Motor Öğretmeni de Hemşire Olabilecek (Branş değişikliği...)

Kodla Büyü

yolcu.19

Site Gezgini
Aşağıdaki vermiş olduğum linkteki haberi okuyunca şok oldum.

http://www.memuruz.net/motor-ogretmeni- ... labilecek/

Branş değişikliği için açılan tüm kontenjanlara tercih yapılıyor gibi bir izlenim vermişler.

Bu habere göre bizde istediğimiz branşa geçebiliriz değl mi :)

Ayrıca 64 bin pozisyona geçiş olacak demişler bu kadar kişi alan değiştirecek mi gerçekten.

arkadasım simdi hemşirelik bölümünde ERKEK ve KIZ öğrenciler yok mu? var... Yani cinsiyete özgü bir meslek değil.
Ya otomotiv öğretmenliği? onda da kız ve erkek var... dolaysıyla o da cinsiyete özgü değil...

hal böyleyken o arkadasların yan alan olayları tabii olarak hemşirelik olamaz... hemşireliğin de otomotiv...

peki nasıl oluyor?
çözümü basit... Olasılık düşünülmüştür ve düşünülmesi de gerekmektedir... Şöyle ki;
Motor öğretmeni atanma öncesinde,sırasında veya sonrasında hemşirelik bölümünü okuyup diplomasını almıştır 2.unv olarak tıpkı diğer branşları okuyabilecegi gibi...
ve şimdi de alan değişikliğiyle ilgili alana geçip

Tıbbi Etik ve Meslek Tarihi
• Sağlık Hizmetlerinde İletişim
• Anatomi-Fizyoloji
• Biyokimya
• Genel Beslenme
• Mikrobiyoloji ve Bağışıklama
• Farmakoloji
• Epidemiyoloji ve Biyoistatistik
• Sağlık Eğitimi
• Sağlık Hizmetlerinde Yönetim
• Meslek Esasları ve Tekniği
• Dahiliye Hastalıkları ve Bakımı
• Cerrahi Hastalıkları ve Bakımı
• Kadın Sağlığı Hastalıkları Bakımı
• Toplum Sağlığı
• Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Bakımı
• Bulaşıcı Hastalıklar ve Bakımı
• Ruh Sağlığı ve Psikiyatri
• İlk Yardım ve Acil Bakım
• Trafik ve İlk Yardım
• Sağlık Bilgisi
• Hemşirelik Alanının Teorik ve Uygulamalı Diğer Meslek dersleri
• Acil Tıp Dalı Meslek Dersleri
• Diğer Alanların Hemşirelik Alanı ile İlgili Teorik ve Uygulamalı Meslek dersleri

derslerini verebilir... TTKB 80.sayılı kararda HEMŞİRELİK diye aratılırsa bulunabilir...

Olur mu diye sormaya gerek yok... empati yapalım ve mesela simdi herhangi bir unv de hemşirelik bolumunu bitirip diplomasına sahip oldugumuzu dusunelim... TTKB 80.cetvelini gordukten sonra Ortalıgı atese vermezmiyiz ben niye gecemiyorum diye..

gecmek istediği bransa ait yeterliliğini belgelendirebiliyorsa istiyor hocam... (tek tas ve zih.eng. hariç)

haber diye yapmışlar işte. adam ikinci üniversiteyi okuduysa isterse herşeyi olur sanane belgelendirse yeter..

Geri