MTAL DERS YÜKÜ?

Kodla Büyü
MTAL e yeni atandım. 10. 11. 12. sınıflardan 1 er adet mevcut. ders yükü ne olur? bana düşen ders saati ne olur? birde 10. açılmaz ise ders yükü ne olur?

Sayın hocam norm kadro yönetmeliginde hersey net. Grup sayilarina bakarak hesaplarsiniz. Tabi koordinatorluk seflik haric.

bizim okulda da aynı durum var.. 54 saat ders var buna karşın 4 öğretmeniz.. Bakalım nasıl olacak??

2 öğretmen var. diğer öğretmen alan şefi. koordinatörlükle birlikte ders yükü ne olur. 12.sınıfların mevcudu 10 u geçmez belki..

Hocam 14 saat onlar 18 saat 11 ler ve 26 saatte 12ler. Secmeli desler icin bisey diyemem. 58 saat eder. Bunlari grup sayisiyla carparsaniz sonuc elde edilir. 5 saatte hazirliktan gelse 63. Bu durumda 10 saatte seflik derseniz. Koordinatorluk hesabi yapmadim. 73 saat. Ders yukunu esit paylasirsaniz ortalama 35 36 saat alirsiniz. Sizde atelye sefligi icin bastirsaniz toplama 6 saat daha gelir. 38 39 saat alirsiniz. Tabi bunlar varsayim. Koordinatorluk yok ve tek grup olarak hesapladim. 9. Siniflardaki Mesleki gelisim dersi de eklenirse 40 civarı olur. Telefondan yazdigim icin hatalar olabilir.

bu işin tam bi hesabı yok sanırım. idarenin yapmadığı benim bastırmam ile yapılabilecek başka neler vardır. 2 öğretmen ve tek lab olduğunda bölüm şefi alan şefi atelye şefi gibi durumlar yerine sadece alan şefi durumu mu çalışır? paylaşım adaletli mi yapılır yoksa eskiye rağbet mi olur?

Geri