MÜDÜR UYARI CEZASI VERDİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

Kodla Büyü
nese' Alıntı:
arkadasım bnde bu tarz bişe yasıyom fakat müdür yardımcımla. günlük planlarımı evet vaktinde imzalatmadım. müfettiş geldiini duyduğum için imzalatmak isteyince (tüm planlar hazır) de bunun soruşlturmalık bir durum olduğunu söledi. korkmadım çünkü zaten böyle bir hakkı yook.

gelen müfettiş geçmişe dönük ders planı soramaz. Ders planı sadece o ders için sorulabilir. DErs planını ders bittikten sorna yırt at istersen. Saklamak zorunda değilsin.

Hocam ben problemlerin konuşarak halledileceğini düşünüyorum. Müdürünüzle iyi ilişkiler kurmak bence her öğretmenin görevi olmalıdır. Elimizden geldiğince öğretmenlerimize yardımcı olmalıyız ders konusuna gelince arkadaşlar benim öğrencilerime benden daha iyi kim ders verebilir ? Formatörde olsam onları boş bırakan öğretmenlere emanet edemem.
Sadece kendi fikrimdir mazur görün.Biz öğrenciler için varız.Ders öğretmeni yoksa ne olacak

Bravo güzel yazmışsın hocam.
Kesinlikle iş arkadaşlarınla, müdürünle iyi geçineceksin öğrencilerini seveceksin. Yoksa bu mesleğin tadı tuzu kaçar okuldan bir soğudun mu yandın. Ömür boyu her sabah o okula gitmek zulüm gelir sana.

Formatör Öğrt. Görev Alanı Belirlenmiştir.

Formatör arkadaş sana okul müdürü o şekilde soruşturma açamaz. Formatör öğretmenler rehber öğretmenler gibi çalışır ve ücretini alır. Çok sıkışırsan yasalarla haklarını belirten yazıyı iletirim.

Stajer öğretmene de cezai işlem uygulanabiliyor. İlk olarak memurluktan çıkartma ama eğer suç hafif bir suçsa kınama ve uyarı cezası verilebiliyor ben böyle okumuştum

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 56. maddesinde aday memurların; “... adaylık süresi içinde hal ve hareketlerinde memuriyetle bağdaşmayacak durumları, görevde devamsızlıkları tesbit edilenlerin ... ilişikleri kesilir...” denilmekte olup, böyle bir davranış sergileyen aday memura, anılan kanunun 125. maddesi hükmünün uygulanmasında isabet bulunmadığı yolunda Danıştay 8. Dairesinin E.:1991/1603, K.:1992/705 sayılı kararı açıktır. Ancak; ilişiklerinin kesilmesini gerektirmeyen daha hafif nitelikli kusurlu davranış içinde bulunan aday memurlara disiplin cezası verilebileceği Danıştay 5. Dairesinin E.:1990/3713, K.:1991/154 sayılı kararından anlaşılmaktadır.

hacker a katılıyorum.stajyer öğertmene böyle bir konuda soruşturma açılamasz.ayrıca uyarının bir bağlayıcılığı yok.bu senin aldığın sarı zarf.sadece 2. ve 3. uyarıyı almamaya çalış.zaten iş daha çok büyüyecek olursa müfettişler işin içine girecektir.
ancak şimdilik endişelenmen gereken bir durum yok,ayrıca yapabileceğin bir şey de yok.
formatörlük görevi gereği mesai saati bitimine kadar okulda bulunmak zorundasın.
sarı zarf sadece yaptığın bir şey hakkında bilgi verir:Dbunu yaptın bundan sonra yapma ama yaptığın yanına kar kaldı manasında sadece....

Arkadaşım stajerliğin kalkana kadar idare et. Korkma memur olduktan sonra bişey yapamayacaklarını biliyorlar onun için şimdi sıkıştırıyorlar ama bişey yapamazlar. İdare et.

