra bulamadığın günlerin toplamını kendisine haber olarak yolla. Başka pek çok şeyde eksik yönetmeliğe uygun olmayan durumları bu ajandaya tarih ve saat olarak not al. Bunları tuttuğunu ve gerekirse şikayet unsuru olarak kullanacağını da hissettir. Bakalım nasıl bir tepki verecek.

Gözlem formu şu öğretmen akıllı tahtayı kullandı diye tek tek yazacakmışım. Az önce de dyk kurs deneme sınavı yazacakmışım onu öğrendim. Formatörümüz yazsın demiş 200 soruyu. Benim haberim yok bana söylemiyor.

Gözlem formu şu öğretmen akıllı tahtayı kullandı diye tek tek yazacakmışım. Az önce de dyk kurs deneme sınavı yazacakmışım onu öğrendim. Formatörümüz yazsın demiş 200 soruyu. Benim haberim yok bana söylemiyor.
hocam görev sınırımız bellidir. Bu tarz saçma görevleri resmi yazıyla iletmesini isteyin. Yalnız sizde memur ile iletin. Gözlem formu da her öğretmenle 1 derse giriyoruz ve o derste öğretmene rehberlik yapıp gözlem formunu dolduruyoruz. Madem çok istiyor 1 seferlik yapın evrakınız kenarda dursun. Çokta takma böyle manyakları, al gırgıra, geç dalganı o delirsin.

Hocam hiç ugraşma.Git il formatörüne ben bu okulda btrye devam edemeyeceğim aksi halde elimden bir kaza çıkacak.Bu okulda derse girip başka okulda btr olmak istiyorum de.Sonra o okulda sadece öğretmenlik yap hem kafan da rahat olur.Diğer okula da 2-3 gün gidersin ders arasında çağırılmak gibi bir dertle uğraşmazsın.Senin okuluna da başka birini versinler.Herlese de söylersin kendi okulunda, bu okulda artik beni kimse bilisimle ilgili birşey için çagirmasin de.Elimden bir kaza çıkacak de. deliye sen daha çok deli olacaksın ki ancak ondan anlar.

müdür yardımcıları öğretmenlerin amiri değildir. size hiç bir görev veremez. size sadece okul müdürü kanun yönetmelik çerçevesinde görev verebilir. yerinizde olsam öncelikle söylediklerini sallamam ve bir yandan da gıcıklığına ben onunla uğraşırım.

müdür yardımcılarını amir zanneden öğretmen arkadaşlara da ayrıca selam olsun.

Valla benden kaçıyor hiç yüzyüze konuşmuyor. Hep memurla haber gönderiyor. Telefonlarımı da açmıyor. Kendi okulumda kalmak istiyorum. Sırf o olduğu kaçmak da mantıklı gelmiyor. Yenilmişim gibi düşünmek istemiyorum.

Müdürüm de aynısını söyledi. Benim amirim zaten müdürüm. Sağolsun o hep arkamda. Ama mdr yrd sinir etmek için sürekli uğraşıyor.

Hocam Allah yardımcınız olsun. Bu yaşadıklarınız maalesef iş bilmez müdürünüzden kaynaklanıyor. Takma ne demek okulun müdürüsün sen çağır müdür yardımcısını derdini sor bir müdür olarak. Ayrıca müdür yardımcısı öğretmenin amiri değildir. Emir veremez. Öğretmenin okulda tek amiri vardır o okul müdürüdür. BTR olarak bir öğretmenin görevleri de bellidir. Bunun dışında hiç bir öğretmenimiz iş yapmak zorunda değildir. Ayrıca müdürünüz takma diyorsa bence hemen cimere şikayet etmek yerine şube müdürü ile konuş, olmazsa milli eğitim müdürü ile konuşun. Sorun bir noktadan çözülecektir inşaallah

Müdürüm de aynısını söyledi. Benim amirim zaten müdürüm. Sağolsun o hep arkamda. Ama mdr yrd sinir etmek için sürekli uğraşıyor.
bence sıkıntı sizin müdürde hocam :) ben müdürünüz olsam o müdür yardımcısına çoktan "önce müdür ol da ondan sonra müdürcülük oyna" demiştim.

müdüre de çok güvenme bence. onlar bazen mdr yrd larını böyle kullanabiliyorlar...

