MÜDÜR UYARI CEZASI VERDİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

Kodla Büyü
Hocam geçmiş olsun... müdür yardımcısı ile aynı ekdersi aldığınızdan dolayı onun gazına gelmiştir.
Gerçekten eğitimci olarak başkalarına iyiyi güzeli biz öğretiyoruz, aramızda biraz da hoşgörü olsa. Okul müdürüyüm, arkadaşım adına üzüldüm...

Hocam ilk görev yıllarımda böyle yöneticilerle çalıştım.
Uyarı aldım, dik durdum. Üstüme geldikçe çekilmedim... Koridorda azarlandım, Öğretmenler odasında, toplantıda küçük düşürüldüm. Lab'a girip ğrencilerin karşısında bile azar işittim, çok utandım. Sabrettim hocam. Ben dik durdukça ezmeye çalıştı Sayın müdürümüz. Kötü sözleri duyma hocam, yürümeye devam et.
Bu tür şeyler başına geliyorsa öğreniyorsun tecrübeleniyorsun hocam.
Şimdiki Okulumda yöneticilerim çok iyiler çok şükür, öğretmenler ile çok sıkıyız, inşallah sana da nasip olur.

Arkadaşlar. Arkadaşımızın müdürü arkadaşımız stajer olduğu için böyle bir uyarı veremez gibime geliyor.

Stajer demek, okuldaki en sorumsuz insan demek. hiç bi şekilde uyarı ve kınama cezası verilemez. hakkında soruşturma açılamaz diye biliyorum.

Birdahaki formatörlük görevlendrmeni başka bir okula yazdır. Bence en iyisi bu. senin stajerliğini kaldırmamam gibi bi şansı yok

dorian' Alıntı:
Hocam ilk görev yıllarımda böyle yöneticilerle çalıştım.
Uyarı aldım, dik durdum. Üstüme geldikçe çekilmedim... Koridorda azarlandım, Öğretmenler odasında, toplantıda küçük düşürüldüm. Lab'a girip ğrencilerin karşısında bile azar işittim, çok utandım. Sabrettim hocam. Ben dik durdukça ezmeye çalıştı Sayın müdürümüz. Kötü sözleri duyma hocam, yürümeye devam et.
Bu tür şeyler başına geliyorsa öğreniyorsun tecrübeleniyorsun hocam.
Şimdiki Okulumda yöneticilerim çok iyiler çok şükür, öğretmenler ile çok sıkıyız, inşallah sana da nasip olur.

biri laf söylerse azarlarsa cevap verin hocam. boynunuzu önünüze eymeyin. nedemek öğrencilerin önünde azarlamak.

kimin hakkı var buna?

UYARI CEZALARINA KARŞI İTİRAZ YOLU KAPALIDIR. SANIRIM SENİNLE BİR DAHA TERS DÜŞERSE O ZAMAN MAAŞ KESİM CEZASI VERECEKTİR. OKUL DEĞİŞTİRMENİN YOLUNA BAK
TECRÜBE :)

malesef müdür olunca kendini bi b... zanneden kansızlar var arkadaşım ve bişeyde yapamıyosun en iyisi işini yapıp zamanı gelince tayin istemek

Arkadaşlar ilköğretimdeki bir çok idareci 1. kademe öğretmenlerinden oluyor.Ben 5 yılda, altı müdürle çalıştım. belki tesadüf ama 1.kademeden gelen müdürlerin bize bakışaçısı çokfarklı. Ama azarlanmak felan çok kötü şeyler. allah hepimize idareci müdür nasip etsin

Ya bu tür olayları ben de çok yaşıyorum ve sinirlerim çok bozuluyo bazen :( bizim müdür de çok meralkı durup durup benim dersimi bölmeye :( sanki bi eksiğimi kollar gibi, sürekli peşimde yaa :cry: stajyersek köle miyiz arkadaş, bu ne biçim iş yaaa :cry: :cry: :cry:

Çalışmaktan zarar gelmez, Anasınıfı öğretmeni bişey istemiş bunu yapacak başka kişi yoksa okulda sen yaparsın tabikide ama illaki böyle cezalar vermenin anlamı yok bu güç gösterisi yada acizlik konuşarak halletmek en iyisi bir eğitimcinin pekiştirmenin, düzeltmenin cezadan daha etkili olduğunu bilmesi gerek.