:!: ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ARKADAŞLAR BEN LİSEDEYİM ÇOKTA İİ BİR MÜDÜRÜM VAR OKULUN İŞLERİNDEDE YARDIMCI OLUYORUM AMA İSTEYEREK TABİ BİZİM OKULDA YÖNETİCİ ÖĞRETMEN AYRIŞMASI YOK HERKES KARDEŞ GİBİ :D

hocam öncelikle kafanı takma rahat ol. senin hesap veremiyeceğin birşeyin olmadığını düşünüyorum. müdürünle konuşurken sakin olmaya çalış.haklıyken haksız duruma düşmeni istemem

alemci_ali' Alıntı:
:!: ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ARKADAŞLAR BEN LİSEDEYİM ÇOKTA İİ BİR MÜDÜRÜM VAR OKULUN İŞLERİNDEDE YARDIMCI OLUYORUM AMA İSTEYEREK TABİ BİZİM OKULDA YÖNETİCİ ÖĞRETMEN AYRIŞMASI YOK HERKES KARDEŞ GİBİ :D
bak hocam, okulunun kıymetini bilmelisin. okullarda idarenin tutumu çok önemli, bizim okulda ise müdürüm ve yardımcıları neredeyse hiç bir öğretmenle konuşmuyorlar. herkes birbirine surat yapıp duruyor ne yazık ki daha öğretmenlğimin ikinci ayında uyarı cezası aldım. daha geçende bir öğretmenimiz de kınama cezası aldı. mdüüümüz ikide birde yazılar çıkarıyor moralimizi bozuyor, herkes kendinden şüpheli acaba ne yaptım da bu adam bu yzaıyı çıkardı. ilk fırsatta o okuldan ayrılmak istiyorum.

balemine' Alıntı:
idareyle aran iyi oldumu rahatsın birde pasif kalmayacaksın dişini göstericen arada..
dişimi gösterdiğim için uyarı cezası almıştım :) kınama alan arkadaşta müdürü dövmek istemişti, ben o kadar ileri gitmemiştim uyarı ile yetindiler şimdilik.

ya bu 8-15 rası okulda bulunma ikili öğretim yapan okullar için mi?sabahın 8inde okulda olmak.ya bari okulda yatıp kalkalım.Formatörler en az 6 saat derse girmek zorunda.en çok 10. Yani bu idareye göre değişebilir tabii :mrgreen:

ct442002 arkadaşım bence bunlar çare değil biri gider biri gelir derler yada yalaka biri çıkar bende yaparım o işleri der.Sonra yine kötü sen olursun okulda teknolojiyle, bilgisayarla ilgili öğretmenlere yardım zaten bilgisayar ve formatör öğretmenlerin görev listesinde yazıyor fakat bence arkadaşın takıldığı konu benim gibi stajer olması ve verilen işleri davranışları gururuna yedirememesi bunun için en güzel çözüm bilmiyorum yapamıyorum bahanesidir.Eğer bir işi yadırgadıysan yapmıyorum değil bilmiyorum demek lazım ve birilerine yardım etmek için her bildiğini anlatmamaktır. Ben 1 senede şunu öğrendim 70 kişilik kalabalık okullardan uzak dur. Herkese yardım etme. Birçok şeyi bilme, eline düştüklerindede canlarını çıkar :lol:

nese arkadaşıma şunu belirtmek isterim.Öğretmen idareye planlarını imzalatmak zorunda değil.idareci dersine geldiğinde hazır olması gerekir.

evt bn de sonradan öğrendim bunu geldiiği günün planını göstermek yetio teşekkürler hatırlattın için hocam

