Motor kazası yaptım

Kodla Büyü

Bimihman

Aktif Üye
Motosikletimle ana yolda ilerlerken aniden tali yoldan önüme araba çıktı, vurmamak için sol şeride kırdığımda araba sağdan sola çaprazlama girdi, yapacak bir şey kalmadı vurdum. yerde 10 metre sürüklenerek orta refüje kafamı vurarak durdum çok şükür ucuz atlattık kaskımız vardı.
Vurduğum arabadaki adam 71 yaşında gırtlak kanseri olan konuşamayan birisi.
Vurduktan sonra kaçtı.
Mahallenin gençleri yakalayarak polise getirdi.
Mobesenin önünde oldu. Trafik polisi kaza raporu tuttu. % 100 hatalı çıktı. benim kusurum sıfır.
tazminat davası açabilir miyim
çok uğraştırır mı
nasıl bir yol izlemeliyim.

Geçmiş olsun. Adamın derdi zaten kendine yeter, sizde hasar yoksa boşverin.

hocam izinde değilsen, kendi işletmen varsa, bu kazaya bağlı olarak iş görmezlik raporu vermişler ise çalışamaz durumda olduğun günler için tazminat talebinde bulunursun. öteki türlü bu kaza taksirli kaza, kasıt yoktur. uğraşma :)

evet yaz tatilindeyiz tazminat olmaz.. Yalnız adamı tekrar araba sürerken gördüm. ehliyetine el koydurmak istiyorum, başkalarına zarar vermesin.

Herhangi bir uzuvunuzda kalıcı bir hasar bırakmadı ise tazminat zor ama %10 dahi olsa herhangi bir uzuvunuz normalden %10 daha güçte artık çalışacak gibi durum oluşunca çeşitli kemik kırıkları dahil bunun ciddi tazminatı vardır. Geçmiş olsun. Allah korumuş.

öncelikle geçmiş olsun. Karşı tarafın sigortasından birşeyler talep edebilirsiniz. sigorta ayrıntılarında yazar. Genelde herhangi bir vücudunuzda kayıp yoksa birşey alamazsınız. Vücudunuzda herhangi bir zarar yoksa sizde bir sadaka verin bence. Ucuz atlatmışsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dün de park halindeyken, 65 yaşında bir amca geri geri gelip benim arabaya vurdu. Baktım fazla bir hasar yok: "Cana gelen mala gelsin" dedim. İnsanın başına her an her şey gelebilir. Amcayı daha dikkatli olması konusunda uyardım.

Geçmiş olsun. Ben de motor kullanıyorum ve en çok çekindiğim şey kenardan yola giren araçlar. Malesef dikkat etmiyorlar. Hocam aman yavaş gidin. Motosiklet kazaları en tehlikeli kazalardan. Ucuz atlatmışsınız.

Adamadan en azından motorunun masrafını iste,yoksa şikayetçi olurum de bi şeyler koparmaya bak geçmiş olsun

Geri