mpg video için autorun komutu

Kodla Büyü

sinanuzun

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Bir mpg videoyu otomatik açılır yapmak istiyorum bir çok komut denedim ama otomatik videoyu açmadı normal dosya olsa sorun yok ama bunu hallemedim. En son şu komutları denedim yine olmadıİ;

autorun.inf

[autorun]
OPEN=start test.bat
////////////////////////

bu daçalıştıracağı bat dosyası
test.bat dosyası komutu:

start video.mpg

işin ilginç tarafı cd içinde test.bat tıklanınca videoyu direkt açıyor. E ben autorun da git test.bat ı

çalıştır diyorum ama sadece media player açılıyor dosya dönmüyor. Yardıma ihtiyacım var.

Hocam bat dosyasına çift tıklatınca sadece mpg videonu açsın istiyorsun değilmi?Bunu bat ile dğeilde ams ile yapabilirm istersen ?

Sinan hocam sanırım buldum.yazdığın kodları sil şimdi diyelim mpg dosyamızın ismi "video.mpg" olsun.video.mpg video dosyamızı masaüstüne at ve bat dosyası oluştur içine sadece şunu yaz ve bat olarak kaydedip kullanabilirsin.Ben denedim çalışıyor.

Kod:
"video.mpg"

sevgili developer bat dosyasını tıklayınca benim komutta çalıştırıyordu ama cd ye autorun ile yazınca direk cd otomatik videıoyu açmıyor. Oysa ben cd yi taktığımda idtiyorum ki video.mpg direk açılsın.

Hocam onu ben ams ile yapıyorum normalde ama şu şekilde dene.Şimdi senin dosyanın video olduğunu biliyorum ama bilerek exe yazdım exede oluyor çünki ben sana şimdi bir çalışma hazırlayacğaım aslında cdyi takınca programı başlatacak ama program videoyu açıp kendi kapanacak ?

Kod:
[autorun]
open= "program.exe"
icon= "programikonu.ico

Hayır önce oraya yani program.exe yazan bölüme videosmini.uzantısını yaz kaydet hocam inf olarak sonrada videonun bulunduğu dizine at cdye yolla çalışması lazım.

hocam sanırım şöyşe diyorsunuz;

[autorun]
open= "video.mpg"
icon= "programikonu.ico

ilk bunun dendeim.

Kod:
@start video.mpg
şeklinde bi bat dosyası oluşturun. oluşturdugunuz bat dosyasını winrar ile SFX haline getirin ve
Kod:
[autorun]
open= "SFXADI.exe"

Geri