MÜDÜR UYARI CEZASI VERDİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

Kodla Büyü
yönetmelikte ''formatör öğretmen en az 6 en fazla 10 saat derse girer.ders dışında da öğretmen öğrenci ve idareye her türlü bilgisayarla alakalı konularda yardımcı olur rehberlik yapar.'' deniliyo. elbette bunlar yazıyo diye bizler köle diiliz öğretmenlerin ve idarenin yaklaşım tarzınada bağlı ama sen yolun başındayım stajerim diye bana böle yapıyolar diye bi düşüncen varsa ve haklıysan, hizmet içinden sorumlu şube müdürüyle bi görüş mesaimiz 8 saat bizim onun olaydan haberdar olması ii olur.

hocam aynı şekilde banada mesai saatlerime uymam konusunda yazıyı hizmetli ile gönderdi ama ben pek sallamadım çünkü kendisinin bana bir önyargısı var benimde ona. ban akşam neden bizle oturmuyon bile dedi bende aynı işyerinde çalışıyoz diye akaşma görüşmek zorundamıyız dedim neyse. müdürün iyisi lisede olur sınıf öğretmeninden kusura bakmasınlar ama idealist karizmatik vizyonu olan müdür olabileceğine ben inanmıyom. rehber öğretmenin mesai saatlerine bakılmıyorsa, egzersiz yapanların ders ssaatlerini doldurup doldurmadıklarına bakılmıyorsa ve ben işlerimi aksatmadığım halde mesai saati deniyorsa ben ark niyet diş geçirmeye çalışma olarak algılarım bunu. birde kesinlikle idareciler hoş gözükme yada aramızı iyi tutma gib bir durum yok arkadaşalar. herkes işini yapar.....

görev ve sorumluluklarımız oldukça fazla ama bunları anlatmamız gerekiyor bir ön yargı var çalışılmadığı konusunda zamanla aşılacaktır.

Valla arkadaşlar,birkere insanları sırtınıza bindirmeye başlamıssanız artık sırtınızdan koloy kolay kolay inmek istemezler.Önemli olan başta yapılması gerekenleri yapmak.Yani herkesi bağlayan bir mevzuaat var ve buna herkes uyacak.Sorumluluklarımızı ve haklarımızı bileceğiz.Kimseden laf eşitmeyecek şekilde davranmalıyız.Kimseye gebe kalacak şekilde istekler bulunmamalıyız.Kısıca bize mevzuatta verilen görevleri yapacağız.Kikseyle duygusal ilişkiye girmeyeceğiz.Devlet yöneteminde duygusallığa yer olmadığını bilelim.Asıl olan herkesi bağlayan hukuktur bundan taviv verilmemeli.
Okullar bireylerin okulları değil dolayıyısyla devletin okullarında memur olanlar devletin kurallarını uygulamaları zorunlu olduğu bilinmeli bilmek istemiyorsalar hukukla bildirilmele GELECEK HUKUĞUN OLACAKTIR.

KARDEŞ SAKIN KENDİNİ EZDİRME NE OLURSA OLSUN EYVALLAH ETME..

Nedendir Bilmem bu tip Müdürler beni bulmaz ki.İnanın Bunları okudukça Dişlerimi Sıkıyorum ya.Bu nasıl anlayış bilmiyorum anlamıyorum

formatör öğretmenler

fORMATÖR ÖĞRETMEN labratuardan sorumludur. Normal mesai saatlerinde çalışır müdür ve diğer idareci personel gibi. Labratuarı düzenler proje çalışmasınada bulunan öğrencilere yardımcı olur. Labratuardan faydalanmak isteyen ( ders için) öğretmenlere ekipmaının kullanılması vb konularda yardımcı olur. aslında ders görevi yoktur ama son atamalarda bunuda getirdiler yanılmıyorsam. Müdür savunmanızı yada sizin fikirlerinizi almamış ise yanlış yapmış. kimsenin özel işini yapmak zorunda değil. Ama ders ile ilgili ise ve bilmiyorsa yardım edilebilir. Labratuara tıkılıp kalmanın bir anlamaı yok. Çeveresine faydalı olmalı insan.

