müdür odasında öğretmene bağırabilir mi?

Kodla Büyü
hocam çok geçmiş olsun.maalesef eğitim camiasında hepimiz birbirimize düşmanız.birbiirmizin kuyusunu kazıyoruz,yardımcı olacağımız yere.maalesef heleki idareciler tam bi pislik olmuşlar.hep bir psikolojik baskı kurma eğilimindeler.umarım bu sorun kısa zamanda çözülür ve o gerizekalı kendini bilmezde gününü görür.canınızı sıkmayın.çoğuzun başında buna benzer sorunlar mevcut.

omd' Alıntı:
Dövüş kulübünü izledin mi hocam bilmiyorum. Gir müdürün odasına tenefüste kapıyı kapa üzerine. Sonra içeride sanki müdür seni dövüyormuş gibi bağırmaya başla. Kendini tokatla, yumrukla. Masasının üstüne at. Bağır çağır. Sonra canını zor kurtarmış gibi at kendini koridora. Yok mu can kurtaran diye bağır. Kendine bi sürü şahit edin. O şahitler eşliğinde müdürü mahkemeye ver, al adamın memurluğunu.

süpersin hocam:)) :+1:

zodiac' Alıntı:
omd' Alıntı:
Dövüş kulübünü izledin mi hocam bilmiyorum. Gir müdürün odasına tenefüste kapıyı kapa üzerine. Sonra içeride sanki müdür seni dövüyormuş gibi bağırmaya başla. Kendini tokatla, yumrukla. Masasının üstüne at. Bağır çağır. Sonra canını zor kurtarmış gibi at kendini koridora. Yok mu can kurtaran diye bağır. Kendine bi sürü şahit edin. O şahitler eşliğinde müdürü mahkemeye ver, al adamın memurluğunu.

izledim tabi çok da severim o filmi, filmde adam bayağı kendini dövmüştü ama yer mi hocam sence :)

Etraftaki şahitleri de istersen önceden ayarla hocam. En az 3-5 kişi bul. Sen dışarı attığın zaman seni müdürün odasının civarında olup yetişsinler hemen.

omd' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
omd' Alıntı:

izledim tabi çok da severim o filmi, filmde adam bayağı kendini dövmüştü ama yer mi hocam sence :)

Etraftaki şahitleri de istersen önceden ayarla hocam. En az 3-5 kişi bul. Sen dışarı attığın zaman seni müdürün odasının civarında olup yetişsinler hemen.

kurgu çok iyi ama gerçekleştirmesi zor gibi hocam :)

:+1:
-selcuk-' Alıntı:
ulan arkadaş ne kadar dövüşmeye hevesli insan varmış. duyanda hepinizi bruce lee sanacak. :) dalanlar, dövenler, bağıranlar, çağıranlar. belki de müdür yarmagül gibidir ne biliyorsunuz :) bu edebiyatı yapanların kaymakama, valiye, başbakana da dalmaları gerekir. başbakanın o kadar çok korumasının olmasınında sebebi belki budur. atmayın, uçmayın, kaçmayın ve en önemlisi haklıyken haksız duruma düşmeyin. neyse bende bu edebiyatı yapanlara benzemeden mesajıma son veriyorum.
gelsin şimdi bu mesaja tepkiler, asanlar, kesenler...

zodiac' Alıntı:
cyln' Alıntı:
öğretmenin duruşuna bağlı olarak bağırabilir de bağıramayabilir de

hocam ögretmenin duruşunun ne alakası var bu durumda, adam takmış bana ne yapsam batıyor adama, sen müdürü şikayet et bak bakalım neler oluyor, ben hakkımı aramak için şikayet ettim ondan sonra bunlar oldu, sen beni şikayet mi ettin ben de sana elimden geleni yaparım diyor.

