MSI n1996 anakartta sata problemi?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba ,

MSI n1996 anakarta sahip casper marka bir bilgisayara win xp kurmayı deniyorum. Sata disk var. SP3 lü cd ile açtığımda disk yok hatası veriyor. Ne önerirsiniz. Bu anakart için sata driverleri olan var mı?

hocam sata driverleri xp de güncel değil başlangıçta sata raid sürücüleri yükle seçeneği geliyor onu yapmayı deneyin

Xp cdsinden başlatıp sata raid sürücüleri yüklemek için F6 ya basın dediğinde F6 ya basıp devam ediyorum ancak diski görmüyor.

İlgili anakartın Sata driverlarını içeren disketi nereden bulabilirim. Üreticinin sitesinden sata driveri indiriyorum ancak exe olarak yükleniyor. Bilgisayara kurup kurulum disketi oluşturmayı falan deneyeyim dedim ama hiç öyle bir ekran çıkartmıyor? Neyi yanlış yapıyorum acaba?

bende msi ms 7060 anakart var xpkurarken hadd görmüyor diyor(biosda goruyor)
1- sata dırver cdsı var ama f6 ya basıp s ile ek aygıt belıtınce cd rom gözukmuyor sadece a: var
2- disket te isedriver boyutu cok yuksek sığmıyor chıpset sıs 964
arkadaşlar şimdi ben nasıl format atacam ???cok araştırma yapdım fakat kımsenın dedıgı tam olmadı bu drıverı dıskete nasıl yuklucem..???? hangidosyaları dıskete koymalıyım? bırde nlite die porgram ile xpye gömmeye çalışdımoda olmadı bana yardım edersenız cok sevinirim..
ayrıca biostan sata kapamadie bir olay var bunu nasıl yapacağız

Arkadaşlar xp cd leri indirin sata raid sürücülerinin full olduğu ben de 5-6 çeşit xp çeşidi var bir olmaz sa diğeri oluyor siz başka xp cdlerinden deneyeyin

hocam N1996 model numarası değil .Stok yada parti numarası gibi bişey.iyce incelerseniz model numarası yada adını görebilirsiniz.
Anakart hakkında ayrıntı verirseniz (çipset-model)yardımcı olalım

setup ı iyi karıştır.

sata mode: ata, sata gibi seçenek varsa ata yı seç
yada
raid: enable,disable gibi seçnecek varsa disable seç...

%90 vardır iyi karıştır.

yoksada yapacak tek bir şey var raid sürücüsünü xp kurarken F6 ile ek aygıt olarak disketten yüklemek yada,
nlite benzeri prg ile sata sürücüsünü xp CD ye entegre etmek ve o cd ile kurmak.
başka yol yok kolay gelsin.

Geri