müdür odasında öğretmene bağırabilir mi?

Kodla Büyü
Buna benzer bir durumun aynısını Lisede çalışırken müdür başyardımcımla yaşamıştım. Müdürüme gidip olayı anlatmıştım oda beni sakinleştirip mdr yrdmcısını çağırdı. Bende ben bu adamla çalışmak istemiyorum müdür bey dedim. Beni konuşmayı bilen, bir öğretmene nasıl davranmasını gerektiğini bilen bir mdr yardımcınısı ile görevlendirirsenin memnun olurum dedim. Ve odadan çıkarken müdür başyardımcıma hocam odanıza indiğinizde Google'a Mobbing yazıp bir araştırır mısınız dedim. Diğer gün BT sınıfına gelip özür diledi.

burdakilerin gazına gelerek işleri yapma. birçoğu müdürün odasından içeri girdiklerinde karşılarındaki cellatmış gibi titrer. burda asıp keser.

müdürün sana memuriyetini bitiririm dediyse sendikan neye dayanarak bu şekilde öğretmenimin memuriyetini bitiriyorsun demesi bile yeterli olacaktır.

stajerken müdür bana demişti ve hiçbirşey bilmediğim için susup kalmıştım. ahh simdiki aklım olsada o güne geri dönsem. ahhh ahhh sonradan öğrendik herşeyi anlatan olması

Farklı bir durum benim başıma gelmişti. odasında bir prof bana bağırdı yıllarca neden ona karşılık vermedim daha sonra neden odasına gidip cevabını vermedim diye pişmanlık duydum. Sende çok kafana takıyorsan sakinleştikten sonra odasına git ve söylemek istediklerini söyle içinde kalmasın yoksa çok pişmanlık çekersin.
Tabi senin amirin olduğunu ve sonuçlarını düşünmek kaydıyla...

---şaka içererir---
tek elinle boğazını sık, gözlerinin içine bak "seni gebertirim it" de mesela. gerekirse dal. kolay gelsin.
---şaka içererir---

her_dem' Alıntı:
burdakilerin gazına gelerek işleri yapma. birçoğu müdürün odasından içeri girdiklerinde karşılarındaki cellatmış gibi titrer. burda asıp keser.

müdürün sana memuriyetini bitiririm dediyse sendikan neye dayanarak bu şekilde öğretmenimin memuriyetini bitiriyorsun demesi bile yeterli olacaktır.

stajerken müdür bana demişti ve hiçbirşey bilmediğim için susup kalmıştım. ahh simdiki aklım olsada o güne geri dönsem. ahhh ahhh sonradan öğrendik herşeyi anlatan olması
İşte yaşadığımız problemlerin çoğunu o müdürün karşına geçtiğinde titreyenler yüzünden yaşıyoruz. Dimdik duracaksın bu yaşamda ve öylede öleceksin. Ne yalaka adamdı demicekler, ne tutarlı adamdı dicekler.

her_dem' Alıntı:

hocam sendika neyi çözecek Allah aşkına.Adam bağırdığında biraz da kendini kaybedeceksin, kapıyı kapatıp adamın üstüne yürü sen kimsin lan bağırıyorsun,borun bana ötmez diye sen de bağır ertesi gün hocam nasılsın diyerek gelir müdür.kesin çözüm budur,denenmiştir

araya sendika,dilekçe vs...koydukça bu iş uzayıp gider.

müdür hiç kimseye bağıramaz, tehdit de edemez bitirebiliyorsa bitirsin... tabii sen yine de arkadaşların yorumlarına uyma, sonuçta amir.. konuşacaksanız konuşun ancak ileri gitmeyin..

ama bunun yanında şöyle de bir durum var, öğretmenlerle nasıl bir ilişki içindesiniz ki(bunu sadece size söylemiyorum bu sitede birçok kişi böyle) hemen gidip şikayet edebiliyorlar müdüre? veya müdürle nasıl bir ilişki içindesiniz ki öğretmenin şikayetini hemen değerlendirmeye alıyor? yani genelde bilgisayarcıların ya öğretmenlerle arası iyidir idareyle kötüdür ya da idareyle iyidir öğretmenlerle kötüdür...

aliu_71' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

hocam sendika neyi çözecek Allah aşkına.Adam bağırdığında biraz da kendini kaybedeceksin, kapıyı kapatıp adamın üstüne yürü sen kimsin lan bağırıyorsun,borun bana ötmez diye sen de bağır ertesi gün hocam nasılsın diyerek gelir müdür.kesin çözüm budur,denenmiştir

bende müdür yardımcısında denedim.. o günden beri kedi gibi :)

aliu_71' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

sen benim gibi müdüre denk gelirsen bak ne yapıyor o zaman hocam. adamda asabi biriyse senin tehditini yemezse ne yapacaksın;)
diğer bir müdür şekli adam öküzse. siz tehditle işlerinizi halledebileceğinizi nereden çıkartıyorsun anlamış değilim. kaç müdüre karşı dediğinizi yaptınız ki.

