Müdür "Seni BTR yaptırmam" diyor

Kodla Büyü

TheFalLen

Aktif Üye
Görev yaptığım ilde BTR başvurusu hâlâ başlamadıgı için maaş karşılığını doldurmak üzere evimden çoook uzak bir okula(çünkü merkeze yakın tüm okullar kadrolulardan önce görevlendirilen torpilli ücretli öğretmen ile doldurulmuş) ders saatimi tamamlamak için 29 eylül Cuma günü görevlendirilmişim.

Pazartesi günü okula gittim, Müdür yazın gelmemiş ama yarın sabah gel başla dedi. Bu hafta içinde toplantı yapılıp btr'ler belli olacak, burası evime çok uzak olduğu için geçen yıl BTR olduğum okulu tercih edeceğim, öyle olunca burada ders saatimi tamamlamama gerek olmayacak diğer okula gideceğim dedim. Bir hafta için yıllık plan mı hazırlayayım, servise mi kaydolayım....Ders programı bana göre mi değişsin... Bin türlü dert..

Müdür de bana iyi bir şey yapıyormuş gibi Seni burda BTR yapalım, tam zamanlı burada ol falan dedi. Ben de burası bana çok uzak olduğu için tercih etmeyi düşünmüyorum dedim. O senin isteğine bağlı değil gerekirse burda derse girer btr olmazsın falan dedi derken tartıştık ve çıktım.

Ertesi gün annem yanımda olup rahatsızlanınca okuldan gittim mazeret izni aldım. Evde iken kendi okul müdürüm aradı bir öfke bir sinir neye uğradığımı şaşırdım. Sen nasıl göreve başlamasın da bilmem ne de... Ya dedim hocam biliyorsunuz ki mazeretim var nasıl başlayayım dedim...

Diğer okulun müdürü bizim müdüre sizin hoca gelmedi başlamadı hakkında işlem yapacağım falan demiş. Pazartesi gününden hiç bahsetmemiş.. Bizim müdüre durumu izah ettim ama o de aynı üslupla seni Btr yaptırmam falan demeye başladı... O kadar sinirlerim bozuldu ki sabahtan beri moralim sıfır... Ne yapsam ne etsem bilmiyorum..

Allah kolaylık versin hocam. mobbing yapıyorlar anladığım kadarıyla. sendikanız varsa sendikayla görüşün.

Okurken ben bile sinirlendim. Allah kolaylık versin hocam.
Nacizane tavsiyem kimsenin yıldırıp şevkinizi kırmassına izin vermeyin.

bimer ve cumhurbaşkanılığına yazın.Sendika işiyle uğraşmayın zaten hangi sendikadan oldukları bellidir.

Hocam psikolojik olarak diri kalmak en önemli şeydir.

Hocam bana sorarsanız, eğer evliyseniz eşiniz de öğretmense sallayın gitsin. Btr liği alsın başına çalsın. Rest çek, olmuyorum zaten de.

BTR'nizi engelleyemezler hocam. BTR ler sonuçlanana kadar oluşan boşlukta ise; maaş karşılığını dolduruyorsanız eğer kendi okulunuzda dilekçe ile 21 saatten fazla derse girmek istemediğinize dair dilekçe vermeniz yeterli hocam. Bu yasal hakkım diyerek sözlü münakaşaya bile girmeden odadan çıkmanız en doğrusu olur :) Yok şöyle yaparım böyle yaparım derse de; siz bilirsiniz, bu benim yasal hakkım dersiniz. Sadece bu şekilde hitaptan anlarlar. Kararlı durduğunuzda asla üstünüze gelemezler.
Görevinize de gitmezseniz eğer en fazla kınama yersiniz. Tekrarı olmadığı sürece hükmü yoktur. Üst üste dilekçelerle o okula gitmek istemediğinizi belirtirsiniz. Gerekirse mazeretler, o gün için raporlar falan. Muhtemelen bunların çoğuna gerek kalmadan BTR niz sonuçlanmış olur.
Ayrıca çokta moralinizi bozmayın hocam, hepimizin başında benzer sorunlar var. Hakkınızda hayırlısı artık.

