Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

MÜDÜR UYARI CEZASI VERDİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında **** tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. ****

  **** Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  273
  Beğeni:
  0
  Değerli Arkadaslar Bugun Bana Verilen Uyarı Cezası Aynen Şöyle:
  "
  [align=center]OKULUMUZ PERSONELİNE[/align]
  Okulumuz formatör öğretmen olarak göreve başladığımdan buyana giriş - çıkış mesai saatlerine (08:00 - 17:00) uymanız gerektiği, zaman zaman kendisine sözlü olarak hatırlatılmasına rağmen halen bu uyumsuzluğu sürdüğünüz görülmektedir.

  Ayrıca okul içerisindeki sosyal etkinliklerle ilgili sizden branşınızla ilgili yardım isteğinde benim görevim değil diyerek arkadaşlarını geri çevirdiğini okulda sürekli yakınmalara neden olmuştur.

  Bu durumun tekrarı vuku bulmaması için tedbirinizi almanız, aksi takdirde savunmanızın alınarak soruşturma açılaçağı tebliğ ve rica olunur.

  Formartör ve Aynızamanda Bilgisayar Öğretmeni Okul Müdürü

  "

  Bu uyarı cezasını alma nedenim arkadasların yani öğretmenlerin şahsi işlerini yapmam hem formatörlük yaptım hemde bilgisayar dersine girdim her işi yaparsan iyisi ama olduya anasınıfı öğretmenine mp 3 cdsi hazırlamazsan müdürünüz hakkınızda bu şekilde uyarı verir. Ben saat 16:00 kadar bekledim işim yoksa 17:00 beklerim hem derse gir hemde o saate kadar ne yazık ki beklemek hakkım değil . Bu ceza hakkım değildiye müdürle konuştuktan sonra ilce milli eğitime gittim. Bütün sorun benmişim her işi yapacakmışım stajerimya sırf ondan hava attılar zoruma gitti bu sene askere falan gitmeyecem su stajerliğim çıksın insallah giderim Siz olsanız bu durum karşında ne yapardınız!
  Simdiden Değerli Arkadaşlarıma Teşşekkur Ediyorum.....

  DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM STAJERLİĞİM KENDİME GÖRE ÇOK ÇALIŞMAMA RAĞMEN UYGULAMA NOTUMA 76 PUAN VEREREK STAJERLİĞİM KALKTI ARTIK VASAT BİR ÖĞRETMEN OLARAK MEB GÖREVİME DEVAM EDECEM STAJER ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM KENDİNİZİ ÇOK FAZLA YORMAYIN HER ŞEYİ ZAMAN BIRAKIN LAF GELDİMİ SAKIN ALTTA KALMAYIN YOKSA İŞİNİZ ÇOK ZOR
   
 2. mehmetbol

  mehmetbol Site Gezgini

  Kayıt:
  18 Şubat 2007
  Mesajlar:
  78
  Beğeni:
  0
  ne yapabileçeğimi bilmiyorum ama ben bu formatörlük işlerine sinir olmaya başlatım her etkinlikte benden sinevizyon,müzik.v.s. istemeleri.Tüm öğretmenler sadece bir etkinlikte görev alırken ben hepsinde görev alıyorum,birde üstüne derslere giriyorum, diğer işleri sıralamama gerek yok galiba..... :!:
   
 3. sbil

  sbil Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Mart 2007
  Mesajlar:
  116
  Beğeni:
  0
  slm hocam öncelikle geçmiş olsun.duruma üzüldüm.koordinatörünüzle görüştünüzmü?
  sizin okula giriş-çıkış saatlerine dair yazılı birşey varmı?yani giriş-çıkışa uyduğunuza dair.bence yoksa bundan sonra belgelendirin.görevlerinizi yazılı olarak çıkartın ve sürekli üzerinizde bulundurun.gerekli durumlarda bunu gereken kişilere gösterirsiniz.anladığım kadarıyla adaylık durumunuzdan dolayı sizi şıkıştırıyorlar.maalesef adaylık durumu varken insanı daha fazla üsteliyorlar.eğer görevleri yapmaktan bahsediyorlarsa ve yapmadığınız öne sürüyorlarsa uygun bir dille derse girme zorunluluğunuz olmadığı halde girdiğinizi belirtin.eğer etkinlikler için sizdende yardım istiyorlarsa görevleriniz haricinde bunu size yazı ile bildirmelerini isteyin.yada diğer öğretmenlere nasıl görevlendirme onayı alınıyorsa aynı talepte sizde bulunun.yani aslında size geri adım atmayın diyeceğim ama adaylık durumundan dolayı cok fazlda diretemezsiniz ki en kötüsü ilçe milli eğitimde okul müd.destekler konuşmuş.bence siz giriş-çıkışa riayet edin görevlerinizi takip edin.ve bunları sürekli belgelendirin.anladığım kadarıyla bu uyarı cezası değil sadece uyarı.yoksa kafasına göre uyarı cezası veremez size sadece kendince ayağını denk al demiş.eğer uyarı cezası vermek isterse ilk önce soruşturma açması gerekir ve sizden savunma istenir bunun sonucunda ilçe milli eğitimle birlikte karar verilir.(yanlış biliyor olabilirm ama bu şekildedir diye düşünüyorum :oops: )ilçe size destek vermiyorsa koordinatörünüzle görüşün ve onlardan yardım isteyin.Allah yardımcınız olsun...
   
