Mozilla Firefoz 4 bellek canavarı resmen...

Kodla Büyü

sas7979

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben bu firefox 4'ü kurduğumdan beri belleğe dikkat etmeye başladım 2 sekme açtığımda hemen ramden 100.000 kb yiyor diğer 3 sürümünde böyle değildi acaba firefox optimizer tarzı program olab-n ve 4 uyumlu olan var mı acayip ram yiyor...

firefox4 ne kadar ram kullanıyor bilmiyorum ama. firefox4 eski sürümlere göre daha hızlı çalışıyor kesinlikle.

3.0 hiç bakmadınız herhalde o bundan fazlaydı az değildi. Kullandığınız ekletilere bağlı olarak kullandığı ram miktarı artıyor.
Bence ram den çok hızına bakın. :)

Sanırım ileriye dönük kullanım için ram alanını rezerve ediyorlar. Eski sürümleri de böyleydi. Firefox 4 gerçekten güzel bir sürüm olmuş, lakin beni Chrome'a kaptırdı. Nete Chrome ile giriyorum mecbur kalmadıkça diğerlerini kullanmıyorum artık.

hasari' Alıntı:
3.0 hiç bakmadınız herhalde o bundan fazlaydı az değildi. Kullandığınız ekletilere bağlı olarak kullandığı ram miktarı artıyor.
Bence ram den çok hızına bakın. :)

3.0 ı kullandım tabiki 4.0 daha hızzlı olduğu aşikar ancak ramden çok yemesi garibime gitti bunun önüne geçecek program var mı onu sordum sadece çünkü daha önce firefox optimizer vardı..

Arkadaşlar Google Chrome daha hızlı gibi geldi bana,
firefox 4 beklediğim gibi çıkmadı.

Yıllardır firefox kullanıyordum özelikle eklentilerinden dolayı.
Bugünlerde chrome yi deniyorum memnunum. Çok kullandığım eklentiler sanırım bundada var
şimdilik elveda firefox :((((((

firefox 4 de şimdilik pdf dosyaları açılmıyor. chrome yine tek tercihim

rıdvanın alex için hep söylediği bir af vardır... Onu azıcık değiştirelim;

"İyi ama "bir chrome değil""

Chrome, Firefox 4 ten hızlıdır. Bu kanıtlanmıştır; yazilim-genel-f46/tarayici-testi-t60087.html . Fakat RAM kullanım miktarına bakıldığında Firefox 4 ün üstünlüğü vardır. Chrome da birden fazla sekme açtığınız zaman sanki farklı pencere açmış gibi oluyorsunuz (Görev yöneticisinden işlemler kısmına baktığınz zaman sekme sayısı kadar uygulamanın çalıştığını görürsünüz ve her biri en az 40-50 MB). Fakat Firefox ta tek bir uygulama çalışır ve 10 tane sekme açsanız RAM kullanımı 300 MB geçmez. İnanmayan denesin.

Bu arada IE 9 çok kötü olmuş. :)

hız olarak artış var özellikle ilk açılış hızlı. Ben ram konusunda iyileşme bekliyordum ama olmadı. Aslında chrome gibi her sekmeyi ayrı bir program gibi düşünse sekmeler kapanınca ramde normal seviyelere geliyor. Ama firefoxta örneğin 10 sekme açtınız ram 300 mb oldu siz tüm sekmeleri kapasanız bile ram en fazla 250 mb a kadar düşer. Chrome bu konuda oldukça başarılı

vlk4n' Alıntı:
hız olarak artış var özellikle ilk açılış hızlı. Ben ram konusunda iyileşme bekliyordum ama olmadı. Aslında chrome gibi her sekmeyi ayrı bir program gibi düşünse sekmeler kapanınca ramde normal seviyelere geliyor. Ama firefoxta örneğin 10 sekme açtınız ram 300 mb oldu siz tüm sekmeleri kapasanız bile ram en fazla 250 mb a kadar düşer. Chrome bu konuda oldukça başarılı
Düşüsü hesaba katmadık. Orası da öyle tabiki. Neyseki sistemim bu konuda yeterli. İstediği kadar çıksın insin, hiç dert etmiyorum. :)

Geri