MÜDÜR UYARI CEZASI VERDİ ŞİMDİ NE YAPMALIYIM

Kodla Büyü

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli Arkadaslar Bugun Bana Verilen Uyarı Cezası Aynen Şöyle:
"
[align=center]OKULUMUZ PERSONELİNE[/align]
Okulumuz formatör öğretmen olarak göreve başladığımdan buyana giriş - çıkış mesai saatlerine (08:00 - 17:00) uymanız gerektiği, zaman zaman kendisine sözlü olarak hatırlatılmasına rağmen halen bu uyumsuzluğu sürdüğünüz görülmektedir.

Ayrıca okul içerisindeki sosyal etkinliklerle ilgili sizden branşınızla ilgili yardım isteğinde benim görevim değil diyerek arkadaşlarını geri çevirdiğini okulda sürekli yakınmalara neden olmuştur.

Bu durumun tekrarı vuku bulmaması için tedbirinizi almanız, aksi takdirde savunmanızın alınarak soruşturma açılaçağı tebliğ ve rica olunur.

Formartör ve Aynızamanda Bilgisayar Öğretmeni Okul Müdürü

"

Bu uyarı cezasını alma nedenim arkadasların yani öğretmenlerin şahsi işlerini yapmam hem formatörlük yaptım hemde bilgisayar dersine girdim her işi yaparsan iyisi ama olduya anasınıfı öğretmenine mp 3 cdsi hazırlamazsan müdürünüz hakkınızda bu şekilde uyarı verir. Ben saat 16:00 kadar bekledim işim yoksa 17:00 beklerim hem derse gir hemde o saate kadar ne yazık ki beklemek hakkım değil . Bu ceza hakkım değildiye müdürle konuştuktan sonra ilce milli eğitime gittim. Bütün sorun benmişim her işi yapacakmışım stajerimya sırf ondan hava attılar zoruma gitti bu sene askere falan gitmeyecem su stajerliğim çıksın insallah giderim Siz olsanız bu durum karşında ne yapardınız!
Simdiden Değerli Arkadaşlarıma Teşşekkur Ediyorum.....

DEĞERLİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM STAJERLİĞİM KENDİME GÖRE ÇOK ÇALIŞMAMA RAĞMEN UYGULAMA NOTUMA 76 PUAN VEREREK STAJERLİĞİM KALKTI ARTIK VASAT BİR ÖĞRETMEN OLARAK MEB GÖREVİME DEVAM EDECEM STAJER ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIM KENDİNİZİ ÇOK FAZLA YORMAYIN HER ŞEYİ ZAMAN BIRAKIN LAF GELDİMİ SAKIN ALTTA KALMAYIN YOKSA İŞİNİZ ÇOK ZOR

ne yapabileçeğimi bilmiyorum ama ben bu formatörlük işlerine sinir olmaya başlatım her etkinlikte benden sinevizyon,müzik.v.s. istemeleri.Tüm öğretmenler sadece bir etkinlikte görev alırken ben hepsinde görev alıyorum,birde üstüne derslere giriyorum, diğer işleri sıralamama gerek yok galiba..... :!:

slm hocam öncelikle geçmiş olsun.duruma üzüldüm.koordinatörünüzle görüştünüzmü?
sizin okula giriş-çıkış saatlerine dair yazılı birşey varmı?yani giriş-çıkışa uyduğunuza dair.bence yoksa bundan sonra belgelendirin.görevlerinizi yazılı olarak çıkartın ve sürekli üzerinizde bulundurun.gerekli durumlarda bunu gereken kişilere gösterirsiniz.anladığım kadarıyla adaylık durumunuzdan dolayı sizi şıkıştırıyorlar.maalesef adaylık durumu varken insanı daha fazla üsteliyorlar.eğer görevleri yapmaktan bahsediyorlarsa ve yapmadığınız öne sürüyorlarsa uygun bir dille derse girme zorunluluğunuz olmadığı halde girdiğinizi belirtin.eğer etkinlikler için sizdende yardım istiyorlarsa görevleriniz haricinde bunu size yazı ile bildirmelerini isteyin.yada diğer öğretmenlere nasıl görevlendirme onayı alınıyorsa aynı talepte sizde bulunun.yani aslında size geri adım atmayın diyeceğim ama adaylık durumundan dolayı cok fazlda diretemezsiniz ki en kötüsü ilçe milli eğitimde okul müd.destekler konuşmuş.bence siz giriş-çıkışa riayet edin görevlerinizi takip edin.ve bunları sürekli belgelendirin.anladığım kadarıyla bu uyarı cezası değil sadece uyarı.yoksa kafasına göre uyarı cezası veremez size sadece kendince ayağını denk al demiş.eğer uyarı cezası vermek isterse ilk önce soruşturma açması gerekir ve sizden savunma istenir bunun sonucunda ilçe milli eğitimle birlikte karar verilir.(yanlış biliyor olabilirm ama bu şekildedir diye düşünüyorum :oops: )ilçe size destek vermiyorsa koordinatörünüzle görüşün ve onlardan yardım isteyin.Allah yardımcınız olsun...