arkadaşım görevinizin neler olduğunu öğrenin zamanında gidin ve giriş çıkışlarınızı belgelendiriniz.Kesinlikle öfkeyle hareket etmeyiniz.haklarınızı hukuki yönlerden arayınız.
Size soruşturma açarım diyenede ben görevimi yapıyorum siz bilirsiniz deyin geçin.Eğer iyi bir idareci ise kuralları biliyordur.Kolay kolay haksız yere soruşturma açamaz açarsa hapı yutar eğer haklı sen çıkarsan şikayet edersin o zaman anadan emdiği sütü burnundan getirirler müfettişler.Haklı isen hiç korkma

Nedir bu stajyerlerin çektiği kardeşim bende öyleyim kalksında kurtulalım şu sfattan yaaa...
sene başında memur yanıma gelip benden bilgisayarına format atmamı istedi bende görevim olmadığı halde kendisini kırmadım ve format atayım dedim. Okulda ogün derslerimde fulldu (6 saat) tenefüs aralarında gelir atarım dedim ve her tennefüs koşup yapmaaya çalıştım fakat klavyesi F klavye oldu için işletim sistemi tanımadı ve yüklenmedi bende klavyeyi değiştirelim dedim. Diğer ders devam edeyim dedim. Diğer ders geldiğim de kalsın dedi neden dedim müdür yardımcısı hasari hoca öğleden sonra yapsın demiş dedi. Bende direk şunu söyledim benimde öğleden sonra işim var dedim (zaten altı derse giriyorum yorgunluktan ölüyorum). Ogün bu gündür hala yapıyorum. Rica etseler başım gözüm üstüne ama görevim olamdığı halde bana emir niteliğinde söylerlerse yapmam. Ben bilgisayar öğretmeniyim işimi yaptıktan sonra beni kimse okulda tutamaz. Zaten stajyerler okulların şamar oğlanlarına dönmüşler müdür müdür yardımcıları ilk onları kullanmaya çalışıyor. Şu stajyerlik kalksada hepimiz rahata kavuşsak. Diğer öğretmenlerinde havasından geçilmiyor sanki senden rütbeliler sonuçta hepimiz öğretmeniz....Hepimize kolay gelsin.... :!: :!: :!:

biz bilgisayar öğretmenleri, öğretmen değilde okulun teknolojik işlerinden sorumlu personel gibi görülüyoruz malesef.

Tadını çıkar bir daha geçmez eline

Hocam benim başımdan bunun gibi inan o kadar çok olay geçti ki haddi hesabı yok :D
Stajerlik benim için baya zordu bendende kaynaklandı biraz bilen arkadaşlar şimdi içlerinden gülüyorlardır eminim. :+1:
stajeröğretmen demek askerde acemi asker demek ne istersen yap kimse sana ceza veremez hiç altta kalma zaten stajerliğin kalkınca sıradan öğretmen kimliğine gireceksin ister istemez bence bu anların tadını çıkar. Not: Benim stajerken aldığım sevk ve raporların haddi hesabı olmadı kaç kere aldığımı bende bilmiyorum kafana göre takıl hayat güzel :+1: Biraz tiyatro yeteneği lazım o kadar iyi oyunlar :alkis: :+1:

Arkadaşlar! En güvenli ve doğru olanı haklarınızı ve sorumluluklarınızı bilmenizdir kanımca. Gördüm ki herkes derse girme zorunluluğu olmadığından bahsediyor. Oysa en az altı en fazla on saat derse girme zorunluluğu var. Mesai olarak çok açık bir ifade olmasada genel görüş 08-17.00 olarak algılanıyor çünkü BTS lerin internet kafe gibi halka ve öğrenciye açılması ancak mesai dışında mümkün olabilir.
Arkadaşımızın durumu gerçekten sıkıntılı ama bir şey çıkarabilirler mi? Kesinlikle hayır. Ama uyarı cezasını okul müdürü verebilir bu yetkisi dahilinde.
Bence sıkıntılı durumun çözümü dertlendiğimiz bu işten istifa etmek ve yeni görevlendirme istememek, ya da her şeyi göze alıp dik durmak ve sadece işimizi yapmak.
İnşallah hayırlısı olur...