Formatör olmadığınızı, "bilişim teknolojileri rehber öpretmeni" olduğunuzu, formatör diye birşey olmadığını, aklında tutamıyorsa kısaca "btr" diyebileceğini, görev tanımınızda olan hiç bir şeyi yapmak zorunda olmadığınızı belirtin. Eğer bilmiyorsa görev yazısındaki ilgi maddelere bakabileceğini belirtin. Btr olarak Dyk kursları ile hiç bir ilginiz olmadığını ve sizin okul müdürü ve il kordibatörüne karşı sorumluluğuz olduğunu,"eğitim öğretim hizmetleri" kadrosunda olduğunuzu ve ne teknik hizmetler ne de idari hizmetler kadrosunda olmadığınızı adabına uygun olarak iletebilirsiniz.
Birde ilk önce siz davranıp bana mobing uyguluyor diye CİMER'e şikayet edin. Sonuç çıkmasa da sistemde kaydı okur. Şikayet yazarken kullanacağınız ifadelere dikkat etmeyi unutmayın... Öncesinde bir seçenek olarak okula dilekçe vermeyi deneyebilirsiniz.

Sonradan eklediğim bir not:
Anladığım kadarı ile okul müdürü de biraz sıkıntılı...

Son düzenleme:
bence sıkıntı sizin müdürde hocam :) ben müdürünüz olsam o müdür yardımcısına çoktan "önce müdür ol da ondan sonra müdürcülük oyna" demiştim.

müdüre de çok güvenme bence. onlar bazen mdr yrd larını böyle kullanabiliyorlar...
Aslinda okayin ic yüzü boyle kesinlikle ama arkadaş müdüre inanmış bu sebeple en mantıklısı onceki mesajimda dediğim gibi.Böylece müdürün planı ters tepecek .Müdür ve yardimcisi iyi polis kötü polis oynuyorlar hocamızı kullanmak için...

Müdürüm kendisini alıp konuştu. Ama yine de devam ediyor. Takıntılı birisi. En son ben karşısına geçip konuşucam galiba.

Senden yapmanı istediği şeyleri yazılı iste. Yazılı verirse bunların arasında senin işin olmayan şeyleri yapma hocam. Yaptığın şeylerin de raporunu tut müdüre sun imzalattır. Bu raporlar içinde atıyorum bir hoca sana flash diskini getirdi buna virüs bulaşmış diye onun bile raporunu tut. Bu gibi işleri yaptığın öğretmene de imzalattır. Raporların imzalı birer kopyası da sende dursun. Bir ara yapmıştım ben bunu. Her cuma günü müdüre bir ton kağıt imzalattiriyordum. Sonunda anlayıp tamam hocam anladım ben derdini dedi. O gundennsonra idarenin tutumu da değişmişti bana karşı. Mevzu da böylelikle kapanmıştı.

Örnek:
Btr eğitim teknolojileri ve teknik destek talep formu
Destek talebinde bulunan öğretmen:
Destek talep tarihi / saati:
Destek talep konusu:
Destek talebine karşılık yapılan işlem:
Destek talebinde bulunan öğretmen in imzası
Btr imzası
Okul müdürünün imzası.

Yapılan işlem haricinde geri kalan kisimlari öğretmene doldurabilirsiniz. Eğlenceli oluyor :)

Süper fikirmiş Hocam Kesinlikle bunu kullanıcam. Dosyam çabucak kabaracak Günde 50 farklı iş yaptığım için kolayca dolacak. Teşekkürler

Geri