 4. ct442002

  ct442002 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2007
  Mesajlar:
  834
  Beğeni:
  2
  Hocam Allah yardımcınız olsun. Hocam formatörlerin derse girmek zorunda değil!
  Sbil hocamın dediği gibi! Bu meselede sadece il koordinatörün yardımcı olabilir!

  Benzer bi şekilde; 4.sınıf öğretmeni beni idareye şikayet etti. Derslerine girmediğim için.
  Ben de idareye formatör olduğumdan dolayı derslere girmek zorunda değilim dedim. Ve girmedim.
  Ama maalesef Stajer öğretmenler için iş biraz daha çetrefilli..
  Çünkü müdür isterse size idare işlerini verip 17:00'e kadar tutabilir!!
   
 5. nemesis

  nemesis Aktif Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2007
  Mesajlar:
  249
  Beğeni:
  99
  sayın hocam sakın korkma adaylığı kaldırılmamış öğretmenlere cezai işlem uygulanamaz. bu sadece senin gözünü korkutmak için yapılmış bir harekettir.
   
 6. hakanotuken

  hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  11 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.520
  Beğeni:
  209
  hocam korkma hiç bir halt yiyemezler. Biz onun bunun amelesi değiliz. :p
   
 7. hizir2005

  hizir2005 Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2
  Beğeni:
  0
  Kardeş ben seni tanıdığımdan sen görevini aksatmayacak birisin,bilirim.yaptıkları bence yanlış .en güzel cevap yapılan yanlışa karşı iyiliktir.sen iyi ol ,onlar senden iyiyi öğrensinler.Allah her zaman doğruların yanındadır...
   
 8. Efsane

  Efsane Site Gezgini

  Kayıt:
  10 Şubat 2007
  Mesajlar:
  56
  Beğeni:
  0
  Küçücük şefaatlide bile her işi bilgisayar ögretmenleri yapıyor.Nereye gitsem heryerde zaten bilgisayar ögretmenleri var halk egitime giderim bir konuşma yapılacak ama bilgisayar ögretmeni ile tamamen alakası olmayan bir konuda orda o insan görev yapıyor. Ne yazıkki Bilgisayar açmasını kapamasını bilmeyenler uyarı cezası veriyor. Bence bu haksızlıktır. :x :x :x
   
 9. kadirb78

  kadirb78 Site Gezgini

  Kayıt:
  15 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  30
  Beğeni:
  0
  hocam korkma sen stjersin ve bişey bilmiyorsun eğer müdür sana soruşturma açarsa önce kendisi soruşturma geçirir.Bunu da hiçbir müdür göze almaz.Ama formetörlükle ilgili mevzuatı iyi oku haklarını bil ki kendini savunabilesin.
   
 10. y_gnl

  y_gnl Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Şubat 2007
  Mesajlar:
  119
  Beğeni:
  2
  Benzer durumlarla karşılaştım...hakkımı savunduğum için,olması gerekeni söylediğim için ben kötü oldum..savunmamı istediler verdim.Ve öğrendim ki malesef idarecilerin çoğunluğu haklarımızı savunmamızın taraftarı değiller.En azından o idareciden kurtulana dek daha dikkatli olmanı öneririm seizma.Çünkü sen her ne kadar haklı olduğunu düşünsende söylediklerin sadece karşıdakinin anladığıyla kalıyor..benimkisi gibi acı bir tecrübeyle bunu öğrenmeni istemem.
   
 11. aradaugrarim

  aradaugrarim Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  444
  Beğeni:
  6
  Hocam size tebliğ edilen metin sbil in de dediği gibi Uyarı. Stajer öğretmenlere (Bkn. Aday Öğretmenlerin Yetiştirlmesi ile ilgili Yönetmelik) uyarı ve kınama cezası verilmemekte bunun yerine rehberlik yapılmaktadır ki yukarıda sizin göreviniz olmayan işlerden bahsedilmiştir. Sonuçta siz haklısınız ama haddim olmadan size tavsiyem tatlı dil ve güler yüzle yaklaşmanız.
  Ben bilgisayar öğretmeniyim. Stajerim. İlçedeki her işe (Okul,Belediye,Kaymakamlık,Mem) koşmama rağmen en ufak bi durumda sözle uyarılıyorum. Son olarak Mem in kaymakamlığa vereceği kurum brifingi ile ilgili sunuyla ilgilenmessem resmi yazı ile 08:00 -17:00 görevlendirileceğim söylendi. Bende sineye çekip boş derslerimde gidip Mem e görünüp geliyorum ve yaptığım işlerle ilgili devamlı Mem Müdürünü "Şunu şöyle yaptım bunu buraya koydum" deyip bilgilendiriyorum.

