Motorlu Taşıtlar Direksiyon Sınav Görevi

Kodla Büyü

bomax01

Süper Üye
Süper Üye
Neden bu görevi alanlar mebbis üzerinden almayıpta il memler kendi kendilerine kura ile belirliyorlar. Sonrada bu görevi alan ile bu görevi almayan diğer görevleri alırken eşit tutuluyorlar. Haksızlık değil mi? Hemde parası diğer görevlere göre oldukça fazla. Ben teog'ta 5 saat alayım adam hafta sonu direksiyon sınavında görev ve yüksek para alsın. Birde teog'ta 2 gün görev alsın. Ne güzel değil mi? Adalet nerede? :verymad:

Gorev dagitmada kura degilde isimleri alfabetik siraya gore gorev veriliyor. Ama adaletlimi orasini bilemeyiz. En guzeli dediginiz gibi mebbis uzerinden olmali. Mtsk direksiyon sinavi icin sabah 6:30 da cikip gidiyoruz aksam 17:10 bitiyor nerdeyse 12 saat zaman aliyor ve adaylar tarafindanda tehlike altindayiz. Teogla pek karsilastirmamak lazim.

bomax01' Alıntı:
Neden bu görevi alanlar mebbis üzerinden almayıpta il memler kendi kendilerine kura ile belirliyorlar. Sonrada bu görevi alan ile bu görevi almayan diğer görevleri alırken eşit tutuluyorlar. Haksızlık değil mi? Hemde parası diğer görevlere göre oldukça fazla. Ben teog'ta 5 saat alayım adam hafta sonu direksiyon sınavında görev ve yüksek para alsın. Birde teog'ta 2 gün görev alsın. Ne güzel değil mi? Adalet nerede? :verymad:

MTSK sertifikanız varsa sizde girebilirsiniz. Sertifikanız yoksa burada hayıflanmanız boşuna...

o öyle olmuyor işte hocam. Bir direksiyon sınavı için belgen olması lazım. Belgeyi alman için 2 ay kurs 1 günde uygulamalı sınava girmen lazım. Geçtinmi senede bir sefer görev anca gelir oda alfabetik sıraya göre gelir. İnanmazsan il milli eğitme gider adamdaki excel listesine bakarsın. Görev aldın mı sabah 6.30 da toplantıya gidersin akşam 6 ya kadar görev devam eder. Bırakta adam teogdan daha yüksek para alsın bi zahmet. Onun dışında bu görevler sınav görevleriyle aynı kefede değil belgesi olmayan adama verilemez.

Hocalarım bu kadar üzerime geleceğinizi bilsem yazmazdım yaw. Belge almak için 4-5 sefer hak tanıdılar ve ben bu hakkı kullanmadım. Bırakın da buna ben karar vereyim. Sizlerde görev alın para alın hatta çok çok alın. Bilgisayarcılar birbirine destek olmayı bırak bu öğretmen camiasından bırak dostu arkadaş bile olmaz.

Tabiki sınavın uzun sürdüğünü biliyorum. Yorulduğunuzu ve dönüşümlü olarak bu görevi yaptığınızı da. Hatta bazı öğretmenlerin daha fazla görev çıksın diye geçecek olan kursiyeri bıraktığını da.

O zaman neden benim teogta aldığım görev puan olarak yansıyor ve bir sonraki görev alımında bana köstek oluyor yada girdiğim açık öğretim sınavı yüzünden yeni görevleri mtsk direksiyon görevi almış kişi giriyor.

Öyle bi yazmışsınız ki belgesi olmayana görev verilmez. Ben bu görevi istediğimi belirttiğimi yazmışmıyım ilk mesajı okuyunuz.

Teogta imam hatip lisesi müdürüne sordum. Madem sizi il komisyonu olarak gönderdiler size soruyorum! Neden teogta ben 5 saat ekders, hizmetli 66 tl ve güvenlik görevlisi 74 tl alır dedim. Sizin mantıkla benzer cevap verdi. Hocam bugünün ekdersini de alacaksınız o zaman onları geçersiniz.