Re: Ynt: Müdür "Seni BTR yaptırmam" diyor

Rapor, yada mazeret izinleri.
Evet idarecilerin en sinir olduğu konular. Ortam ondan gerildi sanırım. (Yoksa yüksek ses tonu olabilen idareciler eskide kaldı.)
Ama, Çivi çiviyi söker.
Mesafeler uzak, önümüz kış ve öğretmen de robot değil.

TheFalLen' Alıntı:
Görev yaptığım ilde BTR başvurusu hâlâ başlamadıgı için maaş karşılığını doldurmak üzere evimden çoook uzak bir okula(çünkü merkeze yakın tüm okullar kadrolulardan önce görevlendirilen torpilli ücretli öğretmen ile doldurulmuş) ders saatimi tamamlamak için 29 eylül Cuma günü görevlendirilmişim.

Pazartesi günü okula gittim, Müdür yazın gelmemiş ama yarın sabah gel başla dedi. Bu hafta içinde toplantı yapılıp btr'ler belli olacak, burası evime çok uzak olduğu için geçen yıl BTR olduğum okulu tercih edeceğim, öyle olunca burada ders saatimi tamamlamama gerek olmayacak diğer okula gideceğim dedim. Bir hafta için yıllık plan mı hazırlayayım, servise mi kaydolayım....Ders programı bana göre mi değişsin... Bin türlü dert..

Müdür de bana iyi bir şey yapıyormuş gibi Seni burda BTR yapalım, tam zamanlı burada ol falan dedi. Ben de burası bana çok uzak olduğu için tercih etmeyi düşünmüyorum dedim. O senin isteğine bağlı değil gerekirse burda derse girer btr olmazsın falan dedi derken tartıştık ve çıktım.

Ertesi gün annem yanımda olup rahatsızlanınca okuldan gittim mazeret izni aldım. Evde iken kendi okul müdürüm aradı bir öfke bir sinir neye uğradığımı şaşırdım. Sen nasıl göreve başlamasın da bilmem ne de... Ya dedim hocam biliyorsunuz ki mazeretim var nasıl başlayayım dedim...

Diğer okulun müdürü bizim müdüre sizin hoca gelmedi başlamadı hakkında işlem yapacağım falan demiş. Pazartesi gününden hiç bahsetmemiş.. Bizim müdüre durumu izah ettim ama o de aynı üslupla seni Btr yaptırmam falan demeye başladı... O kadar sinirlerim bozuldu ki sabahtan beri moralim sıfır... Ne yapsam ne etsem bilmiyorum..

1-Görevlendirme yazınızı size tebliğ etmedilerse başlamayabilirsiniz
2-Derse girecek öğretmen varken ücretli öğretmen görevlendirmesini bi sorun bakalım resmi olarak

diğer okulda kaç saat ders verildi hocam?
bende aynı durumdaydım, BTR başvurularından önce görevlendirmeler yapıldığı için BTR ye başvuramadım.

bir de daha başvurular alınmadı diyorsunuz. başvuruların alınması 1 hafta, onayların çıkması en az 1 hafta olmak üzere en az 2 hafta var BTR olmanıza.

eğer iliniz bizimkisi gibi 20 saat üstüne BTR vermiyorsa hiç BTR olamamanız bile söz konusu bende olduğu gibi.

Hocam bu müdürünüzün insiyatifinde olan bir durum değil, görevlendirmeyi müdür değil il koordinatörü yapar. Dilekçenizi işleme koymak zorunda müdür, koymazsa suç işlemiş sayılır. Hele ki görevlendirmeyle gittiğiniz okulun müdürünün fikir bile beyan etme hakkı yok. Lütfen kendinizi ezdirmeyin. Durumu il koordinatörüyle konuşun, başvuruların başladığına dair okula gelen yazıyı size göstermeyip başvuruyu kaçırmanıza sebep olabilirler, o yüzden siz takipte olun.
Kaç yıllık öğretmensiniz bilmiyorum ama mümkün olduğunca mazeret iznine bulaşmayın, bu tarz durumlarda gidin rapor alın, doktorlar müdürlerden daha anlayışlı

Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar, hepinizin önerilerini dikkate almaya çalışıyorum.. İl koordinatörü ile görüştüm , toplantı bugün yapılacaktı güya fakat bugün de toplantı olmayacakmış. Erteleyerek bizi nasıl mağdur ettiklerini anlayabilseler keşke....

Durumu koordinatöre anlattım .. Okul müdürlerinin tavrı bu şekilde dedim. Kaç saat dersin var dedi, kendi okulumda 4 saat dersim var, ders tamamlama için gideceğim okulda 28 saat dersim var. O şekildeyse derslere girmeniz daha önemli falan dedi.. Son durumunuzu toplantıda görüşürüz hocam dedi.

Bunun üzerine 21 saatten fazla ders istemiyorum diye ders tamamlamaya gittiğim okul müdürlüğüne bir dilekçe bıraktım müdür okulda yoktu müdür yardımcısına verdim .. Sonra müdür beni aradı, daha başlamadan arıza çıkarıyorsun, ben 28 saat dersi veririm, girmezsen milli eğitime yazını yazarım falan dedi, ben de dilekçede belirttiğim gibi toplam 21 saatten fazla ders istemiyorum, bu benim yasal hakkım dilekçemi işleme almazsanız ben de gereğini yaparım dedim. Neyse biraz daha öyle yapacaksın böyle edeceksin dedikten sonra telefonu kapattı..

Son durum şimdilik böyle...

wertyu6' Alıntı:
bende aynı durumdaydım, BTR başvurularından önce görevlendirmeler yapıldığı için BTR ye başvuramadım.

bir de daha başvurular alınmadı diyorsunuz. başvuruların alınması 1 hafta, onayların çıkması en az 1 hafta olmak üzere en az 2 hafta var BTR olmanıza.

eğer iliniz bizimkisi gibi 20 saat üstüne BTR vermiyorsa hiç BTR olamamanız bile söz konusu bende olduğu gibi.

BTR yönetmenliğinde 21saatin üzerinde dersi olanlar kendi okulları dışında görevlendirilemezler diyor hocam. Ben de 21 saatten fazla ders istemediğimi belirttim. Şu saatten sonra çoğu bilişimci için aynı şey söz konusudur. Herkes maaş karşılığını doldurmak zorunda. Doğuda görev yaptığım için burada çoğu öğretmen de henüz aday.. Bizi de görevlendirmeyeceklerse kimi görevlendirecekler bilmiyorum...

wertyu6' Alıntı:

Hocam il nasıl vermiyor 20 saat üstüne btr ? Dayanağı nedir?

Arkadaşlar gerekli şeyleri anlatmış. En önemli şey haklarınızı bilin ve yönetmelikteki gibi davranın. 21 saatten fazlasını istemiyorum diye dilekçe verin. Mobbing yapıyorlarsa bimere yazın.

erdem175' Alıntı:
wertyu6' Alıntı:

Hocam il nasıl vermiyor 20 saat üstüne btr ? Dayanağı nedir?

Kendi okulu haricinde görevlendirilmiyor hocam, belirtmeyi unutmuşum.
Kendi okulu dışında görevlendirmeme için yasal dayanağı varmı bilmiyorum ama bana verimli olmayacağı için dediler.
Şahsen bende 28 saat dersim varken BTR istemem başka okulda zaten. dediğim gibi istesem de vermiyeceklerdi.

TheFalLen' Alıntı:
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar, hepinizin önerilerini dikkate almaya çalışıyorum.. İl koordinatörü ile görüştüm , toplantı bugün yapılacaktı güya fakat bugün de toplantı olmayacakmış. Erteleyerek bizi nasıl mağdur ettiklerini anlayabilseler keşke....