Hocam Allah yardımcınız olsun. Hocam formatörlerin derse girmek zorunda değil!
Sbil hocamın dediği gibi! Bu meselede sadece il koordinatörün yardımcı olabilir!

Benzer bi şekilde; 4.sınıf öğretmeni beni idareye şikayet etti. Derslerine girmediğim için.
Ben de idareye formatör olduğumdan dolayı derslere girmek zorunda değilim dedim. Ve girmedim.
Ama maalesef Stajer öğretmenler için iş biraz daha çetrefilli..
Çünkü müdür isterse size idare işlerini verip 17:00'e kadar tutabilir!!

sayın hocam sakın korkma adaylığı kaldırılmamış öğretmenlere cezai işlem uygulanamaz. bu sadece senin gözünü korkutmak için yapılmış bir harekettir.

Kardeş ben seni tanıdığımdan sen görevini aksatmayacak birisin,bilirim.yaptıkları bence yanlış .en güzel cevap yapılan yanlışa karşı iyiliktir.sen iyi ol ,onlar senden iyiyi öğrensinler.Allah her zaman doğruların yanındadır...

Küçücük şefaatlide bile her işi bilgisayar ögretmenleri yapıyor.Nereye gitsem heryerde zaten bilgisayar ögretmenleri var halk egitime giderim bir konuşma yapılacak ama bilgisayar ögretmeni ile tamamen alakası olmayan bir konuda orda o insan görev yapıyor. Ne yazıkki Bilgisayar açmasını kapamasını bilmeyenler uyarı cezası veriyor. Bence bu haksızlıktır. :x :x :x

hocam korkma sen stjersin ve bişey bilmiyorsun eğer müdür sana soruşturma açarsa önce kendisi soruşturma geçirir.Bunu da hiçbir müdür göze almaz.Ama formetörlükle ilgili mevzuatı iyi oku haklarını bil ki kendini savunabilesin.

Benzer durumlarla karşılaştım...hakkımı savunduğum için,olması gerekeni söylediğim için ben kötü oldum..savunmamı istediler verdim.Ve öğrendim ki malesef idarecilerin çoğunluğu haklarımızı savunmamızın taraftarı değiller.En azından o idareciden kurtulana dek daha dikkatli olmanı öneririm seizma.Çünkü sen her ne kadar haklı olduğunu düşünsende söylediklerin sadece karşıdakinin anladığıyla kalıyor..benimkisi gibi acı bir tecrübeyle bunu öğrenmeni istemem.

Hocam size tebliğ edilen metin sbil in de dediği gibi Uyarı. Stajer öğretmenlere (Bkn. Aday Öğretmenlerin Yetiştirlmesi ile ilgili Yönetmelik) uyarı ve kınama cezası verilmemekte bunun yerine rehberlik yapılmaktadır ki yukarıda sizin göreviniz olmayan işlerden bahsedilmiştir. Sonuçta siz haklısınız ama haddim olmadan size tavsiyem tatlı dil ve güler yüzle yaklaşmanız.
Ben bilgisayar öğretmeniyim. Stajerim. İlçedeki her işe (Okul,Belediye,Kaymakamlık,Mem) koşmama rağmen en ufak bi durumda sözle uyarılıyorum. Son olarak Mem in kaymakamlığa vereceği kurum brifingi ile ilgili sunuyla ilgilenmessem resmi yazı ile 08:00 -17:00 görevlendirileceğim söylendi. Bende sineye çekip boş derslerimde gidip Mem e görünüp geliyorum ve yaptığım işlerle ilgili devamlı Mem Müdürünü "Şunu şöyle yaptım bunu buraya koydum" deyip bilgilendiriyorum.