Ben hata yapıp böyle bir başlık atmışım. Durmak yok şeffaflığa (haksızlığa) devam.

Siz hak ediyorsunuz bütün sınavların sizin olsun!

Bu arada Burdur'luyum ve ilimde görev yapmaktayım.

Müdür yardımcısıda bu sene 5-6 sefer bu görev çıktı. Düşünün artık alfabetik mi oluyor yoksa nasıl?

burdur.meb.gov.tr adresinden listeye bakabilirsiniz.

Direksiyon sınavları ile Merkezi sistem sınavlarının birbiri ile hiçbir ilgisi yok. Teogda yada diğer sınavlarda aldığınız görev ve puanın direksiyon sınavına bir etkisi yok. Birbirinden bağımsız sınavlar.

habib hocam kibar, nazik ve karşısındakini kırmayan açıklamanız için teşekkürler.

Özel Öğretim Genel Müdürlüğü kabul ederse İnşallah Direksiyon sınavları da merkezi sisteme geçecek.

habibocak' Alıntı:
Özel Öğretim Genel Müdürlüğü kabul ederse İnşallah Direksiyon sınavları da merkezi sisteme geçecek.

Hocam o zaman bu görevi alan da puan almış olacak değil mi?

hoca birde öğretmenler birbirine köstek oluyor yazmışsın ama asıl çekememeyi sen yapmışsın. adam belgesini almış sınav çıkarsa gider görevini yapar parasını da alır. Senin belgen varsa gider itirazinı yaparsın yoksa onlar niye şu kadar para alıyor yok onlar o sınava girdi bu sınava girmesin yada onalar başka sınavlarda daha az görev verilsin demek kusura bakma çekememezlik olmuş.

bu hafta sonu bana görev çıktı hepi topu 150 tl gibi bi ücret yatar soğuk havada ne kadar çekilir bilemiyorum can güvenliği yok sabah 7 akşam 6 bence laf edecek başka bir sınav bulun şurda aldığımız üç kuruş para onuda fazlasıyla hak ediyoruz.. 120 saatlik kursu sizde alın(eğer açarlarsa) sizde görev alın sınavlarda engelleyen yok değil mi sayın hocam!

Ben neden çekememezlik yapayım ki. Ben ilimde yapılan haksizligida dile getirmeye çalıştım. O zaman sizin mantığımıza gore teog sınavında 5 saat ücret almakta sorun yok. Ne diyeyim yapacak bisey yok. Maddiden çok bu görevi alan diğer görevlerinde çok rahat alıyor ama biz tek oturum açık öğretim alsak bir daha gorv çıkmıyor. Parayı halk ettiğinizi yukarıda da belirttim. Sadece ilk mesajı okuyup yorum yapmayın.

Arkadaşım madem adaletten bahsettin bende sana adaletten bahsedeyim. MTSK görevinde aday kaza yaptığı ve görevlinin frene basmada geç kaldığı gerekçesiyle 30.000 TL ödemek zorunda kalan öğretmenlerden haberin yok sanırım. Bu görevi kabul eden öğretmen baştan risk alıyor. hem canı adına hem ekonomik olarak. Bizzat gözümle gördüğümü söyleyeyim aday park alanından ani çıkış yaptı ve başkan fren yaptığı halde araç diğerine sürttü ve kurslar başkan aracı farketmeliydi diye tutturdu. Sonuç 150 TL boya parasını komisyon ödedi. Şimdi sen diyosun ki mebbise işlensin o zaman bu arkadaşların kaybı da işlensin. Hatta MTSK dan dolayı hakkında müfettiş tarafından tutanak tutulan, soruşturma açılan öğretmenlerde işlensin. Üzgünüm ama bu konu ne yazıkki mebbis üzerinden çözülecek bir şey değil. Yerel olarak planlanabilecek bir şey. Zira 400 kişiyle başlayan komisyonlar şu an 200e düştü insanlar görev istemiyorlar artık.

