MTSK Direksiyon Sınavındaki Müfettişler

Kodla Büyü

yağmurtan

Aktif Üye
Görev aldığım her sınavda 14 adaydan 1 ya da 2 kişi geçiyor. Sınavlarda görev alanlar bilir, aday tek hata bile yapsa direksiyon sınavından kalıyor.

Vebal almamak için çok titiz davrandığım sınavlarda hak ederek geçmesine rağmen müfettişin biri adayın bırakılması gerektiğini not almış. Bizim sonuçla karşılaştırdı. O kadar büyük keyif aldı ki anlatamam. Adayı neden geçirdiniz der gibi bakıp not aldı ve büyük ihtimalle görev verilmemesi hususunda milli eğitime rapor gönderecek.

Müfettişleri de denetleyen bir mekanizma yok mu arkadaşlar. Biz komisyon üyesi arkadaşla titiz davranıp hakedeni geçiriyorken, müfettişin biri hiç alakası olmayan ve adayın yapmadığı bir şeyi yapmış gibi not düşüp öğretmenlerin sınavda bir daha görev almaması için bu kadar uğraşıyor ve bundan keyif alıyor. Bir daha bana görev gelmezse hakkımı helal etmiyorum o müfettişe.

Hocam şok oldum bugün. 14 aday içinden en güzel kullanan aday için not düşmüşler. Halbuki aday o hatayı hiç yapmadı. Biz orda ne güne duruyoruz. İyi valla sen kafanı bir öğretmene tak ve aday için yalandan bir hata uydur. Kamera yok bir şey yok. Bu durum her öğretmenin başına gelebilir. Yazıktır sabah 7 den akşam 6 ya kadar can güvenliğimiz risk altında adayları arabada değerlendiriyoruz.

usta öğretici ve diğer komisyon üyesinin ifadeleriyle kendinizi savunabilirsiniz. sizde gerekli girişimlerde bulunun meb'e

Müfettiş arabaya bindimi ki nasıl biri değerlendirme yapabilecek. Benimde başıma geldi müfettiş benim adaya buda geçek mi dedi, bende tersledim. Tabi geçecek dedim. Sorun mu var dedim. Arkasına bakmadan gitti.

yağmurtan' Alıntı:
Görev aldığım her sınavda 14 adaydan 1 ya da 2 kişi geçiyor. Sınavlarda görev alanlar bilir, aday tek hata bile yapsa direksiyon sınavından kalıyor.

Vebal almamak için çok titiz davrandığım sınavlarda hak ederek geçmesine rağmen müfettişin biri adayın bırakılması gerektiğini not almış. Bizim sonuçla karşılaştırdı. O kadar büyük keyif aldı ki anlatamam. Adayı neden geçirdiniz der gibi bakıp not aldı ve büyük ihtimalle görev verilmemesi hususunda milli eğitime rapor gönderecek.

Müfettişleri de denetleyen bir mekanizma yok mu arkadaşlar. Biz komisyon üyesi arkadaşla titiz davranıp hakedeni geçiriyorken, müfettişin biri hiç alakası olmayan ve adayın yapmadığı bir şeyi yapmış gibi not düşüp öğretmenlerin sınavda bir daha görev almaması için bu kadar uğraşıyor ve bundan keyif alıyor. Bir daha bana görev gelmezse hakkımı helal etmiyorum o müfettişe.

Hocam benim sınavlarda 14 kişiden yarıya yakını geçiyor. Siz nerdeyse kimseyi geçirmezken böyle bir olay olmuş. Bence gidin Milli Eğitime, anlatın durumu. Çok titiz davrandığınızı ispat edin.

sizde iyimis bizim sinavlarda 20 kisiden en fazla 2-3 kisi kaliyormus bana kismet olmadi henuz bekliyorum gorev bakalim bakmam kimsenin gozunun yasina vebal buyuk

Re: Ynt: MTSK Direksiyon Sınavındaki Müfettişler

biraz alakasız olacak ama şanlıurfada eski belgeleri iptal ettiler yeniden direksiyon eğitmenliği kursu açtı halk eğitim. 100 Tl daha bayıldık. 3 Haftalık bir kurs var ve baya ciddiye almışlar derslere üniversiteden hocalar, Trafik şube müdürü falan geliyor. öğretmenleri dreksiyon sınavına alıyorlar. Diğer illerde durumlar nasıl acaba.

dbakır için eski belge dedikleri 30 saatlik kursları 126 saate tamamlamak için 96 saatlik kursa açtılar. 15 gun aksam 6-10 arası. devam mecburiyeti ve uygulamalı sınavdan da gecme mecburiyeti var. pztesi başlayacak. 30TL yatırıldı