olay olalı çok olmuş gerçi ama geçmiş olsun arkadaşım tabiki böyle bir ortam olması çok kötü insan nefret eder herşeyden. merak etdim bu yazının evrak kayıt numarası varmı yani gerçekden resmi olarakmı yazmış. resmi olarak yazmışsa bence yapılacak en güzel olay her görevin en az 2 gün öncesinden saat ve içeriği belirtilerek size verilmesini istemeniz olur neticede öyle her öğretmen arkadaş haydi bana yardım et denildiğinde yardım edemeyiz bizimde kendi planımız dahilinde bissürü işimiz var devlet bizi oturalım diye tutmuyor heralde orada. resmiyetde herşey planlı yapılır öyle dandun iş olmaz bakalım işleri resmiyete dökmek kimin işine geliyormuş senin kıymetini ancak o zaman anlarlar diye düşünüyorum.aslında bizler belki farkında değiliz ama bilgisayar öğretmenlerine çok iş yaptırıyorlar neticede bize amirlerimiz lisanssız programı yüklememizi rica etmesi bile büyük bir suç ve bizim onun bu isteğine karşılık vermemizde onun için aldığımız riskli diğer büyük bir suç tabi yine burası türkiye denilecek ama unutmayalımki amirlerimiz bizlere gerekli alet edavat ve ortamı hazır tutmakla yükümlü olan kişiler yani bizim bu işi yapamam gerekçelerimde şunlar denilecek çok yanımız var velhasıl işler insan ilişkilerinden çıkar resmi ilişkilere dönerse bilgisayar öğretmenlerinin kendisini savunacak olduğu çok konu ortaya çıkar bizler iyi niyetli işleri halledici yaklaşıyorsak birazda kıymet bilmeleri gerekmezmi ??? dilerim idare ve öğretmen arkadaşlarınla uzlaşmaya varırsınız ve onlarda durumun farkına varırlar yada epey zaman olmuş varmışlardır umarım ve okulun açılacak olduğu şu günlerde lanet okumuyorsundur...

ah bilgisayarcılar ah.. nedir bu çektiğimiz..
aslında bilgisayar öğretmenliği hem iyi hem kötü. iyi-kötü yanlarını arttırmak da kendi elimizde; bunu anladım. mesela yaptığın işi sürekli parça parça göz önlerine getirceksin. yapabileceklerini birden değil ballandıra ballandıra yapacaksın. bir de ben donanımsal (tamir vs.) işlerin yazılımsal işlerden daha çok hora geçtiğini düşünüyorum. elbet yazılım da büyük büyük iş; ama bilen yok ki- illa elle tutulur bişey görecekler.
hele stajerlik zulümdür.. güya sana yardımcı olacaklar o yıl.. moralini bozmaktan başka pek bişey yapılmaz o yılda "sen stajersin sen stajersin" diye. bence bir öğretmen stajerliği kalktıktan sonra kendine gelip bişeyleri yerine oturtmayı başarıyor. ama stajerlik döneminde adamdan sayılmıyorsunuz malesef.. hele ilk yıl size ne program sorarlar-ne ders.. güya yol gösterecekler o yıl, tersine pek aralarına alınmazsın.
şükür.. stajerlik kalktı da adamdan sayıldık :D

kendinizi ezdirmeyin, ne geliyorsa başımıza ezikler yüzünden geliyor....sen dövemiyorsan haber ver ben halledim:}}}}}

ct442002 yanılıyor olabilir. Bu tür kişisel davranışları olan adamların toplumsal çıkarları düşüneceğini pek zannetmiyorum. sen o okuldan gidersen pek umurunda olmayabilir. Derslerin boş geçmeside. Sen en iyisi verilen görevleri rölantide yapmaya çalış. Stajyerliğin kalkınca da, formatör öğretmenin görevlerini koyarsın müdürün önüne. Ondan sonra haklarını ararsın. Şimdilik senin haklarını rehber öğretmenin arasın.
Bazı bilgisayarcı arkadaşlar formatörlük bizim hakkımız diyorlardı. Şimdi de bütün aburcubur işleri bize yaptırıyorlar, saat 5'e kadar bekletiyorlar, derse de giriyoruz diye sızlanıyıorlar. İki iş bir arada olunca biraz sıkıcı olur herhalde. En iyisi herkes kendi işini yapsın.

yaw kardeş bu olayı o kdar abartma. benim dosyamda 10-15 tane varı bu uyarılardan. hiç bişe olmuyor. 5-10 yılda bir devletimiz sıfırlıyor bu dosyaları yani affediyor.