Durumu koordinatöre anlattım .. Okul müdürlerinin tavrı bu şekilde dedim. Kaç saat dersin var dedi, kendi okulumda 4 saat dersim var, ders tamamlama için gideceğim okulda 28 saat dersim var. O şekildeyse derslere girmeniz daha önemli falan dedi.. Son durumunuzu toplantıda görüşürüz hocam dedi.

Bunun üzerine 21 saatten fazla ders istemiyorum diye ders tamamlamaya gittiğim okul müdürlüğüne bir dilekçe bıraktım müdür okulda yoktu müdür yardımcısına verdim .. Sonra müdür beni aradı, daha başlamadan arıza çıkarıyorsun, ben 28 saat dersi veririm, girmezsen milli eğitime yazını yazarım falan dedi, ben de dilekçede belirttiğim gibi toplam 21 saatten fazla ders istemiyorum, bu benim yasal hakkım dilekçemi işleme almazsanız ben de gereğini yaparım dedim. Neyse biraz daha öyle yapacaksın böyle edeceksin dedikten sonra telefonu kapattı..

Son durum şimdilik böyle...

Bizim il için konuşuyorum; şu anda 21 saat üstü istemiyorum dilekçelerini de dikkate almıyorlar.
O yüzden ben (görevlendirme verdikleri okul kötü olmasına rağmen) dersleri kabul ettim, bu şekilde devam ediyorum.
şu anda 3 okula gidiyorum.

Hakkınızda hayırlısı olsun hocam.

21 saat üzeri görev istememe dilekçesini kendi okulunuza da verin. Görevlendirildiğiniz yerin bu konuda zaten bir tasarrufu yok. Görevlendirme ilçe milli eğitim kanalıyla kaymakam oluru ile yapılır değişmediyse. Okul müdürleri ile uğraşana kadar ilçe milli eğitimde şube müdürü ve ilçe müdürü ile konuşup anlaşmaya bakın.

hocam kusra bakmayın bu sözü kullanacam şerefsiz meslaktaşlarımız çok, dik durun takmayın o şerefsizlerin morali bozulsun sizi BTR yapmamaları gibi bir şeyde söz konusu değil BTR nin görev belgesinide elinize alın hangi işler varsa müdür zorladıkça görevim değil yapıp yapmamak bana kalmış diye tekrarlayın tam dayaklıklar ama memuriyet işin içinde olmayacak böylesini yatıracaksın

btr görevlendirmesinden bizim müdürün haberi bile yoktu bizler sadece kendi imzamızla başvurumuzu yaptık. Müdür nasıl btr yaptırmam diyor. bence milli eğitime gidip görüşün sizin bölgenizde ders varken oraya ücretli gönderip sizi uzak bir okula yollamaları uygun bir uygulama değil.

Bu nasıl iştir ..yazık...üzüldüm hocam :(

burhaneren' Alıntı:
Hocam merak ettim hangi il ?

Ağrı merkezdeyim hocam.

ktektas' Alıntı:
btr görevlendirmesinden bizim müdürün haberi bile yoktu bizler sadece kendi imzamızla başvurumuzu yaptık. Müdür nasıl btr yaptırmam diyor. bence milli eğitime gidip görüşün sizin bölgenizde ders varken oraya ücretli gönderip sizi uzak bir okula yollamaları uygun bir uygulama değil.

Bu durumda olan tek ben değilim hocam, bizim okulda beden eğitimi öğretmeni, sırf bu yüzden milli eğitim müdürüne kadar çıkmış, durumu bildirmiş, milli eğitim müdürü öyle şey mi olur demiş atamadaki memuru çağırmış böyle bir durum varmış doğru mu demiş. Atamadaki memur da durumu onaylayınca, milli eğitim müdürü derhal o okuldaki ücretli öğretmenin yerine hocamı veriyorsunuz demiş. Atamadaki memur ama müdürüm o okulda ki kişi ********* deyince akan sular durulmuş ve olan yine bizim hocaya olmuş.

Geri