==============

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaş Allah yardımcın olsun. Ben 10 yıldır dediğiniz tip de idarecilerle çalışmadım ya da çalıştım farkına varmadım ! Öğretmen ya da daha geniş kapsamı ile devlet memuru Görev ve Sorumluluklarını bilir ve ona göre çalışmalarını sürdürürse kimse birşey yapamaz. Yok şu şöyle dedi bu böyle dedi ile uğraşmanın bir manası yok. Bir TÜRK büyüğünün dediği gibi "KİTAP DA NE YAZIYORSA O.."
Her konu ile ilgili mutlaka Kanun, Mevzuat, Yönetmelik, Genelge vs. vs. vardır. sen orda yazılanları bil ve uygula. UNUTMADAN bildiğini de Müdüre ve diğer idarecilere hissettir. Konu kendiliğinden çözülecektir.

İyi çalışmalar....

murat_ay' Alıntı:
Arkadaşlar! En güvenli ve doğru olanı haklarınızı ve sorumluluklarınızı bilmenizdir kanımca. Gördüm ki herkes derse girme zorunluluğu olmadığından bahsediyor. Oysa en az altı en fazla on saat derse girme zorunluluğu var.

Hocam ilk mesajın tarihine bakın, geçen döneme ait, böyle bir zorunluluk yoktu, bu zorunluluk 2007-2008 eğitim öğretim yılı ile beraber geldi..

hocam soruşturma veremezler.zaten anladığım kadarıyla öylesine bi yazı yazmışlar.Size verilen yazıyı okulun yazı işleri memuru gelen-gide evrak defterine işlemişmi bi bakın.Zannımca işlememiştir.İşlemişse soruşturma açmak zorundalar, ama zannetmiyorum hiçbir müdür bu sıkıntıyı göze alamaz.Soruşturma açılınca kendi başı da belaya girecek.Senin notunu düşürecek.Eğer notunu fazla düşürürse seneye başka okulayolamak zorundalar.Başka okulda beşerılı olursan şu anki müdürün hakkında soruşturma açılır.
Hiç korkma hepsi blöööööfff

ben de 15 arkadaşla birlikte şuan formatörlük kursuna gidiyoruz.tabiinelerle karşılaşacağımızı bilmiyoruz.Ama yazılanlar işimizin tahminimizden zor olacağını gösteriyor

Ya müdür filan bişey yapamazda adamlarda bazen haklı hani adam formatör olmuş sabah 10:00 geliyor öğlen 14:00 çıkıyor kafasına göre o gün için 6 ders saati çalışıyor. Sen sabah mesai saatlerine uy adam gezsin. Ben bunu yediremediğimden ve belli bir zaman sonra bunları yapan o kadar çok ki formatörlük aylakçılık olarak adlandırılcağından formatörlüğü bıraktım.

zor yaa bu formatörlük olayıı nerden oldum ki bilem yakında bana da verirler uyarı falan yadım etmiyorum diye.Zaten müdür sözlü uyardı benimle öğretmenler iletişime geçemiyorlarmış. "Yok öyle bişey ben bana rica eden herkese yardım etmişimdir" desemde müdür inanmıyor.hem stajyer hem formatör zormuş yeni anladm

en güzeli öğretmenlik..
ders bitincede arka kapıdan kimseye görünmeden okuldan çıkmak :D