benim gerizekalı eski müdürüm spastiğin önde gideniydi...
norm olayı vb durumlarda hem araştır sonuna kadar git ne dersen arkandayım derdi
araştırıp geldiğimde ona özet geçtiğimde de niye böyle sürekli bunlarla uğrasıyorsun enerjini ekders hesabı yerine derse harca derdi.
yani bu kadar gerizekalıydı :)

en ufak seyde odasına cagırır odasında konusurdu. niye? ben birsey dersem "makamımda bana hakaret etti" noktasına getirmek için...

ben hak hukuk olaylarına yönetmeliklere meraklı biriyim... bi keresinde gerizekalı beni odasına cağırdı müdür yardımcıyla beraber...

aynen aziz yıldırım - samet ikilisi gibi
neymiş niye dersimin olmadıgı günlerde bile okula gittiğimde resmi gitmiyormusum. Amirim olarak yetkisi varmıs.

mdryrd ile bir oldular aşağıdan yukarıdan sağdan soldan bi ton laf ettiler... birbirlerini onaylamadan da durmuyorlar.

ben de onlara yönetmeliğin ilgili maddesini ezbere okudum diğer maddeleriyle beraber... kem küm ettiler... bırakın yaw dedim. bugune kadar bu meslekteyim ilk defa boyle sacma birsey duydum dedim.
köpürdüler... ben boyleyim dedim. yasal hakkımdır. ne yapıyorsanız yapın dedim cıktım...

mal gibi arkamdan baktılar

omd' Alıntı:
pneuma_ex' Alıntı:
tutmasına tutarda vicdani sorumluluk ağır gider sonrası için.
Çocukla çocuk, vicdansızla vicdansız olmak lazım hocam :D

karşındaki nasılsa öyle olmak lazım bu devirde özellikle de idareciler konusunda çok dikkatli olunmalı, adamların işine gelmezse öyle bir satıyorlar ki...

hocam öncelikle geçmiş olsun. malesef hepimizin başına ufak da olsa geliyor bu tip olaylar.
Müdürle kavga edersen de müdürün odasında yapma. Orası müdürün mekanı, suçlu sayılırsın. hata yapmasını bekle.
Allah sabır versin.

asavsar' Alıntı:
hocam öncelikle geçmiş olsun. malesef hepimizin başına ufak da olsa geliyor bu tip olaylar.
Müdürle kavga edersen de müdürün odasında yapma. Orası müdürün mekanı, suçlu sayılırsın. hata yapmasını bekle.
Allah sabır versin.

aynen hocam bende odasında çok sakin ve düzgün şekilde konuştum zaten, hata yaptı zaten hocam seçmeli dersler ile ilgili bende şikayet ettim ondan dolayı bu kini var bana karşı.

zodiac' Alıntı:
obsearchverim' Alıntı:
Ben hala olayı anlamadım,

BT labı içeride bilgisayarlar olduğu halde sınıf mı yapılmış? Siz elin sınıfında ne yapıyorsunuz?
Sesi içeri almak ne demek, sesi kapatmayı bilmiyor musunuz?

Öğretmen bu meseleden ötürü gerçekten çocuk gibi şikayet edebilecek biriyse o öğretmen de ciğersizdir.
Müdür elbette size bağıramaz, belli ki size diş bilemiş.

Ama ben olayı anlayamadım tam olarak.

Soranlar olmuş ama ısrarla açıklamıyorsunuz.

evet hocam bt sınıfım aktif ve kullanılıyor ancak öğretmen idareden izin alarak sınıf olarak kullanmaya başlamış ama benim bu durumdan hiç haberim yok, hocam ses olayı zaten bahane oldu sesi ben bile duymuyordum, o şikayet eden öğretmene benim yaptığım iyiliği kimse yapmadı ama hemen gidip müdüre şikayet etti, anlaşılmayan bişi var mı hala hocam?

Yok, baştan böyle anlatsaydınız anlaşılırdı.

O nasıl bir öğretmenmiş ki, BT sınıfında bilgisayarların ortasında ders işleyebiliyor; şaştım gerçekten.