semihnef' Alıntı:
Arkadaşım madem adaletten bahsettin bende sana adaletten bahsedeyim. MTSK görevinde aday kaza yaptığı ve görevlinin frene basmada geç kaldığı gerekçesiyle 30.000 TL ödemek zorunda kalan öğretmenlerden haberin yok sanırım. Bu görevi kabul eden öğretmen baştan risk alıyor. hem canı adına hem ekonomik olarak. Bizzat gözümle gördüğümü söyleyeyim aday park alanından ani çıkış yaptı ve başkan fren yaptığı halde araç diğerine sürttü ve kurslar başkan aracı farketmeliydi diye tutturdu. Sonuç 150 TL boya parasını komisyon ödedi. Şimdi sen diyosun ki mebbise işlensin o zaman bu arkadaşların kaybı da işlensin. Hatta MTSK dan dolayı hakkında müfettiş tarafından tutanak tutulan, soruşturma açılan öğretmenlerde işlensin. Üzgünüm ama bu konu ne yazıkki mebbis üzerinden çözülecek bir şey değil. Yerel olarak planlanabilecek bir şey. Zira 400 kişiyle başlayan komisyonlar şu an 200e düştü insanlar görev istemiyorlar artık.
bunlarıda ilk defa duyuyorum hocam valla zormuş ya :) bu cumartesi 2. kez görev alıyorum inşallah sorunsuz bi şekilde atlatırız.. geçen hafta bi arkadaşım kursiyere araçtan inmesini söylüyor kursiyerde artislik yapacak ya inmiyor aracı götürüyor müfettişlerde hesabını komisyona soruyor.. arkadaşın dediği şu ne yapayım adamı zorlamı indireyim araçtan?

hala anlamıyorsunuz. kurs almak için 5-6 sefer şansım oldu ve bilerek kurs almadım. bırakın o tercihi ben yapayım.

bu arada o kadar zor ise almayın. o zaman yazılı ücretide mebbise işlenmesin.

bende diyorum ki ben 3 sefer 40 dakika boyunca gözetmenlik yapıyorum ve 5 saat ekders yazılıyor. hizmetli okulun kapısını açıp kapatıyor oda 66 tl alıyor. güvenlik görevlisi hiç bir iş yapmadan 74 tl alıyor. o zaman buda adalet. Ha bu arada ilimdeki uygulamada salonda tek sandalye var ve oda başkana. gözetmen kesinlikle oturmuyor.

Hocam sabret yilbasindan sonra 100 tl ustune cikacak merkezi sinavlar. Senin konuyu baslattigin yazida mtsk ile karsilastirmissin. Mtsk mebbiste olsa bile puani az olur cunku 8-9 saat suruyor. Hizmetli veya guvenlik gorevlilerinin bizden fazla almasindan tabiki hepimiz rahatsisiz.

MTSK sınavlarının puana dahil edilmesi şu aşamada yanlış olur. Zira adaletli olabilmesi için bu sınavlara herkesin müracaat edebilmesi lazım. Herkesin ehliyeti ya da belgesi olmadığına göre adaletsiz olur.

Bu sınavlarda müfettiş komisyon üyesine ceza verebiliyormu.mahkeme bu kararı iptal etti diye biliyorum.dogru mu bu acaba

Sınav görevine giderken sivil resmi kıyafet aranıyormu arkadaşlar malum havalar soğuk takımla gitmeyi düşünmüyorum

kaybil' Alıntı:
Sınav görevine giderken sivil resmi kıyafet aranıyormu arkadaşlar malum havalar soğuk takımla gitmeyi düşünmüyorum
İstediğin gibi gidebilirsin hocam, okuldaki gibi serbest

hocam önceden 1 yıl men cezası veriliyordu suçta söylenmiyordu. artık soruşturma açlıyor ve görevi ihmalden daha ağır cezalar veriliyor.

Şahsen ben hiçbir şekilde direksiyon sınavında görev almak istemiyorum. aldığımız para girdiğimiz riske değmiyor.

Geri