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla formatör öğretmen derse girmek zorunda değil. Sade haftada 6 saat maaş karşılığı girmek zorundadır. En az girmek zorunda olduğu ders saati haftada 6 saattir.) En fazla haftada 12 saat derse girebilir. Bu 12 saatin 6 saatini ek ders olarak alır. 18+6=24 saat haftada en fazla alabileceği ekderstir. Şunuda belirteyim 2378 sayılı Tebliğler dergisinde yer alan genelgeye göre Formatör Öğretmen Müdür yardımcısı statüsünde değerlendirilir. Madde 20 - Bilgisayar laboratuvarı bulunan okullara ilave bir müdür yardımcısı kadrosu verilir ve bilgisayar koordinatör öğretmeni müdür yardımcısı olarak görevlendirilir. Bu nedenle idari tatillerde diğer öğretmenler tatil yaparken formatörler okulda bulunur. yine öğretmenin dersi yoksa okulda bulunmak zorunda değil ama formatör öğretmen mesai saatlerinde okulda bulunmak zorundadır. benim bildiklerim bunlar ve bulunduğum okulda - genel lisede çalışıyorum- uygulama bu yönde. Varsa yanlış bi durum bilgimiz olsun.

turhan287' Alıntı:
Çalışmaktan zarar gelmez, Anasınıfı öğretmeni bişey istemiş bunu yapacak başka kişi yoksa okulda sen yaparsın tabikide ama illaki böyle cezalar vermenin anlamı yok bu güç gösterisi yada acizlik konuşarak halletmek en iyisi bir eğitimcinin pekiştirmenin, düzeltmenin cezadan daha etkili olduğunu bilmesi gerek.

HOCAM İSTEME ÜSLUBU ÇOK FARKLI O ANA SINIFI ÖĞRETMENİ USTA ÖĞRETİCİYDİ O GİTTİ ARKASINDA 4 TANE ÖĞRETMEN GELDİ GİTTİ BEN KADROLU ÖĞRETMENİM BENİ OKULA KÜSTÜRDÜ OKULDA İŞİMİ YAPIYORUM ÇEKİP GİDİYORUM. AKILLANDIM KENDİ FOTOGRAF MAKİNAMLA FOTOGRAFCI GİBİ HER ŞEYİ ÇEK SİTE YAYINLA ŞUNU YAP BUNU YAP ARTIK SAAT 17:00 OLDUMU OKUL BENİM İÇİN BİTİYOR KENDİ ÖZEL HAYATIMDAYIM SENEYE ASKERE GİDECEM ARTIK FORMATÖR FALAN OLAMAYACAM. SIRF STAJERLİK İÇİN ASKERE GİTMEDİM ÖĞRETMEN OLDUM ARTIK DOPRA DOPRA OLAYA GİRİYORUM ATABİLİYORSA ATTINDA GÖRELİM. BİZİM MÜDÜRÜN İÇ YÜZÜNÜ ANLATSAM HİÇ BİR BAYAN ÖĞRETMEN ÇALIŞMAK İSTEMEZ....

dukak kardeşim 12 saat değil 10 saat. 24 saat ekders alamazsın. 6 saate girsen 18 12 saate girsen 18 38 saate girsen 18.

BEN YANLIZ BIRAKMAYAN BENİM YANIMDA OLAN MESLEK TAŞLARIMA SONZU TEŞŞEKKURLER İYİ VARSINIZ.....

hocam stajerliği kaldırdıktan sonra onlara yokuşun en alasını göster ne yapabilirler öğretmenliktenmi atacaklar sanki

Tecrübelerim şunları söyler: Öncelikle ne söyleyeceğinizi ve akabinde ne söyleneceğini bilin. Yani görev ve sorumluluklarınız, ilgili mevzuatı okuyun, öğrenin, adınız gibi bilin. İnanın Kaymakam bile karşınızda duramayacaktır. Ama ilişkileriniz elbette ki limonî olacaktır. Yok idareciler size karşı iyi ve dürüst ise, siz de onları geri çevirmeyin. Ama tersi durumda gözünüzü budaktan sakınmayın. İster stajiyer ister asil, farketmez...Dosyam bayağı bi şişkin ama inanın gurur duyuyorum desem yeridir. Ezdirmeyin kendinizi ne olur !...

selamlarımla.

Stajer isen bilgini gizleyebilirsin. Zaten denildiği gibi stajerlerin amirleri sorumludur.Yani sana birşey olmaz. Bir de ben şubat 2006 da atandim stajerligimin 2. doneminde kisadonem askerlik yaptim -Agustos celbi- geldiğimde stajerligim kalkti. Yani hizmeetten sayiliyor. Bence bir an once bitirmeye bak..

kerdeşim korkmayın.Müdüre şuna buna ezilmeyin.Memurun işinden atılabilmesi için bakanlar kurulu kararı lazım.Onu da danıştay bozar.
Siz hiç müdürle tartıştı diye memurluktan çıkarılanı duydunuz mu?
En fazla yer değiştirme,Kademe ilerlemesi durdurmu filan olur.
Haklı olduğunuz işte sabit kadem olun.
İnsanlardan değil herşeyin ipi elinde olan Allah tan korkun.

hocam durumuna üzüldum ama sen sıkma canını sen stajermişin. Dolayısıyla sana ceza ve-ri-le-mezzzz...köprüyü geçene kadar idare etmeye çalış. sonrasını sen daha iyi bilirsin..