Yeni yönetmeliğe göre tek hatada aday kalıyor. O yüzden bulunduğum ilçede geçen sayısı az. Geçmişse haketmiştir. Ama müfettişlerin niyetini anlamadım.
Aldıkları günlük 400 küsür tl yi hakettiklerini göstermek için mi olmayan hataları bulmaya çalışıyorlar. Ya da görev alanları azaltmaya mı çalışıyorlar. İlçede şube müdürne de anlattım git müfettişe anlat dedi. Yani anlayacağınız öğretmenler her zamanki gibi yine yalnız yine tek başına. Görev verilmemesi hususunda rapor gelirse, müfettişlerden hakkımda olumsuz not düşeni idari mahkemeye vereceğim. Bu konuda da çok ciddiyim. Eğer içinizde şu an 120 saatlik semineri alan varsa bu konular konuşulmuştur. Sorulara verilen cevaplar da ucu açık ve kesin değildir. Yani müfettişlerin en ufak bir talebi üzerine bir daha görev alamayabiliyorsunuz. Ben de diyorum ki müfettişler bu kadar geniş yetkiye sahip olmamalı. Sevmedikleri bi adamın geçirdiği adaya yalandan bir hata da bulup size bir daha görev verilmemesi hususunda ilçe milli eğitime rapor gönderebilirler. İş mahkemeye yansıdığında geçen adayın ehliyeti iptal edilir ve adaya da mahkemeye verme hakkı doğar.

cyln' Alıntı:
dbakır için eski belge dedikleri 30 saatlik kursları 126 saate tamamlamak için 96 saatlik kursa açtılar. 15 gun aksam 6-10 arası. devam mecburiyeti ve uygulamalı sınavdan da gecme mecburiyeti var. pztesi başlayacak. 30TL yatırıldı

30 saat üzerine tamamlanamıyor. Görev almak isteyenler sıfırdan 120 saatlik kurs almak zorunda. Sizde bu kurala uymamışlar.

Sınava alınan adaylardan sadece 1-2 tanesinin geçebilmesi veya hiç geçememesi sonucu görev alan komisyon üyeleri, sürücü kurslarınca ve sürücü kursu usta öğreticilerince kötülenmektedir. "Kıl, problemli, herkes şikayetçi" gibi dedikodular yapmaktadırlar. Müfettişler bu muameleye maruz kalmıyorlar ve olmadık aday için hata üretiyorlar. Kabak biz sınav değerlendiricilerin başına patlıyor. Sınav anında kaç kez kaza atlattık, sürücüler acemiler sonuçta. Hal böyle iken müfettişler keyfi olarak hata bulmamalılar. (Sözüm her müfettiş için değil tabi..)

hocam aynı durum bizdede var ben Sınav sisteminin değiştiği ilk sınavda görev aldım ve 1 kişi geçti.Sınav bittiğinde müfettiş hemen bana sordu şu saat aralığındaki kursiyer geçtimi dedi listeden baktım geçirmemişiz iyi tamam dedi . Geçirmiş olsaydık aynı durum bizim başımıza gelecekti.yolda sağlı sollu gitmesi ,sinyal,i vermemesi,geçiş kurallarına uymaması bir sürü sebep var

hocam,
adayla ilgili geçmesi-kalması vb...
her türlü yasal sorumluluk sizde.
ister geçirir, ister bırakırsınız...
tabi ki elinizdeki kriterleri göz önünde bulundurarak.
müfettişlerin hiç bir etkisi yok o sürece.

iş güzarlık etmiş olabilir.
ya da sizinle ilgili birileri onları dolduruşa getirmiştir.
çok az kişiyi geçirmeniz birilerinin dikkatini çekmiş ve rahatsız etmiş olabilir.

Müfettiş rampada araç kaldırılıyor mu
park işlemi uygulanıyor mu diye bakar

geçip kalmasına müfettiş değil araç içindekiler karar verir diye biliyorum
müfettiş kendi söyledi.
yönetmelik nedir bilmiyorum.

Müfettişler aldıkları notlara göre ilgili komisyon üyeleri için olumsuz rapor yazıp ilçe milli eğitime gönderiyor. Görev vermemek için can atan mtskya bakan memurlar da o raporu gerekçe göstererek görev vermiyorlar. Müfettişlerin adayı geçirip bırakmaya hakkı yok ama komisyon görevlilerine görev verilmemesi konusunda rapor yazmalarına hakları var maalesef. Aday geçti onda sıkıntı yok ama bana görev de vermezler artık. Hakkım haram olsun.

Geri