Size kolay gelsin, Allah sabır versin.

Kardeşim stajerlik yönetmeligini ögren :)

stajer ögretmene sorusturma acamaz hangi yönetmeligin hangi maddesine göre sorusturma acacakmıs onu bir yazsın lütfen.

stajer ögretmen kadar rahat ögretmen yoktur emin olun. stajer ögretmen işi bilmeyen ögretmendir egitime muhtaç kişidir. idarecinin onu egitmesi gerekir. egitemiyorsa kendisinde bir sorun vardır.

stajer ögretmenin ya adaylıgını kaldırmazsın yada kaldırırsın. ara degeri yoktur. sorusturma vs. acılamaz. eger sorusturma acmayı düsünüyorsa suç işliyordur siz onun hakkında sikayetci olabilirsiniz.

senin staherligini kaldırmayı düşünmüuyorsa o ayrı. böyle bir hakı var ancak bir ögretmenin (özellikle senin gibi saglıklık) stajerliginin kaldırılmaması demek okula bakanlık müfettisinin gelemsi demek. bunu da isteyecek hiç bir idareci tanımıyorum. sıkıyosa istesin. :)

daha olmadı görev yeri degisikligi isteyin. fazla takmayacaksın kardesim olayların üstüne de gitmeyeceksin gittikce büyür...

adam daha yazı yazmayı bile bilmiyo ki... devrik cümlelerle seni uyarmıski o hiç biey yapamaz... puhahahaa :)

Değerli Arkadaşlar Gerçekten Beni Yanlız Bırakmadınız Suan Çok Duygulanmadım.
Önemli Olan Bu Dayanışmayı Gösterdiğiniz İçin Teşşekkur Ediyorum..
Artık Ses Etmeyecem Hiç Bir Seyi Anlamayan Beceriksiz Bir Bilgisayar Öğretmenini Oynayacam Okul İçin 08:00 - 17 :00 çalışırım mesaim Bittimi Ceker Giderim...
Bu Okuldan Gitme Vaktinin Geldiğini Anladım
Artık Hiç Bir Şeyi Takmıyorum Her seyi Bosverdim.....
:)

Müdürlerin stajerliği kaldırmaması pek görülmüş şey değildir.
Çünkü; böyle bir şeye kalkıştığı taktirde, direkt müdürün kendisine soruşturma açılır!

Mümkün olan ilk fırsatta Okulunu değiştireceğini müdüre hissettir,
Görürsün müdürün nasıl 180 derece dönüyor. Eğer okuldaki tek bilgisayarcı sensen, Tüm okul sana muhtaçtır zaten. Seni kaybetmeyi göze alacaklarını sanmıyorum.

Hocam müdürün bu şekilde davranmasının nedeni yedek bir bilgisayardan anlayan bir öğretmenin olması!
Allahım insallah o öğretmenin taini cıkar elime düşerse o zaman anlar.....

hocam ben derimki ya laba ya da müd.odasındaki bilg.yedek öğretmenin yapamayacağı birşey yap ve ozaman anlasın işlerin nasıl döndüğünü. :| biliyorum çok şeytanca bir düşünce ama arada gerekiyor derim. :oops:

kardeş öncelikle geçmiş olsun, kesinlikle geri adım atma sana hiç birşey yapamazlar ama tüm yönetmelikleri tam olarak öğren ve haklarını bildiğini onlara hissettir kendiside soruşturma geçirmeyi göze alamaz...