hocam çok geçmiş olsun...Siz formatör olduğunuz için idareyle arayı bozmuşsunuz..Bizim okulda da hiçbişeyden anlamayan branşı teknoloji tasarım olan bi formatör öğretmenimiz var.Ben de onun işlerini yapamam dey,ince müdür bana çıkışt. Neymiş efendim yapmak zorundaymışım..Hocam herkes görevini bilsin dedim."Sen hala Stajyer öğretmensin..." dedi.. illaki herşeyi yazılı olarak mı verecez anlaşmak zorundaymışım yani o oturacak ben hem 28 saat derse giricem sonrada öğretmenleri memnun etmek için çalışıcam...Millet benim sırtımdan paar kazanacak..İşlerinizi yapmam deyince bana mükemmel bi ders programı hazırladı..ANLAYACAĞINIZ HAFTANIN 3 GÜNÜ SABAHTAN AKŞAMA KADAR OKULDA BEKLETİYO BENİ..Stajerliğimi de arada hatırlatıyo ben de o da kalkar hocam günün birinde dedim..."KALKMAYDABİLİR HOCAM" DİYE BİR CEVAP ALDIM...
YALNIZ DEĞİLSİNİZ HOCAM SIKMAYIN CANINIZI...BENDE HALA ÇİLE ÇEKEN BİR STAJER ÖĞRETMENİM.... :(

ben de formatör öğretmenim ama formatör olsan da olmasan da okuldaki bütün teknolojik aletlerin yükü bizlerin üzerinde.
çalışırsın çalışırsın ne bir takdir, ne de bir teşekkür. bir de en sinir olduğum bildiği halde başkalarının üzerinden geçinmeye çalışan öğretmenler.
Madem bilmiyorlar bilgisayarı gitsinler o zaman kurs alsınlar. Ben eski okulumda memurun yapacağı işleri bile yapıyordum. En basitinden yazı yazmak mesela. Ama kadro boş olduğu halde ve istediğim halde bana bölüm şefliği bile vermediler.
Sanırım bu bizim mesleğimizin kaderi.
Hepinize Allah sabır versin.

Hocam hepimiz bu yollardan geçtik benim müdürüm bayandı.Kendinin yapacağı bütün işleri yaptırdı.Okuldan nezaman çıkarsa benide ozaman gönderirdi.Kasabada çalıştım 3 okul vardı hepsine birden ders verdi.Genede 76 ile kaldırdı stajerliğimi hakkımı helal etmiyorum

Hocam stajer iken cezaî bir işlem uygulayamazlar. Stajerlik demek okul idaresine "Bu öğretmeni al ve eğit." demektir. Eğer sana ceza vereceğini söylüyorsa bu onların başarısızlığıdır. Anladığım kadarı ile müdürünüzün üstleriye arası iyi. Dolayısı ile orda pek kimseden korkusu yok. Rahatça herkesi tehdit edebiliyor. Ama hiç kimse yetkisinin üstünde bir şey YAPAMAZ. Korkma ve sen yine de asalet tasdik olana kadar işini iyi şekilde yapmaya çalış.

Bana kalırsa sen seneye bir daha formatörlük falan alma. görsünler o zaman nasıl oluyormuş sana muhtaç olmak. (TABİ BU BENİM GÖRÜŞÜM)

Allah yardımcın olsun. Unutma insanları kahraman yapanlar onlara zulmedenlerdir... Bu benim düşüncem...

BAK HOCAM SANA İYİ BİR ÖĞÜT. ÖNCE FORMATÖRLÜĞÜ BIRAK. SONRA BİLGİSAYAR DERSLERİNE GİRMEYE BAŞLA. ONDAN SONRA İNTERNETİ OKULUN S
SÜREKLİ BOZ. İNTERNET ÇALIŞMASIN.SONRA MÜDÜRÜN BİLGİSAYARINA AĞDAN GİR ÇÖKERT. MEMURUNUNKİNİ ÇÖKERT. BAKALIM BAKALIM E-OKULA GİREMEYEN MÜDÜR N YAPACAK? EĞER BUNLARI YAPMAM DİYORSAN SEN BİLİRSİN. SANA TAMİR ET DERLERSE STAJERİM YAPAMAM DERSİN.

Hocam bizler formatör öğretmeniz, bilişim eşşekleri değiliz. İdarecine uygun bir sıfat bulamıyorum maalesef. Sen o okuldan gitmeye bak hocam.

Geri