HOCAM AYNI SORUNLAR HEPİMİZİN BAŞINDA KORKMA EN AZINDAN
SANA ASKER ÖĞRETMENSİN YATILI OKULDA BİRDE BEDAVA NÖBET ÇAIKARMADILAR İNAN DAHA KÖTÜ
DURUMDA OLAN ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZDA VAR. BUNUN TEK NEDENİ MEB'İN BİZİ YALNIZ BIRAKMASI

mdoganoglu' Alıntı:
HOCAM AYNI SORUNLAR HEPİMİZİN BAŞINDA KORKMA EN AZINDAN
SANA ASKER ÖĞRETMENSİN YATILI OKULDA BİRDE BEDAVA NÖBET ÇAIKARMADILAR İNAN DAHA KÖTÜ
DURUMDA OLAN ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZDA VAR. BUNUN TEK NEDENİ MEB'İN BİZİ YALNIZ BIRAKMASI

+1000
Biraz dik durursanız, sorun kalmaz.....
Öğretmen isterse, müdürle daha fazla uğraşabir.....

@HACKER isimli arkadaşıma bir not düşeyim.

Stajerlere soruşturma açılmaz.Aday Memur olduklarından yetersiz bulunup görevden alınırlar.

675 DMK Aday Memur Yetiştirme Maddesi

Arkadaşlar Merhaba,
Seizma arkadaş sana da öncelikle geçmiş olsun. Bende bir 4 senelik bilgisayar öğretmeni (ve yeni formatör) olarak öğrendiklerimi ve bunlardan yola çıkarak düşüncelerimi iletmek istedim. Aldığım eğitim sonucunda anladım ki görevlendirileceğim okulda bilgisayar öğretmenliği dışında okuldaki öğretmenlerin bilişim teknolojileri karşısındaki eksikliklerini gidermek, onların teknolojiye olan korkularından dolayı kaynaklanan korkularını yenerek onları bilgisayar dersliğini kullanmaları konusunda teşfik etmekti. Ve ben çalıştığım okullarda bunları yaptım. Tabi bazı öğretmenler yıllık planları için bile yardım istediler, bazıları evlerindeki bilgisayarı bile okula getirip ilgilenmemi istediler, daha neler yaşadım neler. Ama hiç bir zaman kullanıldığımı hissetmedim geçen sene bilgisayar öğretmeni olarak 1-8. sınıflardaki bilgisayar derslerine girdim öğretmenlere ücretsiz bilgisayar kullanım kursu açtım hepsinin sertifikası vardı ama benim açtığım kursa geldiler. Bütün bayram ve törenlerde öğretmen arkadaşlara yardımcı oldum. Anasınıfı öğretmenine 23 nisan için çocuk müzikleri indirdim. Öğrencilerin resimlerini dijital kamera ile çekip onları photshop ile yaptığım scriptle topluca küçültüp teker teker e-okul'a ekledim. Bunlar benim işim değildi yapmasaydım kimse niye yapmadın demezdi diyende cevabını alırdı ama ben görevlendirdiğim okulda diğer iş arkadaşlarımla beraber ortak bir görevi paylaşıyordum onların başarısı benim başarım, eksiklikleri de benim eksiğimdi onların eksik olduğu bir konuda benim yeterli olmam benim için çok iyi birşey. Ve bunların hep karşılığını aldım 23 Nisan'da 1 ay boyunca benim intetnetten indirdiğim müziği çocuklara çalıştırıp mükemmel bir iş çıkardıktan sonra teşekkür konuşmasında tek işi internetten indirdiği bir müziği cd ye kopyalamak olan öğretmen arkadaşını eşinin ve milli eğitim müdürünün yanında onere ederek bilgisayar öğretmenimiz desteği sayesinde başardık demesi... Neyse anlatacak çok olay var. Tabiki anasınıfı öğretmenine hocam benim işim değil internetten indirebilirsin diyebilirdim! Bu arada Okul fotmatörünün mesai saatleri 08.00-17.00'dir ve haftada en az 6 saat en fazla 10 saat derse girmekle yükümlüdür. Stajer olsun olmasın kurallara uymayan formatörün (öğretmen demiyorum!) 6 aylık sözleşmesi fesh edilebilir ve bir daha da kabul olmayabilir. En azından o il'de!!!

sakın unutmayın stajyerlerime de her zaman bu şekilde yönlendirmelerde bulunuyorum herşeyi yaparak kimse size aferin demez haır demeyi öğrenmek zorundasınız eğer size lütuf yaptığınızı düşünmeden buyuranlar varsa mücadeleye size düşeni eksiksiz yerine getirip ardından HAYIR diyerek tavrınızı koymalısınız.

Geri