mostitlenew botu sorun

Kodla Büyü

bilgisayarcım

Aktif Üye
eklediğim haberlere yeni resmi atamaya yarayan mambotu kurdum. yayınla dediğimde anasayfadaki tüm menü, yazı başlık herşeyin yeri karışmıştı. ve sayfada şöyle bir ibare vardı.Notice: Undefined property: stdClass::$sectionid in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\joomlam\mambots\content\mostitlenew.php on line 16
sorunumun ne olduğunu cevaplayacak biris varsa sevinirim. teşekkürler.

bir de jommlanın kurulup mambotların bileşenlerin yüklendiği bilgisayar farklı. şuan sitede değişiklikler yapmak istersem hangi değişikleri yapıp, hangilerini yapamayacağımı öğrenebilir miyim

bilgisayarcım' Alıntı:
bir de jommlanın kurulup mambotların bileşenlerin yüklendiği bilgisayar farklı. şuan sitede değişiklikler yapmak istersem hangi değişikleri yapıp, hangilerini yapamayacağımı öğrenebilir miyim

Şu sorunuzu anlıyamadım hocam ?

siteyi kurmuşlar. mabotları yüklemişler. bana site hazır verildi. şuan değişiklik yapmam için elimde olan şeyler sadece kullanıcı adı ve şifre...

Sitede olan gereksiz varsa modül onları silip; yeni modül ekleyecek iseniz onları ekleyeceksiniz. Sizde ki şifre; ftp şifresimi yoksa; joomla admin paneli şifresi mi ?

sanırım anlatamadım. en iyisi uzunca anlatmak
okulun sitesi bilsa tarafından hazırlanıp, kullanıma açıldı. fakat içerisinde bilgi resim vs yok.
ben de administrator şifre ve kullanıcı adını alarak bazı resimler ekledim içerik ekledim fakat bir yerden sonra tıkandım
şimdi sorum şu.. sadece bu şifre ile tüm botları, tüm modülleri kurup kendi bilgisayarımda joomla kurulu olmasa dahi sitede değişklikleri sorunsuzca yapabilir miyim?
umarım anlaşılmıştır

bir diğeri: kendi bilgisayarıma easyphp kullanarak joomla kurdum. mostitlenew botu yükledim. kendi sitemin haberlerinin başına yeni ibaresi eklemek için ama bir anda tüm anasayfadaki menü resim vs nin yerleri değiştiç karmakarışık hal aldı. ve sol köşede ana menünün olduğu yerde şöyle bir uyarı çıktı :Notice: Undefined property: stdClass::$sectionid in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\joomlam\mambots\content\mostitlenew.php on line 16

bilgisayarcım' Alıntı:
kendi bilgisayarımda joomla kurulu olmasa dahi sitede değişklikleri sorunsuzca yapabilir miyim?

Kendi localhostunuza joomlayı kurun. Gerekli modülleri yükleyin; administrator şifresi ile yeniden joomlayı sitenize kuramazsınız; size FTP şifreleride gereklidir.

hocam ilginize teşekkürler ama ben anlatmak istediğim hiç bir şeyi anlatamadım :((
istediğim cevap bu değil. yine de çok teşekkürler

Ben sizin derdinizi anladım. Elinizde sadece admin şifreleri var; bende şunu diyorum. FTP şifreleri olmadan yönetim sizde değildir. PC nizin localhostuna joomlayı kurun; modüllerinizi yükleyin; pc nizde web sayfanızı bitirin. Daha sonra ise; ftp ile localhostunuzdan ftp ye Upload ediniz.

aynı şey bizde de var hocam bilsa tarafından kurulan bir siteymiş okulumuzun ki ftp şifresini vermiyorlar ben joomla explorerla dosya gönderiyorum. Ayrıca siteyi yaparken joomla modül ve bileşenlerini sitede deniyorum çünkü benim bilgisayarımdaçalışanlar orada çalışmıyabiliyor aynı şekilde orada çalışanlar benim bilgisayarımda çalışmayabiliyor. Bu nedenle düzeltmeleri sitede yapıyorum ancak admin panelini sakın kapatmayın geri dönmek isteyebilirsiniz ve çok geç kalmış olabilirsiniz. O yüzden dikkatli kullanın.

Arkadaşlar iletişim kurun alın ftp şifrelerini; bu nasıl iş. Hem para verin bilsaya hemde size ftp şifresi vermesin.

eklediğim haberlere yeni resmi atamaya yarayan mambotu kurdum. yayınla dediğimde anasayfadaki tüm menü, yazı başlık herşeyin yeri karışmıştı. ve sayfada şöyle bir ibare vardı.Notice: Undefined property: stdClass::$sectionid in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\joomlam\mambots\content\mostitlenew.php on line 16
sorunumun ne olduğunu cevaplayacak biris varsa sevinirim. teşekkürler.

bunun çözümüne yardımcı olacak var mı

admin panelini sakın kapatmayın derken ne demek istediniz. bende admin paneli ile yapıyorum tüm değişiklikleri. herşeyi direkt siteye kuruyorum.

Geri