Bence siz şikayet dilekçenize o sınıf öğretmenini de ekleyin, o dersleri orada nasıl işleyecekmiş bir sorsunlar ona.

Yahu en azından sınıfı boşalttır da öyle geç oraya. Bravo yani orada ders işleyebileceğini zannedebilmiş bir öğretmen.

Bir sınıf öğretmeni o bilgisayaların arasında nasıl ders işliyormuş. BDE yapıyor desek, her derste olmaz.

Müdür daha önceki tavırlarınızdan dolayı size diş bilemiş. Bunu bir bahane olarak kullanmış.

Ama anlamadığım bir olay daha var. Daha önce o öğretmen hangi sınıfta ders işliyordu? Sınıfı mı yoktu da, bula bula BT sınıfını bulmuş, bilgisayarlar arasında ders işlemeyi tercih etmiş. Öğretmenin zaten hemen yetiştirmiş olması onun da art niyetli olduğunu gösteriyor.

...

Ama şu eften püften meseleler yüzünden şikayet işini bir köşeye bırakın. Bazen yönetmeliklere göre usulsüz görünen şeylere herkes mecbur kalıyor ve gerçekten gerekli olabiliyor. Ha, açık bir usulsüzlükten bahsetmiyorum. Bazı durumlar usulsüz görünüyor ama zorlama yorumlarla, vicdanla yorumlarsan usulsüz diyemezsin. Bunları kastediyorum.

İş yerinde huzur kalmıyor. Ne idare, ne siz, ne de diğer öğretmenler. Şu an çalıştığım okulda zamanında olmuş böyle şeyler. Jurnalcilik hiç sevmediğim bir meziyet.

zodiac' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
testere 7-8-9-10 filmini çeviririm ben o müdürle.. :puhaha:

şaka bir yana.. hakkınızı hukuki yollarla arayın.

sizde o müdüre psikolojik baskı yapın.
gördüğünüzde selam vermeyin
her usulsüz durumu eften püften bile olsa şikayet edin.
sizi dersten çağırırsa gitmeyin, nöbetteyken çağırırsa gitmeyin..
kendinizi okulun işleriyle fazla yormayın.. verilen işleri bir müddet savsaklayabilirsiniz.
psikologa giderseniz 1 sefer gitmeyin sürekli aynı, ilgili bir psikologa gidin..
davanızda bu psikologu şahit olarak bile gösterebilirsiniz yada aldığınız raporları..
onun yüzüne bakarken her seferinde alaycı ve iğrenirmiş gibi birazda gülümseyerek ve acıyarak bakın
yaptığı bu tür baskıları mutlaka ama mutlaka şikayet dilekçesiyle ilçe milli eğitim müdürlüğüne verin. mesela hizmetli size çıkıp çıkmadığınızı sorgulamak amaçlı geldiyse sizde bundan rahatsız olduysanız bunu mutlaka dilekçeyle şikayet edin. yani günde 1-2-3 dilekçe düzenleyip verebilirsiniz..
konuyu başbakanlık, ankaradaki etik kurulu vb gibi üst düzeylere şikayet gerektiğinde mutlaka yapın.
ilçe- il müdürüne açıkça baskı altında olduğunuzu söyleyin.. ilgilenmesini isteyin.. dilekçelerinizi verirken gidin konuşun her seferinde gerekirse her gün gidin, her yaşadığınız sorun için gidin bence. ayrıca il-ilçe milli eğitim müdürüne kendinize şiddet yapıldığını ceza mahkemesine dava açmak istediğinizi, valiliğin ilgili makamı olup olmadı neler yapabileceğinizi sorun, muhabbet edin, yardım isteyin..
okulunuzdaki öğretmen arkadaşlarınıza bu durumu anlatın yardım isteyin tavsiye alın sohbet edin en azından rahatlayacaksınız..
müdürü takmayın.. rapor alın ve şehir dışına tatile gidin, bunu psikolog raporuna dayanarak yapın. psikolog hava değişimi raporu yazsın..

