müdür beyle ufak bşr tartışma yaşadım :)

Kodla Büyü

cilekes_ogrt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İşde yanlış anlaşılmanın neticesinde seni norm fazlası yapacam dedi bende yapın dedim isteğine bağlı mıdır ben norm fazlası olmak istiyorum zaten :) teknik öğretmenim yiboda 8 saat dersim var il milli eğitim müdürlüğü bulunduğum ilde teknik öğretmen arıyor gidip mem le konuşsam yaparlar mı kadrolu olarak teknik okula geçebilir miyim?

benimle uğraşacak müdürün arkası sağlam olmalı deyip çıkıp gidecektin sonra ben ne yaptım diye kara kara düşünecekti. :D Ben asker öğretmenken milli eğitim müdürüne öyle bi sinyal attım adam tırstı benden rica minnet yardım istedi ben de sallama yaptım daha bana ilişmedi

YİBO'lar bağımsız bölge olduğundan 6 saat ve üzeri ders 1 norm ediyor. Şu an için normunuzda sıkıntı yok. Seçilmez ise ve ders saatiniz toplam 6 saatin altına düşerse norm fazlası olursunuz.

hocam norm fazlasına ayırırsa iller norm fazlası ataması yapabiliyor belli bir takvimle ama gidip konuşursanız takvimi beklemeden görevlendirme gönderebilir kadrolu gitmek için norm fazlası atamasını beklemek lazım yada il içi tayinleri yanılmıyorsam ama görevlendirme her an verilebilir

Hocam il mem'e gitsem norma fazlası gösterebilirler mi zaten bu okulda 8 saat dersim var belki seneye norm fazlası olacam hazır diğer okulda boş norm varken

norm fazlası olmak senin için dah hayırlı.. açık denk gelirse meslek lisesinde geçersin ilk tayinde..

ayrıca seni norm fazlası yaparım diyen müdür sen başka bir okula gittikten sonraki yıl tekrar dersini seçerse tek dilekçe ile dönebilirsin senden başka kimse gelemez takip et.

Hocam bunu okul müdürü yapabiliyorsa gidip konuşsam yapın hocam diye boşluk var iyi bir meslek lisesinde o dolmadan oraya geçmek istyiyorum

milli eğitimlerde "hele bi o gün gelsin bakarız" mantıgı hakim.
yibo bölge dısı oldugu icin norm fazlası olamazsın...
1- dilekce verirsin dersim az ekders icin görevlendirme istiyorum diye... seni yibo dısında eml ye de görevlendirir. 15+18 alırsın... tazminat alamazsın. ne zamanki seneye norm fazlası oldun o vakit bossa istersin
2- dersler secildi zaten yapmak mümkün mü bilmiyorum ama sene başı kurul toplantı karar defterinde seçmeli olarak bt seçilmeMEsini sağlarsın fazla duruma düşersin. sanırım bazı ilçelerde veya illerde boş normlar istendi okulllardan... sizden hala istenmediyse değişikliği yaptırır mem'e gider norm faazlası oldugunuzu soylersiniz....
yine sizi eml ye görevlendirirler 15+18 alırsınız. ne zaman ki norm işlemleri başladı sizden yüksek puanlı olan yoksa siz oraya gecersiniz.
3- norm fazlaları icin il memler suan bi işlem yapmıyorlar. kendim icin surekli takip ediyorum. alan değişikliği özür grubu gibi işlemler nedeniyle bekliyorlar... sanırım kasım gibi artık tr geneli işlemler başlar... yoksa kişiye özel norm işlemleri yapmıyorlar.... 3-5 il meme telefon acıp sordum ya herkese ya hiçkimseye...

dövseydin... bu adamlar tehdit ettiğinde kapıyı kapatıp rocky balboğa olacaksın..

Geri