hocam korkmayın stajer olmanız size dez avantaj değil avantajdır. çünkü müdürün stajer öğretmene soruşturma verme yetkisi yoktur. stajer öğretmenler sadece yüz kzartıcı suçlar işlerlerse direk görevden alınırlar. ama eğer soruşturma açarsada neticesinde hiç bir şey olmaz ilgili yer yırtıp atar. ben stajerken müfettiş hakkımda soruşturma başlatacaktı stajer olduğumu öğrendiğinde soruşturmayı iptal etti. ............ ayrıca mesai saatine gelince eğer derslere giriyorsanız dörtte değil 3 te bile çıkarsınız. çünkü derse girmek sizin işiniz değil..........

verin bakim çoşkuyu seneye moderatörümüz giderse hepinizi moderatör yaparım karışmam. :) bu bilgisayarcıalrdan korkulur arkadaş ne kavgacıymışınız siz yaf veriyonuz gazı adama gidecek sonra göreceksiniz stajerlik nasıl kaldırılmıyomuş :9 ( şaka tabi kaldıramazlar kardeşim devam )

kardeşim rahat ol biraz çok konuşma dur dur bi konuş ki herkes dinlesin durmadan konuşursan kimse dinlemez seni.

çok takarsan çabuk yaşlanırsın hallederiz de geç. mmaşını onlarmı veriyo sanki bırak elinden gleeni ardına koymasın. ayakkabının topuguna bas gez hatta... :lol: :lol: :lol:

stajere bişiy yapamazlar,korkma
arkadaşların dedikleri doğru
sen onlara lazımsın

Değerli meslekdaşlarım,bir haftadır bu siteyi sessizce ve dikkatlice izliyorum.Seizma hocamın böyle bir durumla karşılaşmış olması,sonunda yazmama neden oldu. Ben idarecilikten yeni ayrılmış biri olarak söylüyorum.Bundan birşey çıkacağını sanmıyorum.
Hiç bir müdür stajyer bir öğretmenin geleceğiyle oynamayı göze alamaz.Müdür bu yazdıklarımızı okuyup gaza gelirse işi daha ileriye götürebililr.En kötü ihtimalle başka bir okula gönderilirsin,orada kadronu alırsın.Ben stajyer iken ilçe MEM'e ve Kaymakama kafa tuttum.Haklı olduğum için hiç bir şey olmadı.Seizma hocama tavsiyem: Müdürün size atfettiği suçtan nöbetçi öğretmenler ve müdür yardımcısı tutanak tutmamış olsun.

ya hocam, görev tanımını iyi oku, eğer insanlara görevin harici bir yardımda bulunursan insanlar bunu senin görevin zannediyor. herkes için geçerli bu.

Birisi senden korsan mp3 isterse "hayır" demesini bileceksin, insanlar özel işlerini dışarıda parayla yaptıracaklarına sizden-bizden "beleş"e istiyorlar.

Öncelikli olarak sizin görevinizin ne olduğunun arkadaşlarınızın anlaması lazım.

Bir bilgisayar öğretmeni yapabildiği kadar okulu için birşeyler yapar ama Bir elektronik mühendisi veya Bilgisayar satıcısı, elektirik Mühendisi, korsan-ve beleş Cd satıcısı, ses-akustik uzmanı, ..... olmaz. Öğrencilerin yararı olduğunu düşündüğümüz durumlarda onların taklitlerini yapmak zorunda kalıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta okuldaki çalışanların yaptıklarımızı ASLİ vazifemiz addetmemeleri-kabul etmemesi gerekiyor.

Bilgisayar Öğretmenlerinin/Formatörlerinin asıl problemi bu. Başımıza ne gelecekse bu konudan gelecek.

Kardeş bende yeni başladım stajerim. Okulumuzda ikili öğretim var. Bazı günler sabah saat 7 (artık 7:30) de ders başlıyor ve okulda olmak zorunda kalıyorum. Günde 6 saat ders ve nöbetim de oluyor. Diğer günlerde ise derslerim 9:20 yada daha sonra başlıyor. Bende bu günlerde 8:30 - 9:00 gibi gidiyorum okula. Ayrıca 3 ve 2. sınıflara fahri olarak haftada birer saat giriyorum. Sabah geç gelişlerim ilk başlarda sorun oldu hatta bana müdür bir yazı gönderdi saatleri hatırlatan 8-17 yazıyordu. bir iki defa müdürden sözlü uyarı aldım ama her seferinde derslere girmemem gerektiğini, bana 30 saat veriyorlarsa bunun 24 saatini doldurduğumu gerikalan 6 saat içinse okulda fazlasıyla kaldığımı belirtiyorum. Ayrıca katıldığım kurslara da valilik izni olmasına rağmen izin vermiyorlardı. en son geçen hafta izinli olduğum gün öğleden sonra gelmedim müdürle fena tartıştık. İçimden gelenleri uslubuyla söyledim ve hakkımı aradım ve olay hiç olmamış gibi kapandı. Böyle ters durumlar olduğunda ben bilmiyorum (bilgisayar konusunda) taklidi yapın işe yarar. Ders bittikten sonra 17 ye kadar eğer işim yoksa bekliyorum, bilg. uğraşıyorum. İşim varsa müdür yardımcısından izin alıp çıkabiliyorum. Her şey idareyle aranızı iyi tutmanıza bağlı, devamlı yüzyüze bakarsanız, iletişim daha iyi oluyor. Benim lab müdürün odasının karşısında malum.

Arkadaşım sana verilen uyarı cezası değil yalnızca gözünü korkutmak için uyarılmışsın. Müdürün seni sindirme politikası uyguluyo boyun eğme. Stajerlikte bunu hep yapıyolar bana da yapmışlardı. Öyle kafasına göre soruşturma açmak o kadar kolay değil. Takma kafana...Ben de stajerliğim kalkana kadar çektim ondan sonra hiçbir dediğini yapmadım.

Stajerlik

Aday öğretmenken böyle şeyler yaşayabilrsin çok fazla takmamaya çalış. Bizde adaylıkta aynı şeyleri yaşadık yok hocam sana sarı zarfı yollarım filan tehditler.15 saat ders için haftanın 5 günü öyle bir program yaptılarki sabah 7 akşam 5 okulda tuttular. Önüme 600 cd verdiler çekeceksin diye(öğretmenliğe yeni başlayınca tabi bilgisayar memlekette ailemin yanında yeni bilgisayarda alamadık henüz. 600 cdyi Pentium2, 32MB Ram, 4MB ekran kartı gibi özellikli bilgisayardada çekmenin aldığı süreyi bir düşün), şu anda adayken yaptığım işleri saysam emin ol sayfalar tutar. O emeğe özel sektörde gösterseydim bir yılda terfi alırdım. Aday olduğunuzda okulların gözünde kullanılacak, iş yaptırılacak eleman oluyorsunuz. Adaylığın kalktıktan sonra herşey çok daha farklı olacak, tüm bu tip gösterme korkutmalar geçecek, bir iş yaptırılacaksa rica edilecek ve amelelik kısmından zamanla kurtulacaksın.
Benim okulumda formatör olan bir sınıf öğretmeni var. Sadece mesai saatlerine tam geliyor ama çalışmıyor inan kimse laf bile edemiyor. Yani herşey yıllarla ilgili. Zaman geçtikçe kıdemin artıkça kimse sana laf söyleyemiyor. O nedenle adayken kendin için idareyle aranı iyi tut seneye onlarda seni görecektir.

slm

Sayın seizma.. bence boşver çok takılma. bilgisayar öğretmenlerinin çilesi olsa gerek bu olay..bende sözleşmeli olarak 3. yılını çalışan bir bilgisayar öğretmeni olarak, senin gibi koşabildiğim doğrultuda herkesin yardımına koşmaya çalıştım ama insanlara yetebilmek ne mümkün.. dediğin gibi üfürükten işlerini yaptırmaya çalışıyorlar sana. neyse napalım dediğin gibi stajerliğin kalksın, daha ii olur herşey. bu arada ela ben.sıkma canını. kal sağlıcakla..

arkadasım bnde bu tarz bişe yasıyom fakat müdür yardımcımla. günlük planlarımı evet vaktinde imzalatmadım. müfettiş geldiini duyduğum için imzalatmak isteyince (tüm planlar hazır) de bunun soruşlturmalık bir durum olduğunu söledi. korkmadım çünkü zaten böyle bir hakkı yook.

Geri