haklıyken haksız olursun aklınızda olsun.

her_dem' Alıntı:
aliu_71' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

sen benim gibi müdüre denk gelirsen bak ne yapıyor o zaman hocam. adamda asabi biriyse senin tehditini yemezse ne yapacaksın;)
diğer bir müdür şekli adam öküzse. siz tehditle işlerinizi halledebileceğinizi nereden çıkartıyorsun anlamış değilim. kaç müdüre karşı dediğinizi yaptınız ki.

arkadaşın cümleleri içinde ben tehdit ibaresi göremedim yalnız... tamam biraz ağır bir cümle olmuş ancak bana bağıramazsınız tarzı bir cümle bile işi görür..

egitimci.' Alıntı:
müdür hiç kimseye bağıramaz, tehdit de edemez bitirebiliyorsa bitirsin... tabii sen yine de arkadaşların yorumlarına uyma, sonuçta amir.. konuşacaksanız konuşun ancak ileri gitmeyin..

ama bunun yanında şöyle de bir durum var, öğretmenlerle nasıl bir ilişki içindesiniz ki(bunu sadece size söylemiyorum bu sitede birçok kişi böyle) hemen gidip şikayet edebiliyorlar müdüre? veya müdürle nasıl bir ilişki içindesiniz ki öğretmenin şikayetini hemen değerlendirmeye alıyor? yani genelde bilgisayarcıların ya öğretmenlerle arası iyidir idareyle kötüdür ya da idareyle iyidir öğretmenlerle kötüdür...

bu soru benimde kafamı kurcalamıyor değil.. Aslında bazen tek taraflı düşünmemek lazım

hocam siz bay meslektaşımız mısınız yoksa bayan mı??

her_dem' Alıntı:
aliu_71' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

hocam adam sana bağırıyo sen de susuyorsun.eeee
bu adam kafaya estikçe haftada bir odaya çağıracak farklı bahanelrle bağıracak.
ya moral bozuk okula gidip gelgceksin,ya lafını konuşacaksın,ya da sene sonu tayin.

sendika diyorsun,bir sendikanın böyle bi olaya el attığını duymadım.

öncelikle şunu söyleyeyiim yapacağınız en kötü şey :"bunun üzerine hiçbir resmi işlem yapmamak".
yapacağınız her işlem bir dilekçe dahi yarın öbür gün açacağınız mobbing davası için size çok büyük fayda sağlayacaktır.

bu arada hocam hemen psikiyatri servisine gidip bu olayın sizi nasıl etkilediğini psikolojinizin çöktüğünü ,okuldan soğudunuzu falan filan yani işten soğudunuzu anlatın kısaca .yani resmi olarak lütfen bir hastaneye gitmiş olun(çok etkilendiğinizi abarta abarta anlatın).Lütfen bunu yapın.bu saatten sonra tatlıya bağlanacak bir iş değil.

öğretmenin şikayet etmesi de normal.siz bari yapmayın bir işini yapmadı diye şikayet edecek adam az mı.

bu arada önceki şikaetiniz neydi?seçmeli derslerle ilgili.ne oldu?o süreci anlatır mısınız?

olayda anlaşamadık. adam sana sayacak sayacak sen susacaksın mı diyorum arkadaş. her lafın cevabını vereceksin. kimse haddini terbiye sınırını aşmayacak. benim dediğim siz kapıyı kapatıp adamı tehdit edemezsiniz. edersen haklıyken haksız olursun. kim yapmış yaa. kim müdürünü tehdit etmişte herşey yoluna girmiş. geçin bunları bizim forumda avcılar derneğine döndü yemin ediyorum. lafını diyeceksin geri durmuyacaksın. ancak adam sana memuriyetini bitiririm dediğinde vereceğin cevap belli bitirde göreyimdir. sonrada ya şikayet edersin dilekçe verirsin, ya bir dayın vardır telefon eder, ya bu lafı der sonra beklersin ya da sendikana söyler sendikan görüşür. ya da dediğiniz gibi tehdit edersiniz. bakın onca seçenek var. sizce hangisi en mantıklısı onu yapın.

Hayvana bağırır gibi bana bağırsaydı hayvan gibi saldırırdım bende çok ta umrumda sanki memurluk gidecekmişmiş.. Psikologdan rapor alın bencede arkadaşın dediği gibi..

arabasını çiz :) sayın hocam kimse kimseye bu şekile bir şekilde davranamaz yanınızda şahit varsa şikayet edin..kendinizi ezdirmeyin hocam biraz saygınız kalsın kendinize..

Bir sorum olacak, bu tür durumlarda psikoloğa gidip belgelendirmenin ilerisi için sorun teşkil edebileceğini duymuştum. İdareci olunaıyormuş falan filan. Doğruluğu var mıdır bunun?

SİRE' Alıntı:
Bir sorum olacak, bu tür durumlarda psikoloğa gidip belgelendirmenin ilerisi için sorun teşkil edebileceğini duymuştum. İdareci olunaıyormuş falan filan. Doğruluğu var mıdır bunun?

aksine psikolojik sorunun yoksa idareci olamıyorsun Türkiye'de:)Şu sorduğunuz soru bile insanların neden Türkiye'de pskiloga gidemediğini çok kolay açıklıyor.(maddi olanaksızlıklardan bahsetmiyorum)İnsanlar biri "deli " der diye korkuyor.Doğruluğu falan yok.ha zaten şizofreni gibi daha ilerlemiş durumlarda olursun o zaman zaten mesleğini yapamayacak durumda olduğundan malulen emekli olursun.(10 yıl dolduysa)

Daha önce ceza almış adamlar bile ceza almamış adamla eşit değerlendirilyorken(en son idareci atamalarının birinde ödüle oldu) gayet insani birşey yaşıyorsun diye(psikolojik rahatasızlık) idareciliğin yada öğretmenliğin gitmez yada olumsuz etkilenmez.ha mesleğini yapamayacak boyuttaysa yani ciddi bir tanıysa zaten emekli olursun yukarıda yazdığım gibi.

Hocam şimdi bir sürü psikolojik tanı var.en basit hepimizin hafif anksiyededen tut,borderline kişilik bozukluğuna kadar birçok rahatsızlık yaşıyoruz günlük hayatımızda.Bunlardan dolayı birşey gelmez başımıza.

aliu_71' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
aliu_71' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

hocam adam sana bağırıyo sen de susuyorsun.eeee
bu adam kafaya estikçe haftada bir odaya çağıracak farklı bahanelrle bağıracak.
ya moral bozuk okula gidip gelgceksin,ya lafını konuşacaksın,ya da sene sonu tayin.

sendika diyorsun,bir sendikanın böyle bi olaya el attığını duymadım.

hocam adam eski şube müdürü ilçe milli eğitim müdürü ile konuşup formatör olduğum halde bana görevlendirme çıkarttırıyor ki okula gelmiyim diye, bağırma olayına gelince ben bana bagırmamasını söyledim ve şimdi doktordan geldim igne ile ayakta duruyorum ilaç bile verdi doktor(nörolog-psikolog), raporumu aldım yarında psikiyatri ile görüşeceğim, mobbingden dava açacağım ve sonuna kadar da gideceğim artık.

edacomü' Alıntı:
hocam memuru görevden soğutmak da suçtur...aynı şey bana yapılmış olsa MEM'e gider şikayet ederdim...Anlattıklarınıza bakılırsa bu şekilde tavır sergilemesi gereken de hiçbir şey yok..Böyle insanlara karşı her zaman başını dik tutacaksın hocam altında kalmayacaksın...

hocam ortada hiçbişi yokki durduk yere ki ben onu seçmeli derslere müdahele etti diye şikayet ettiğim için odasına alıp hiçbir öğretmene böyle bağıramayacağı şekilde bağırdı, şuan raporluyum zaten ama psikolojim bozuldu ve durumu ilçeye bildireceğim yarın.

grandmasterb' Alıntı:
SİRE' Alıntı:

aksine psikolojik sorunun yoksa idareci olamıyorsun Türkiye'de:)Şu sorduğunuz soru bile insanların neden Türkiye'de pskiloga gidemediğini çok kolay açıklıyor.(maddi olanaksızlıklardan bahsetmiyorum)İnsanlar biri "deli " der diye korkuyor.Doğruluğu falan yok.ha zaten şizofreni gibi daha ilerlemiş durumlarda olursun o zaman zaten mesleğini yapamayacak durumda olduğundan malulen emekli olursun.(10 yıl dolduysa)

Daha önce ceza almış adamlar bile ceza almamış adamla eşit değerlendirilyorken(en son idareci atamalarının birinde ödüle oldu) gayet insani birşey yaşıyorsun diye(psikolojik rahatasızlık) idareciliğin yada öğretmenliğin gitmez yada olumsuz etkilenmez.ha mesleğini yapamayacak boyuttaysa yani ciddi bir tanıysa zaten emekli olursun yukarıda yazdığım gibi.

Hocam şimdi bir sürü psikolojik tanı var.en basit hepimizin hafif anksiyededen tut,borderline kişilik bozukluğuna kadar birçok rahatsızlık yaşıyoruz günlük hayatımızda.Bunlardan dolayı birşey gelmez başımıza.

raporda depresyon yazdılar, yarında psikiyatriden randevu aldım zaten bu şekilde beni tehdit edip bana hakaret eden bağıran bir insanla çalışmak istemiyorum. gereken ne varsa yapacağım sonuna kadar.

grandmasterb' Alıntı:
öncelikle şunu söyleyeyiim yapacağınız en kötü şey :"bunun üzerine hiçbir resmi işlem yapmamak".
yapacağınız her işlem bir dilekçe dahi yarın öbür gün açacağınız mobbing davası için size çok büyük fayda sağlayacaktır.

bu arada hocam hemen psikiyatri servisine gidip bu olayın sizi nasıl etkilediğini psikolojinizin çöktüğünü ,okuldan soğudunuzu falan filan yani işten soğudunuzu anlatın kısaca .yani resmi olarak lütfen bir hastaneye gitmiş olun(çok etkilendiğinizi abarta abarta anlatın).Lütfen bunu yapın.bu saatten sonra tatlıya bağlanacak bir iş değil.

öğretmenin şikayet etmesi de normal.siz bari yapmayın bir işini yapmadı diye şikayet edecek adam az mı.

bu arada önceki şikaetiniz neydi?seçmeli derslerle ilgili.ne oldu?o süreci anlatır mısınız?

hastaneden geliyorum şuanda zaten hocam, sakinleştirici igne yaptılar ilaç yazdı doktor 6 ay kullan dedi bunu, raporda aldım, seçmeli dersleri veliler seçerken okulda bt ögretmeni yok, lab yok, dersi seçmeyin demişler velilere müdür ve müdür yrd, bende durumu tespit ettim velilerin dilekçelerini alıp ilçeye şikayet ettim, yani hakkımı aradım bundan sonra da adam sürekli beni gözlüyor hatta okuldaki memuru odama yollayıp 4.30 dan önce çıkmayacaksın diye bekletiyor, okula gittim birgün işim vardı hizmetliyi aramış okuldan çıksın gitsin demiş sanki babasının yeri de, artık burnuma kadar geldi herşeyi göze aldım sonuna kadar da gideceğim.

herohamster' Alıntı:
arabasını çiz :) sayın hocam kimse kimseye bu şekile bir şekilde davranamaz yanınızda şahit varsa şikayet edin..kendinizi ezdirmeyin hocam biraz saygınız kalsın kendinize..

o beni rezil etti psikolojimi bozdu moralimi sıfır yaptı, arabasının çizmek az olmaz mı hocam :) başka şeyler yapmak lazım :)

her_dem' Alıntı:
olayda anlaşamadık. adam sana sayacak sayacak sen susacaksın mı diyorum arkadaş. her lafın cevabını vereceksin. kimse haddini terbiye sınırını aşmayacak. benim dediğim siz kapıyı kapatıp adamı tehdit edemezsiniz. edersen haklıyken haksız olursun. kim yapmış yaa. kim müdürünü tehdit etmişte herşey yoluna girmiş. geçin bunları bizim forumda avcılar derneğine döndü yemin ediyorum. lafını diyeceksin geri durmuyacaksın. ancak adam sana memuriyetini bitiririm dediğinde vereceğin cevap belli bitirde göreyimdir. sonrada ya şikayet edersin dilekçe verirsin, ya bir dayın vardır telefon eder, ya bu lafı der sonra beklersin ya da sendikana söyler sendikan görüşür. ya da dediğiniz gibi tehdit edersiniz. bakın onca seçenek var. sizce hangisi en mantıklısı onu yapın.

hocam rapor aldım depresyondan priskiyatri ile de görüşüceğim yarın, ilçeye de durumu anlatacağım gerekirse ile gideceğim ilçenin müdürü korudugunu düşünüyorum çünkü eski şube müdürüymüş adam, kendini kral sanıyor okulda ne dersem o olur mantıgında

cakkoyun' Alıntı:
---şaka içererir---
tek elinle boğazını sık, gözlerinin içine bak "seni gebertirim it" de mesela. gerekirse dal. kolay gelsin.
---şaka içererir---

:) eyvallah hocam valla yazdıklarınızı okuyunca biraz moral oluyor, çok teşekkürler

Geri