Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

müdür odasında öğretmene bağırabilir mi?

Konu, 'Her Telden' kısmında zodiac tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. zodiac

zodiac Süper Üye Süper Üye

merhaba arkadaşlar,
    bugün sabah bt sınıfına girdiğimde sınıf öğretmenin öğrencileri ile birlikte btyi doldurduklarını gördüm. bana kimse bt sınıfının sınıfa dönüştürüldüğünü söylememişti, yalnız cuma günleri seçmeli dersler için kullanıldığını biliyordum. acil hazrılamam gereken rapor vardı, bir ara bir programa bakıyordum müzik sesi açıldı ama çok yüksek sesi yoktu, sınıf öğretmeni sesi içe alın dedi, bende içeri almak için bir özelliğinin olmadığını söyledim, müdüre şikayet etmiş, müdür yanına çağırıp hayvana bağırır gibi bana bağırdı, herşeyimi kayıt altına aldığını ve memurluğun gidecek diye tehdit etti beni, bende müdürün ses kaydını aldım. bu müzik olayından bişi çıkmayacağını biliyorum ama müdürün ne olursa olsun bana bağırmasını içime sindiremedim. napabilirim bu konuyla ilgili?

2. evrim0626

evrim0626 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Re: Müdürün Tavrı

hocam ses kayıtı yapmakta suçtur bilesiniz. ama müdür size ne hakla bağırıyor neyi yakıyormuş. öle lafla yakılmaz sıkıyorsa yakmak için uğraşsın senden çok onun başı ağrır. sizi genç görüp yada sessiz üzerinize gelmiş. eğer odada tek kaldığınızda bunları dediyse kafayı gömseydiniz sonrada çıksaydınız odadan :verymad:

3. spring

spring Seçkin Üye Seçkin Üye

4. obsearchverim

obsearchverim Seçkin Üye Seçkin Üye

Re: müdürün tavrı

Bilgisayarlar içeride olduğu halde mi bir sınıfa tahsis edilmiş sınıf? Anlamadım.

Bir de sesi içe almak ne demek hocam, bilgisayarın sesini kapatsaydınız o an ağız kokusunu çekmemek için.

5. yusufaltunhan

yusufaltunhan Aktif Üye

hocam yazılı savunma ister durumu anlatırsın savunmada..hiç bir nane yapamaz...kendince artistik yapmış...

6. esariaslan

esariaslan Seçkin Üye Seçkin Üye

aynen hocam bire birde iseniz mudure ne yapmak istediğini sorsaydın inceldiği yerden kopar senin derdin ne hoca derdin.. :)

7. Phascolarctos cinereus

Phascolarctos cinereus Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

1- şahit varsa ve doğruyu söyleyecekse gidip psikiyatriden rapor alırsın. meme dilekçe verirsin. mem seni haklı bulursa sorun yok ama(%50 ihtimal) iftira diye sanada ceza verirler. sonra kalite bir avukatla mobbingden davayı patlatırsın. %99 kazanırsın. şahit önemli.
    2- şahit yoksa hiç birşey olmaz. şahit olmayan bir ortamda kibar bir şekilde sende ona öyle davranabilirsin.

çok üzücü olaylar. ama memuriyet öyle müdürün lafıyla kaybedilecek birşey değil. rahat olun. bence her halikarda 3-5 gün rapor alın.

8. kaybil

kaybil Süper Üye Süper Üye

bu olayın öncesinde husumetiniz olmalı ki ses kaydı falan nerden çıktı hocam baya ileri boyutta olmalı...
    Allah yardımcınız olsun

9. edacomü

edacomü Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bu gibi durumlarda olay anında kendimizi savunmalıyız ve ne olursa olsun size bağırmasına izin vermeyin...ses tonunu düzgün kullanması yönünde kendisini uyarsaydınız...zamanında söylenmeyen söz de sonradan bir işe yaramıyor..

10. zodiac

söyledim hocam bana bağırmayın diye sonra insanlaşmaya başladı ama kapıyı kapatır kapatmaz direk hayvan gibi bağırdı, oturamazsın dedi önce sonra bögürmeye başladı, bende bana bağırmayın diye uyardım kendisini. ama çok ağrıma gitti babam bile bana bağırmadı bu şekilde.

11. zodiac

evet hocam daha öncede bu şekilde bağırmıştı bana o zamandan beri psikolojim bozuldu okulda huzurum falan kalmadı:(

12. edacomü

edacomü Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam memuru görevden soğutmak da suçtur...aynı şey bana yapılmış olsa MEM'e gider şikayet ederdim...Anlattıklarınıza bakılırsa bu şekilde tavır sergilemesi gereken de hiçbir şey yok..Böyle insanlara karşı her zaman başını dik tutacaksın hocam altında kalmayacaksın...

13. ckayatr

ckayatr Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam müdür odasında değil hiç bir yerde öğretmene bağıramaz. Devletin dili yazıdır. İşine gelmeyen bir şey varsa yazı ile bildirsin. O sizin sahibiniz değil o da sizin gibi bir memur tek farkı pozisyonunun idarecilik olması.

14. dehencan

dehencan Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam müdürün odasının kapısını kilitleyin. Müdürü tehdit edin. Gerekirse üzerine yürüyün. Senide kendimide yakarım de. Bak bakalım bir daha bağırıyormu? ama bunları yaparken şahit olmayacak.

15. her_dem

her_dem Süper Üye Süper Üye

sendikana git sendikan bir telefon ediversin. sen benim öğretmenimin memuriyetini nasıl bitiriyormuşsun diye.

16. zodiac

hocam seçmeli derslerde velilere baskı ypaılıyordu bende bunu farkettim müdür şikayet ettim, ondan sonra elinde ne var ne yok toplamış hakkımda, sendikayı unuttum arayım bakalım ne dicekler

17. barthez

barthez Süper Üye Süper Üye

Hocam Mobbing diye birşey duydun mu de müdürüne?

18. mamoste_02

mamoste_02 Aktif Üye

hocam pabuç bırakma elinden geleni yapsın sendika 147 bimer mem nere bulursan git.terbiyesize bak hele.sen baskı yapıyosun diye şikayet ederim de mebe bakam nasıl tutşuyor bi taraflarıı

19. mamoste_02

mamoste_02 Aktif Üye

seçmeli derslerde müdahale edemez onun kuyruk acısı var sen adam yumuşak karnından vurmuşsun ondan ayı gibi böğürmüş

20. AsilTurk

AsilTurk Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben olaydan pek birşey anlamadım. Bt sınıfı normal sınıf mı olmuş yoksa 1 saatliğine öğrenciler mi gelmiş sınıfa?? sesi içeri al derken sesi azalt mı diyor?

Konu her ne olursa olsun bu şekilde davranamaz mobbinge girer bu davranış. İlçe mem bir dilekçe yaz durumu anlat psikolojinin bozulduğunu mobbinge maruz kaldığını belirt gereğini iste cevaba göre hareket edersin. Alo 147 de bildirebilirsin...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal