Müdür Yardımcılığı Tercihi

Kodla Büyü

SiyahAdam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Müdür yardımcılığı sınavından düşük de olsa 72 puan aldım.BÖTE mezunu Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. Ankara içinde tercihler yapacağım pazartesi günü.Bir kaç sorum olacak.

1.İlkokulda kodlama dersi geldi mi? Geldi ise ilkokulları tercih edebiliyor muyuz?
2.Halk eğitim merkezlerini tercih edebiliyor muyum? Edebiliyorsam mesai saatleri sıkıntı olur mu?
3.İş okullarını tercih edebiliyor muyuz ? Edebiliyorsak buralarda işleyiş diğer okullardan daha mı zor?
4.Siz olsanız büyük 1000 öğrencinin üstünde öğrencisi olan büyük okullarımı tercih ederdiniz yoksa 200-300 öğrencisi olan küçük bir okulu mu?

1- ders gelmedi ilk okul seçemezsin hocam
2- halk eğitim seçebilirsin sanırım, mesai saatleri aynı 8-5, kurs da açarsan değişebilir
3- iş okulları hakkın da bilgim yok.
4- büyük okullar ın sorumluluğu biraz daha fazladır, ama avantajı da tek olmazsınız 3-4 müdür yardımcısı olursunuz. Küçük okullarda tek olma durumunuz var ama öğrenci azlığından sorumluluk biraz daha az dır.

Bu arada benim de puanım 72 :) ilk kendi okulumu yazacağım doğu görevim bitmedi daha 8)

Not: Bu ara da Baş müdür yardımcılığını seçerseniz YBO lar da 30 saat ek ders alırsınız 8) ek ders probleminiz olmaz akılınız da olsun

Baş müdür yardımcılığı için ektra şart varmı. Direk zınav puanı yeterlimi

Sorunda tam burada zaten. Liselerde dersimiz secmeli degil mi?
Gozumu diktigim her lisede secilmemis ve norm yok!
Yonetmelige bakinca kafalar iyice karisti

Liselerde dersimiz seçmeli. Sistem hangi lisede ders olup olmadığını bilerek açılacak sanırım. Yoksa biz nereden bileceğiz hangi lisede ders var değil mi?

liselerde dersin seçili olup olmaması önemli değil, ders çizelgesinde dersimiz olduğu için tüm liseleri seçebilirsiniz, atanırsanız dersi seçersiniz olur biter

ilkokulda kodlaam dersi yok hocam 1.
Halk Eğitim Merkezlerinde mesai saat 8-5 de olsa nöbetle müdür yarıdımcısı kalıyor 2.
İş okullarından haberim yok 3. :D
Çalıştığım okul büyük iş yoğunluğu fazla ama zevki ve 3 Müdür Yardımcımız var. Tabi hepsinin sorumluluk alanları ayrı. 1 Müdür Yardımcısı olsanız akıllısı da size gelecek "çok zekisi de" 4.
Artı Norm Kadro olayı doğru Okulda girdiğiniz derse ait normunuz yoksa Müdür Yardımcısı olamıyorsunuz yönetmeliğe göre...
Resim Öğretmeni branşında bir Mdr. Yardımcımız var dı, dönüşümde ilkokulu olunca kadıncağızı göndermek zorunda kaldılar.

Başarılar dilerim Hocam hayırlı olsun şimdiden... :+1:

oguz-han' Alıntı:
Liselerde dersimiz seçmeli. Sistem hangi lisede ders olup olmadığını bilerek açılacak sanırım. Yoksa biz nereden bileceğiz hangi lisede ders var değil mi?
İnşallah sistem ona göre ayarlamıştır ve sadece tercih edebileceğimiz kurumlar gözükür.Aksi takdirde çorba olur...

