Msn virüsü uyarısı! oh sen ciplak mi ?

Kodla Büyü

Gezgin-®

Seçkin Üye
Seçkin Üye
msn.JPG

Dün gece yan odadaki arkadaşımdan bi mesaj geldi msnden bi şaşırdım ne alaka diye.gönderilen linke bakınca bi çapan oğlu olduğunu anladım ve tıklamadan arkadaşı çağırıp bu ne leyn diye sordum,bi hack işi mi var diye.ben yollamadım dedi ne diyecek. Sonuçta bi virüs işi olduğunu anladım.mesaj şu şekilde

oh sen ciplak mi ? http://naked-family.com/?=msn adresiniz@hotmail.com

bu linke tıklıyosunuz siteye bağlanıyor ve bilgisayarınıza trojen tarzı bi virüs giriyor.ondan sonrada msn listenizdeki online olan herkese aynı mesajı atıyor.onlara da bulaşmış oluyor.virüs böyle böyle yayılıp gidiyor,çözümü ise şu şekilde hemen msninizi kapatıp uninstall ediyorsunuz.arkasından ad-aware ve avg anti-spyware kuruyorsunuz.bu iki yazılımda ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz.İndirdikten sonra bu iki virüs yazılımıyla bilgisayarınızı taratın virüsü bulacaktır ve silecektir.Bu temizlik işleminin arkasından MSN programınızı baştan yükleyebilirsiniz.Kolay gelsin.

Alıntıdır ::::::::::::

bende karşılaşmıştım böyle br mesajla ama tıklamamıştım çok şükür :D bilgi için teşekkürler

msn trojan

link i vermeseydiniz keske simdi merak edip tiklayanlarda tuzaga dusecek dimi?

tam zamanında bilgi diye buna derler msn den de bi arkadaş bunu soruyordu.Sağol Hocam:)

ah ah bu tarz bi mesaj yaktı beni.
bi akrabamdan bi mesaj geldi msnden 250 kontör dağıtıyolar bu fırsatı kaçırma;
yakında biter falan filan
www.CEPMASTER.com sitesine bağlanan bi link vardı. Ben yedim bunu.
girdim bu lanet siteneye üye olmamı istedi , cep telefonuma onay kodu gönderdi , yazmamı istedi. ve carrrrt. 50 kontör gitti :)
o gün moralim bozuk olmasa yemezdim ama. Yedik bi kere işte.
Ya bu devir kim kime bedava kontör verir dimi.

paylasım için sağolun, bana da sık sık geliyor bole seyler...
ama artık aldırıs etmiyorum:)

belki inanmayacaksınız. tam bunu okuyordum bu şekilde bir mesaj geldi müdürden. Tam zamanında yetiştin.
eeeee formu takip etmenin faydaları.

ozkaan' Alıntı:
belki inanmayacaksınız. tam bunu okuyordum bu şekilde bir mesaj geldi müdürden. Tam zamanında yetiştin.
eeeee formu takip etmenin faydaları.
Olmas müdürden gelen mesaj virüs değildir. Tıkla onu :D Ya önemli bi link gönderip incele şunu demişse :D

ya bn virisu yedim napıcam yaa birisi bna yrdım ettısn ama acill nolurr :cry: :cry:

Geri