sayın hocamsıkma canını, aday ogretmen cezai yaptırıma tabi tutulamaz, 2. sicil amirine itiraz edebilirsin istersen. tekrar gecmiş olsun

Benzer birdurum bebnimde başıma geldi gözümü karartıp memuriyetten atılmak pahasına il milli eğitime lşikayet ettim bende anlayabiliyorum seni hocam bende öyle laboratuarın elektrik tesisatını tamirattan tutta perde pano alımı için bile it gibi çalıştım Allaha havale ediyorum bazı i....leri yukarda Allah var.Bu arada sağolsun ilsorunumu çözdü

Ayrıca osimdi arkadaşım doğru söylüyor bazı müdürler kendi çapında işler yapıyor bazıları kendini cumhurbaşkanı zannediyor sonuçta hepimiz aynı yerden maaş alıyoruz ve hepsi öğretmen kökenli aslında bir sınıfın sınıf başkanı ve diğer öğrencileri gibiyiz bence müdürlerle değişen bişey yok yani aslında.AyrcaHaklı olduğunuz işte sabit kadem olun.
İnsanlardan değil herşeyin ipi elinde olan Allah tan korkun. sözleri çok çokdoğru haksızlıklara prim vermememiz gerek cidden

Ayrıca osimdi arkadaşım doğru söylüyor bazı müdürler kendi çapında işler yapıyor bazıları kendini cumhurbaşkanı zannediyor sonuçta hepimiz aynı yerden maaş alıyoruz ve hepsi öğretmen kökenli aslında bir sınıfın sınıf başkanı ve diğer öğrencileri gibiyiz bence müdürlerle değişen bişey yok yani aslında.AyrcaHaklı olduğunuz işte sabit kadem olun.
İnsanlardan değil herşeyin ipi elinde olan Allah tan korkun. sözleri çok çokdoğru haksızlıklara prim vermememiz gerek cidden

bilgisayar formatörüyüm.. okulda bulunduğum saatler genellikle 9:00-16:00 .. öğle arası yok.. ders programının değişmesinden dolayı 8:50 de olan derse geç kaldım.. sınıf öğretmenleri de bahçede sigara içiyormuş.. çocuklar bilgisayar sınıfının bulunduğu koridorda baya bi gürültü yapmışlar... sonrasında müdür yardımcımız öğretmenlerinin ve öğrencilerin yanında benim için baya gür bir sesle mesai saati 8 - 5 ama müdürün gevşekliğinden dolayı uymuyor soruçturma açıcam artık demiş.. ama sonrasında bana hiçbir şey demedi... sadece öğretmenlerin yanında benim mesai saatine uymadığımı sert bi şekilde söylemiş.. benim haberim olmadan soruşturma açılabilir mi? Eğer beni çağırıp soruşturma açacağız derlerse savunmamı nasıl yapmalıyım?
not1: stajyerliğim kalktı.. not2: idarede mesai saatleri konusunda tam bir uyumsuzluk var müdür bey 9:00-16:00 gelmemi söyledi öğle arasını kullanmadığımdan dolayı müdür yardımcıları aynı ek dersi aldığımızdan mıdır nedir bu konuda huzursuzlar.. bunu diyen müdür yardımcısıyla aynı saatte çıkıyoruz bu arada...

şimdiden teşekkür ederimm fikirlerinizden dolayı...

hocam müdür yardımcısı soruşturma filan açamaz dert etme. Gelip size söylerse ki size soruşturma açıyorum, ee daha ne bekliyosun yazmaya başlayın diyebilirsin.
Hocam savunmanız istenirse aynen şunu yazın.
"uyuyakalmışım insanlık halidir, geç kalmakta başka bir mazeretim yoktur." bundan sonra daha dikkatli olursunuz açık vermezsiniz ama mutlaka bir açık bulursunuz sıra size gelir.

Yaw bu müdür yardımcısı kimdir ne yetkisi vardır kim takar onları. Hocam sizin idari amiriniz müdürdür rahat olun..

the_korsan' Alıntı:
hocam müdür yardımcısı soruşturma filan açamaz dert etme. Gelip size söylerse ki size soruşturma açıyorum, ee daha ne bekliyosun yazmaya başlayın diyebilirsin.
Hocam savunmanız istenirse aynen şunu yazın.
"uyuyakalmışım insanlık halidir, geç kalmakta başka bir mazeretim yoktur." bundan sonra daha dikkatli olursunuz açık vermezsiniz ama mutlaka bir açık bulursunuz sıra size gelir.

hocam peki bana söylemeden soruşturma açabilir mi çünkü diğer öğretmenlere soruşturma açıcağım demiş bana bi şey demedi... sıra bana gelip açık bulsam da kullanabileceğimi sanmıyorum.. çok açıkları var aslında..

Geri