-----Halk Eğitim Merkezleri, ortaokullar, Genel Liseler, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Spor Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Anadolu İmam Hatip Liseleri----- Bu okulların hepsini tercih edebilirsiniz, sorun yok. Meslek liselerini tercih edebiliyor muyuz?

aynenbadi' Alıntı:
liselerde dersin seçili olup olmaması önemli değil, ders çizelgesinde dersimiz olduğu için tüm liseleri seçebilirsiniz, atanırsanız dersi seçersiniz olur biter
Hocam BÖTE mezunu olarak ben Turizm ve Otelcilik meslek lisesini yazabilir miyim? Yalnız bu lise Anadolu meslek ve teknik lisesi olarak devam ediyor şu anda

sezginozturk' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
Hocam BÖTE mezunu olarak ben Turizm ve Otelcilik meslek lisesini yazabilir miyim? Yalnız bu lise Anadolu meslek ve teknik lisesi olarak devam ediyor şu anda
hocam bildiğim kadarıyla tercih edebiliyorsunuz, fakat öncelik meslek hocalarını veriliyor, imam hatip liselerinde olduğu gibi..
eğer önünüz de meslekçi seçmemişse sizin tercihiniz gelir. hayırlı olsun

Ben de merak ediyorum anadolu lisesi secebilir miyiz? Ve de en az bir mudur yrd su su olacak dediklerinde belki okuldaki bir mudur yrd o sartlari tasiyordur. Nereden bilecegiz?

ilgili başvuru linkine tıklayınca meb in sitesine yönlendiriyor bunu tek ben mi yaşıyorum arkadaşlar girebileniniz var mı ?

Gerçekten arkadaş bilişim öğretmenleri Anadolu liselerine müdür yardımcısı olabiliyor mu. Malum ders seçmeli ama kimse dersi seçmediği için (seçtirilmediği için) bilişim normu yok liselerde. yönetmelikte de net birşey yazmıyor.

ibrahim_hoca' Alıntı:
ilgili başvuru linkine tıklayınca meb in sitesine yönlendiriyor bunu tek ben mi yaşıyorum arkadaşlar girebileniniz var mı ?

Sn Hocam,
Kişisel MEBBİSinize girerek başvuru modülününü kullanabilirsiniz....
Kolay Gelsin

dersinizin olduğu heryeri tercih edebilirsiniz meslek lisesi de dahil.
fakat sizile birlikte meslekçi tercih ederse öncelik onundur okadar.

sukrugaya' Alıntı:
dersinizin olduğu heryeri tercih edebilirsiniz meslek lisesi de dahil.
fakat sizile birlikte meslekçi tercih ederse öncelik onundur okadar.

(**) Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarına Atanamazlar. (ttkb >>>>MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARINA ÖĞRETMEN OLARAK ATANACAKLARIN ATAMALARINA
ESAS OLAN ALANLAR İLE MEZUN OLDUKLARI YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE AYLIK KARŞILIĞI
OKUTACAKLARI DERSLERE İLİŞKİN ÇİZELGE) burada kesin ve net yazıyor hocam. mesleki ve teknik ortaöğretimler olmuyor.

2.7. Yönetici adaylarının görevlendirileceği eğitim kurumuna türü itibarıyla öğretmen olarak
atanabilecek nitelikte olmas
ı ve görevlendirileceği eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği
en az bir saat ders bulunması
gerekmektedir.

ama aylık karşılığı en az bir saat ders olayı özellikle bizleri çok etkilliyor.
ders seçilmediyse puan ne olursa olsun yazamıyorsun.

arkadaşalr bir sorum var.ben teknik eğitim fak. bilişim tek öğretmeniyim.mesleki eğitim merkezlerini yazabilirmiyim müdür yardımcılığı için?

sleepy67' Alıntı:
arkadaşalr bir sorum var.ben teknik eğitim fak. bilişim tek öğretmeniyim.mesleki eğitim merkezlerini yazabilirmiyim müdür yardımcılığı için?
mesleki eğitim merkezine atanabildiğiniz için yazabilirsiniz.

bende tercih yapacam ama anladığım kadarıyla
anaokulu ve ilkokulu seçemiyoruz.
ortaokul,imam hatipler,anadolu lisesi, fen liseleri, halk eğitim seçebiliyoruz değil mi?

mülakat ve müdür inhası konularında son durum nedir?
puana göre mi yokda müdür inhası ve mülakata göre mi atanacağız seçtiğimiz kurumlara?

ragyu' Alıntı:
bende tercih yapacam ama anladığım kadarıyla
anaokulu ve ilkokulu seçemiyoruz.
ortaokul,imam hatipler,anadolu lisesi, fen liseleri, halk eğitim seçebiliyoruz değil mi?

mülakat ve müdür inhası konularında son durum nedir?
puana göre mi yokda müdür inhası ve mülakata göre mi atanacağız seçtiğimiz kurumlara?

puan üstünlüğüne göre atama olacak sadece

Geri