  Size kolay gelsin, Allah sabır versin.
   
 12. Hacker

  Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeni:
  1
  Kardeşim stajerlik yönetmeligini ögren :)

  stajer ögretmene sorusturma acamaz hangi yönetmeligin hangi maddesine göre sorusturma acacakmıs onu bir yazsın lütfen.

  stajer ögretmen kadar rahat ögretmen yoktur emin olun. stajer ögretmen işi bilmeyen ögretmendir egitime muhtaç kişidir. idarecinin onu egitmesi gerekir. egitemiyorsa kendisinde bir sorun vardır.

  stajer ögretmenin ya adaylıgını kaldırmazsın yada kaldırırsın. ara degeri yoktur. sorusturma vs. acılamaz. eger sorusturma acmayı düsünüyorsa suç işliyordur siz onun hakkında sikayetci olabilirsiniz.

  senin staherligini kaldırmayı düşünmüuyorsa o ayrı. böyle bir hakı var ancak bir ögretmenin (özellikle senin gibi saglıklık) stajerliginin kaldırılmaması demek okula bakanlık müfettisinin gelemsi demek. bunu da isteyecek hiç bir idareci tanımıyorum. sıkıyosa istesin. :)


  daha olmadı görev yeri degisikligi isteyin. fazla takmayacaksın kardesim olayların üstüne de gitmeyeceksin gittikce büyür...

  adam daha yazı yazmayı bile bilmiyo ki... devrik cümlelerle seni uyarmıski o hiç biey yapamaz... puhahahaa :)
   
 13. ****

  **** Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  273
  Beğeni:
  0
  Değerli Arkadaşlar Gerçekten Beni Yanlız Bırakmadınız Suan Çok Duygulanmadım.
  Önemli Olan Bu Dayanışmayı Gösterdiğiniz İçin Teşşekkur Ediyorum..
  Artık Ses Etmeyecem Hiç Bir Seyi Anlamayan Beceriksiz Bir Bilgisayar Öğretmenini Oynayacam Okul İçin 08:00 - 17 :00 çalışırım mesaim Bittimi Ceker Giderim...
  Bu Okuldan Gitme Vaktinin Geldiğini Anladım
  Artık Hiç Bir Şeyi Takmıyorum Her seyi Bosverdim.....
  :)
   
 14. ct442002

  ct442002 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2007
  Mesajlar:
  834
  Beğeni:
  2
  Müdürlerin stajerliği kaldırmaması pek görülmüş şey değildir.
  Çünkü; böyle bir şeye kalkıştığı taktirde, direkt müdürün kendisine soruşturma açılır!
   
 15. ct442002

  ct442002 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2007
  Mesajlar:
  834
  Beğeni:
  2
  Mümkün olan ilk fırsatta Okulunu değiştireceğini müdüre hissettir,
  Görürsün müdürün nasıl 180 derece dönüyor. Eğer okuldaki tek bilgisayarcı sensen, Tüm okul sana muhtaçtır zaten. Seni kaybetmeyi göze alacaklarını sanmıyorum.
   
 16. ****

  **** Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  273
  Beğeni:
  0
  Hocam müdürün bu şekilde davranmasının nedeni yedek bir bilgisayardan anlayan bir öğretmenin olması!
  Allahım insallah o öğretmenin taini cıkar elime düşerse o zaman anlar.....
   
 17. sbil

  sbil Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Mart 2007
  Mesajlar:
  116
  Beğeni:
  0
  hocam ben derimki ya laba ya da müd.odasındaki bilg.yedek öğretmenin yapamayacağı birşey yap ve ozaman anlasın işlerin nasıl döndüğünü. :| biliyorum çok şeytanca bir düşünce ama arada gerekiyor derim. :oops:
   
 18. nafenur

  nafenur Üye

  Kayıt:
  20 Şubat 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğeni:
  3
  kardeş öncelikle geçmiş olsun, kesinlikle geri adım atma sana hiç birşey yapamazlar ama tüm yönetmelikleri tam olarak öğren ve haklarını bildiğini onlara hissettir kendiside soruşturma geçirmeyi göze alamaz...
   
 19. cogullu

  cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2007
  Mesajlar:
  719
  Beğeni:
  2
  Hiç bir halt yapamazlar dik dur yeter
   
 20. akif_van

  akif_van Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Nisan 2007
  Mesajlar:
  210
  Beğeni:
  6
  hocam korkmayın stajer olmanız size dez avantaj değil avantajdır. çünkü müdürün stajer öğretmene soruşturma verme yetkisi yoktur. stajer öğretmenler sadece yüz kzartıcı suçlar işlerlerse direk görevden alınırlar. ama eğer soruşturma açarsada neticesinde hiç bir şey olmaz ilgili yer yırtıp atar. ben stajerken müfettiş hakkımda soruşturma başlatacaktı stajer olduğumu öğrendiğinde soruşturmayı iptal etti. ............ ayrıca mesai saatine gelince eğer derslere giriyorsanız dörtte değil 3 te bile çıkarsınız. çünkü derse girmek sizin işiniz değil..........
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal