Müdür Başyardımcılığı mı formatórlük mü?

Kodla Büyü

earl

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar defalarca soruldu bu soru ama idarecilik sonuçları açıklanmak üzere. Hatta çoğu il açıkladı. Şu an kız imam hatip lisesinde btr yim. Ama Muhtemelen kız meslek lisesinde baş yardımcılık gelecek. Btr olarak çok rahatım aslında ama yazın biraz sıkılıyorum. Bulunduğum il biraz küçük ve sıkıcı. Yazın da çalışırım diye düşünerek sınava girdim. Vakit geçer düşüncesi ile. Şimdi ise Çok kararsızım. Sizce ne yapmalıyım?

Hocam müdürlük için gereken süre sanırım şu an ki uygulamada 2 yıldı, 2 yıl öyle böyle dişini sık, en azından ileri ki yıllarda müdür olma şansın cepte olsun...
Bugün btr olduğun ortam iyidir hoştur belki ama seneye ne getirir ne götürür, ömür boyu sürmez hocam aynı ortam, bizim branş ne hale gelir bilinmez..

Duygusal davranıyoruz, şahsen bende şu ana kadar kabul etmedim istemedim ama ileri yaşları düşününce mantıklı hale geliyor.
Gideceğiniz okulu yazdığınıza göre de çok vasat bir okul değil, bismillah de başla hocam..
kolay gelsin..

Hocam ilerisi için elbette iyi ama gideceğim okulda bilgisayar bölümü 2 yıl içinde kapanacak ve ben 4 yılım dolduğunda muhtemelen alanım kapandığı için boşa çıkacağım. Biraz da böyle bir durum yüzünden kararsızım. Ha diyeceksiniz 4 yıl sonrasını düşünmeyin. Şu anki okulum ildeki en iyi okullardan biri. Kaybetmeye değer mi bilmiyorum. İdareci olarak Gideceğim okulsa biraz kötü aslında. Ne yapsam bilemedim.

gitme hocam.Başına iş açma.
Bırak idarecilik benim gözümde bitik.dertsiz başına dert.Çok strestli birşey...

bu soruyu daha öncede sormuştun kafa karışık demek ki tekrar soruyorsun hocam:) tekrar açıklıyayım

İdarecilik işi biraz da ideal li olan cesareti olan kişilerin yapacağı bir iştir, pısırık korkak birisi bu işe hiç bulaşmasın.
Diyorlar ki sorumluluğu çok , sorumluluk her alanda var hocam bir öğretmenin de sorumluluğu emin olun idareciden fazla olmalıdır, en azından öğrenciye karşı sorumluluk bilincinde olmalı..
Btr nin ne olacağı belli değilken ve her 6 ay da görevlendirmeyle uğraşmaktansa idarecilik çok mantıklı( ben de sınava girip müdür yardımcısı oldum)
yaşımız gençleşmiyor hocam 40 dan sonra ben hala elimde torinavida ile kasa açmakla uğraşmak istemiyorum:)
Başmüdür yardımcıları ek dersi 30 saat sanırım 4 sene ek ders probleminiz de olmaz. Baktınız hoşunuza gitmedi tekrardan görev almazsınız.

Ama şunu unutmayın zorluklar elbet olacaktır,sorumluluk elbet olacaktır ama severek yaptığınız her işten haz alırsınız

İdareci ol. Ek ders ücretin fazla olur.
Ayrıca işini düzenli yaparsan zamanla her şey kolaylaşır.
İleride müdür olabilirsin. Bir okulu yöneteceksin eğitim açısından güzel işler yapabilirsin.
Genç bilgisayarcı idarecilerin bulundukları okullara çağ atlatacaklarını düşünüyorum.

Aslında kararsız kalmamın en büyük sebebi istediğim okulun olup olmaması. Birinci tercihim kız meslek ikinci tercihim endüstri meslek. İkisi de baş yardımcılık. Kız meslek lisesi bilgisayar bölümü seneye kapanacakmiş. Bnm tercih ettikten sonra öğrendim. Ki böyle işlerde hep iş bittikten sonra öğreniliyor herşey malesef. Yani sonradan duyuyorsun. O yüzden keşke birinci sıraya endüstri meslek yazsaydım diyorum. Sonuçlar açıklanmadi hala. Endüstri gelirse sevineceğim kız meslek gelirse biraz kararsızım. İleriyi net görmek isteyen bir insanım malesef. Kız meslekte ilerde bölümüm kapanacağı için bi kararsızlık oluştu. Hayırlısı ile sonuçlar açıklansa rahatlayacağım.

Yani aslında idareci olmayı çok istiyorum. Sadece kafamdaki okulun gelmesini istiyorum. Keşke ilk sıraya endüstri meslek yazsaydim diyorum. Tercih zamanı endüstri meslek yeni başlayan biri için zor olur dendiği için kız mesleği başa yazmıştım. Düşünmek de hala sonuçlar açıklanmadiği için beni rahatsız ediyor.

Tabiki müdür yard. bazı okullarda rahat oluyorsun sadece işini yapıyorsun ama bazılarında idare işlerini de yaptırıyorlar o kadar iş yapıp btr olacağıma müdür yard ol bence en azından denersiniz

oguz-han' Alıntı:
Yani aslında idareci olmayı çok istiyorum. Sadece kafamdaki okulun gelmesini istiyorum. Keşke ilk sıraya endüstri meslek yazsaydim diyorum. Tercih zamanı endüstri meslek yeni başlayan biri için zor olur dendiği için kız mesleği başa yazmıştım. Düşünmek de hala sonuçlar açıklanmadiği için beni rahatsız ediyor.[/quotb
Bölümün kapanması sana ne kaybettirecek hocam. Yada bölümünün olması sana ne kazandıracak.

Hocam bölüm kapanırsa 4 yıl sonra normum okula uymayacak. Ki 4 yıl içinde sınavı kaldıracaklarini düşünüyorum. Yani bi 4 yıl daha uzatma olur. Ama bölüm kapanırsa benim uzatma sıkıntı olur. Ha niye 4 yıl sonrasını düşünüyorum. Çünkü şimdiki okulumdan memnunum.

Hocam bende bolumumun olmadigi okula bas yardimci olarak gidiyorum. 4 yil sonra sinav kalksada kalkmasada uzatma olsada olmasada her sey nasip. Hesap kitap bazen bosa cikiyor. Bekleyecez.

Geri