hocam çok mantıklı şeyler yazmışsınız bende böyle yapmayı düşünüyorum hakkımı hukuki yollardan arayacağım, kavga ederek haksız duruma düşmek istemiyorum, bu yüzden madde madde belirttiğiniz gibi en küçük şeyde direk dilekçe vereceğim, bir kere okula gitmiştim hizmetliyi arayıp okuldan kovdurdu beni, geçen sene ders olmamasına rağmen norm gösterdi aramız bozulunca normu sıfırladı, şimdi de ögretmenligimi bitiricekmiş böyle tehdit etti beni, gerisini siz düşünün artık:(

seni nasıl kovduruyor ya. polis çağırsaydın, olayı adli mesele haline getirseydin.

tayinci42' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
tayinci42' Alıntı:
testere 7-8-9-10 filmini çeviririm ben o müdürle.. :puhaha:

şaka bir yana.. hakkınızı hukuki yollarla arayın.

sizde o müdüre psikolojik baskı yapın.
gördüğünüzde selam vermeyin
her usulsüz durumu eften püften bile olsa şikayet edin.
sizi dersten çağırırsa gitmeyin, nöbetteyken çağırırsa gitmeyin..
kendinizi okulun işleriyle fazla yormayın.. verilen işleri bir müddet savsaklayabilirsiniz.
psikologa giderseniz 1 sefer gitmeyin sürekli aynı, ilgili bir psikologa gidin..
davanızda bu psikologu şahit olarak bile gösterebilirsiniz yada aldığınız raporları..
onun yüzüne bakarken her seferinde alaycı ve iğrenirmiş gibi birazda gülümseyerek ve acıyarak bakın
yaptığı bu tür baskıları mutlaka ama mutlaka şikayet dilekçesiyle ilçe milli eğitim müdürlüğüne verin. mesela hizmetli size çıkıp çıkmadığınızı sorgulamak amaçlı geldiyse sizde bundan rahatsız olduysanız bunu mutlaka dilekçeyle şikayet edin. yani günde 1-2-3 dilekçe düzenleyip verebilirsiniz..
konuyu başbakanlık, ankaradaki etik kurulu vb gibi üst düzeylere şikayet gerektiğinde mutlaka yapın.
ilçe- il müdürüne açıkça baskı altında olduğunuzu söyleyin.. ilgilenmesini isteyin.. dilekçelerinizi verirken gidin konuşun her seferinde gerekirse her gün gidin, her yaşadığınız sorun için gidin bence. ayrıca il-ilçe milli eğitim müdürüne kendinize şiddet yapıldığını ceza mahkemesine dava açmak istediğinizi, valiliğin ilgili makamı olup olmadı neler yapabileceğinizi sorun, muhabbet edin, yardım isteyin..
okulunuzdaki öğretmen arkadaşlarınıza bu durumu anlatın yardım isteyin tavsiye alın sohbet edin en azından rahatlayacaksınız..
müdürü takmayın.. rapor alın ve şehir dışına tatile gidin, bunu psikolog raporuna dayanarak yapın. psikolog hava değişimi raporu yazsın..

hocam çok mantıklı şeyler yazmışsınız bende böyle yapmayı düşünüyorum hakkımı hukuki yollardan arayacağım, kavga ederek haksız duruma düşmek istemiyorum, bu yüzden madde madde belirttiğiniz gibi en küçük şeyde direk dilekçe vereceğim, bir kere okula gitmiştim hizmetliyi arayıp okuldan kovdurdu beni, geçen sene ders olmamasına rağmen norm gösterdi aramız bozulunca normu sıfırladı, şimdi de ögretmenligimi bitiricekmiş böyle tehdit etti beni, gerisini siz düşünün artık:(

seni nasıl kovduruyor ya. polis çağırsaydın, olayı adli mesele haline getirseydin.

hocam hep iyi niyetli davrandım rayına bırakalım belki düzelir diye ama adam elinden geleni ardına koymuyor, bende öyle yapacağım bundan sonra.

Geri