Movie Maker hatası. Yardım!

Kodla Büyü

@CAPTAIN@

Üye
hatayw.jpg

üzgünüz windows live movie maker başlayamıyor.movie maker ı başlatmayı yeniden denemeden önce bilgisayarınızın en düşük sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olunuz. halen başalmıyorsa video kartınızın sürücüsünü güncelleştirmeyi deneyin

Bu sorun 10 gündür var. 1yıldır kullanıyordum bu programı sorunsuz.

-Bilgisayara format attım sistemi yeniden kurdum yine aynı hata çıkıyor.
-live movie makeri kaldırdım tekrar kurdum. Yine aynı hatayı alıyorum
-ekran kartımda bir sorun yok olsa oyunları çalıştırmaz. ayrıca movie makerin eski sürümü çalışıyor. yanlız eski sürümünde her video formatı kabul etmiyor o yüzdende işe yaramıyor.

laptop markam: packard bell easynote ts
işletim sistemim: windows 7 64 bit
işlemcim: intel i5-2410M
ekran kartım: geaforce gt 540M, 2Gb vram

Eğer çözüm bulamassam servise vereceğim bu sorun yüzünden pc yi.
Neyden kaynaklandığını bilen var mı?

Bu eski sürümünde fvl dosyasını tanımıyor yoksa dediğiniz gibi çalışıyor bende. Teşekkur ederim ilginiz için. napsam olmuyor

bu sorunu bende yaşıyorum, ekran kartını güncelledim olmadı, internette çözüm olarak denediğim bir kaç yöntem var ama hiçbiri işe yaramadı, yardım edebilecek olan var mı?

Ekran kartıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Ses ile ilgili sürücüleri güncellemeyi deneyin. İşletim sistemi desteklemesiyle alakalı bir durumda olabilir

Arkadaşlar win7 ULTIMATE için SP1 istiyor onun boyutu da çok büyük indir indir bitmez.
tavsiyem Win7 Pro Kurmanız ben bu şekilde hallettim sorunu

Ekran kartın guncel driveri kurulmalı eski driveri kurulmamali. Bi de live movie 2012 eski ekran kartlarini desteklemiyor

Ekran kartı ile alakasının olmadığını düşünüyorum yukarda belirttiğim çözüm iş görür

teacherafo' Alıntı:
Arkadaşlar win7 ULTIMATE için SP1 istiyor onun boyutu da çok büyük indir indir bitmez.
tavsiyem Win7 Pro Kurmanız ben bu şekilde hallettim sorunu

hocam ben zaten pro kullanıyorum ve sp1 kurulu da ama yinede olmuyor. aynı sorun devam ediyor.

Grafik işlemciyle çalıştırmayı denediniz mi?
Program simgesi üstünde sağ tık grafik işlemciyle çalıştır. seçeneği ile denediniz mi belki ondandır.

teacherafo' Alıntı:
Grafik işlemciyle çalıştırmayı denediniz mi?
Program simgesi üstünde sağ tık grafik işlemciyle çalıştır. seçeneği ile denediniz mi belki ondandır.

denedim hocam hiç bir şey işe yaramadı, i5 işlemcili 4gb ram i 1gb ekran kartı olan bir pc bu ufak programı çalıştıramıyor ya ben ona şaşıyorum, ne ağır programlar çalıştırdım bunda bana mısın demedi de, şimdi sıkıntı ne!

günlerdir sınıfımdaki bilgisayarların yarısında çıkan hata :( öğrencilerim de bende çok mağdur olduk bilen yokmu çözümünü :(

Geri